JBC 4X Revelations se po roční pauze vrací do Jablonce

15.07.2021 10:10:24 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

JBC 4X Revelations se po roční pauze vrací do Jablonce

Po loňské pauze, způsobené celosvětovou pandemií covid-19, se JBC 4X Revelations, závod světové série ve fourcrossu horských kol, vrací do bikeparku ve skiareálu Dobrá Voda u Jablonce nad Nisou.

Chuť závodníků závodit před nejlepším fourcrossovým publikem na světě, lační fanoušci po ostrých soubojích a zlepšující se epidemiologická situace se spojili a organizátoři se tak rozhodli letošní ročník uspořádat, i když v mírně omezené formě, navazující na vládní nařízení.

„Nemohli bychom to lidem ani závodníkům udělat, nechat je další sezónu bez - dle jejich slov - nejlepšího fourcrossového závodu na světě. Bedlivě jsme očekávali zlepšení situace a to nastalo a dalo tak možnost JBC 4X Revelations 2021 uspořádat až pro 5000 lidí ve venkovním prostoru," zaznělo z úst hlavního organizátora a závodníka v jednom Tomáše Slavíka.

JBC 4X Revelations se tak v roce 2021 uskuteční na jablonecké půdě letos už poosmé. A i letos udělají organizátoři vše pro maximální show v podání hlavního závodu, kterého se zúčastní špičky bikové fourcrossové scény, které si to rozdají loket na loket na nejtěžší trati celé série. A že bude na co se dívat! Na své si přijdou i mladí závodníci. Ani letos nebude chybět Revelations Kids event (v kategorii do 13 a od 16 let - do ročníku narození 2005 včetně), který se odjede po páteční kvalifikaci do hlavního závodu.

„Oblíbenost cyklistických disciplín během pandemie vysoce vzrostla, kolem Jablonce vyrostlo spoustu nových tratí, pumptracků a trailů, spousta dětí se do kola zamilovala a je důležité jim i v této době distančních výuk, všelijakých omezení a zrušených závodů dát možnost si zazávodit, když to jde a ještě více je namotivovat ke sportu," řekl Tomáš Slavík.

Ani letos diváci nepřijdou o legendární afterparty plnou zajímavých interpretů. Na afterparty se letos představí živé kapely jako je dívčí tornádo hrající cross-over rock Gaia Mesiah s energickou zpěvačkou Markou Rybin. Punk rockovou strunu naladí The Fialky a tradičně svůj prostor dostane lokální kapela Lifelines. Za mixážní pult se pak postaví NobodyListen, Manene, DJ N´zym, Hrusha, Cyper nebo Illya.

Dokáže zatím neporažený lokální rider a několikanásobný mistr světa Tomáš Slavík obhájit znovu svá vítězství? Dočkáme se ostrých soubojů loket na loket nebo snad dalšího legendárního předjetí století? A která kapela hrábne do strun nejvíc? To se všechno dozvíte, když 16. - 17. 7. 2021 dorazíte na osmý ročník JBC 4X Revelations do JBC bikeparku ve skiareálu Dobrá Voda. Nemůžete-li přijít, pak určitě nezapomeňte sledovat přímý přenos na YouTube kanálu.

Pořadatelé vyzývají všechny návštěvníky k respektování aktuálních vládních a epidemiologických nařízení, zajistíte tak nejen bezpečí své i ostatních, ale také hladký průběh celé akce. O aktuálním vývoji budou informovat na sociálních sítích a samozřejmě také v místě konání.

 

Program JBC 4X Revelations 2021:

Čtvrtek 15.7.2021
Tréninky a registrace
14:00 - 17:00 registrace
16:00 - 18:30 oficiální tréninky

Pátek 16.7.2021
Oficiální tréninky, kvalifikace, warm-up party
14:00 - 16:00 finální registrace
15:30 - 17:45 oficiální tréninky
18:00 - 19:30 JBC 4X Revelations - kvalifikace
19:30 - 20:30 Revelations KIDS EVENT (vložený závod dětí, kategorie do 13ti let a 13-16let - do ročníku narození 2005 včetně)
21:00 - 02:00 oficiální warm-up party

Sobota 17.7.2021:
Oficiální tréninky, závod a afterparty
15:00 - 16:30 oficiální tréninky
17:00 - 17:45 zahajovací ceremoniál JBC 4X Revelations
18:00 - 20:30 JBC 4X Revelations - hlavní závod
20:30 - 21:00 vyhlášení vítězů
21:30 - 04:00 oficiální afterparty

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

JBC 4X Revelations 2019 bylo opět legendární!
Ohlédnutí za JBC 4X Revelations 2018
Obrazem: JBC 4X Revelations 2018
Ohlédnutí za JBC 4X Revelations 2017
Obrazem: JBC 4X Revelations 2017
Tomáš Slavík na Dobré Vodě stále neporažen

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 1 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jablonecká ulice Turistická na týden uzavřena

Od úterý 23. do pondělí 29. července bude ulice Turistická uzavřena, a to v úseku od ulice Jasná po ulici Pod Servisem. Důvodem uzavírky je oprava povrchu.

Cesta Obřím dolem bude v příštích dnech uzavřena

Modře značená cesta z Pece pod Sněžkou do Obřího sedla (ke Slezskému domu) bude po několik příštích dní pro veřejnost zcela uzavřena. Mostek přes Rudný potok u bývalé vodárny (Trkače) se v zimě vlivem sněhu hnul. Jeho opěrné zdi se staly nestabilními a je nezbytné je opravit. Oprava je plánována na období 22. až 24. července. Po tuto dobu nebude možné uvedenou cestu použít, protože inkriminované místo nelze bezpečně obejít. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Nádrže, aleje, úpravny vody. Česko-polská dohoda přináší výsledky
Africký mor prasat: kdo najde uhynulého kance, ať volá veterinu
Na autobusové nádraží v Jablonci po novém mostě
Oblastní galerie Liberec se loučí s litevskou výstavou
Papouška Kvida zachránili tanvaldští hasiči

Nejčtenější články

22.07.: Papouška Kvida zachránili tanvaldští hasiči
22.07.: Na autobusové nádraží v Jablonci po novém mostě
22.07.: Smržovské kulturní a zábavné akce v létě

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace