Ohlédnutí za JBC 4X Revelations 2018

19.07.2018 20:08:18 | Autor: redakce | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Ohlédnutí za JBC 4X Revelations 2018

O víkendu se v Jablonci nad Nisou uskutečnil již 6. ročník závodu světového poháru ve fourcrossu horských kol s názvem JBC 4X Revelations! A i letos to bylo fenomenální! Přinášíme podrobné ohlédnutí za závodem s další fotogalerií a videem.

Diváci v Jablonci potvrdili, že jsou těmi nejlepšími v celé sérii a dorazili v absolutně rekordním počtu, aby si užili adrenalin, krásné počasí, setkání s přáteli a fandění, jaké v našem regionu nemá obdoby. Dorazilo jich odhadem během celého víkendu více než 13 000 a akce byla nezapomenutelná nejen pro ně, ale také závodníky, pro které je závodit před takovým obecenstvem neopakovatelným zážitkem.

Na start se v sobotu postavila dvaatřicítka

riderů, kteří se probojovali páteční kvalifikací a také čtyřka nejlepších žen. Neměli to snadné, v Jablonci chce vyhrát a vítěznou atmosféru si užít každý a tak se daly očekávat velké předjížděcí manévry. A tak se také dělo. Výhodu vyhrané páteční kvalifikace bral Tomáš Slavík, který následně dokázal ve všech rozjížďkách soupeřům ujet a projet ve finále jako první cílovou páskou a to v řadě na JBC 4X Revelations už pošesté.


Je snem každého závodníka vyhrát JBC 4X Revelations před tak obrovským publikem. Mně se to podařilo letos pošesté a jsem za to moc rád. Šílející davy, děti s rozsvícenýma očima vzhlížející k riderům, přátelé, to mě dokáže vždy pořádně vyburcovat!," hodnotí Tomáš Slavík.

Zlato v ženské kategorii urvala česká závodnice Romana Labounková, která se pyšní čerstvým duhovým dresem mistryně světa z italského Val di Sole. Úspěch sklízel na stejné trati i dětský závod Revelations Kids, kde si to na startu rozdali mladí rideři ve dvou kategoriích a mohli tak okusit atmosféru velkých závodů. V mladší kategorii to soupeřům nandal domácí ilip Vokurka, v kategorii 13-16let pak zlato bral Jonáš Miksa.

Revelations Big Air, závod ve freestyle, pak vyhrál Tomáš Zejda. Českým závodníkům se tak na akci velmi dařilo.

Úspěšný i doprovodný program 

JBC 4X Revelations 2018<br />Autor: Jan Kasl Podstatnou součástí JBC 4X Revelations je neodmyslitelně i doprovodný program, který byl i letos bohatý. Nad hlavami své vruty v dechberoucí show předvedl akrobatický pilot a vítěž závodu Red Bull Air Race Martin Šonka, který své umění posunul opět o level dále a sklidil neskutečné ovace od publika, jejichž husí kůže mizela i několik dalších minut.

Děti si mohli užít ježdění ve speciálně vybudované A. Raymond Kids zoně, kde byla k zapůjčení také kola a kde se o jejich hladký průjezd postarali instruktoři. Večerní afterparty pak završila oba dny vystoupením několika kapel (Vypsaná Fixa, Status Praesents, Lifelines,...) a následnými DJs (MANENE, N´Zym, Hrusha, Masters of Dirt). Užili si tak nejen sportovní nadšenci, ale také milovníci kultury a hudby.

Za organizaci, kterou dnes tvoří již desítky lidí, moc děkujeme všem za účast, pomoc, neopakovatelnou atmosféru, vstřícnost. V neposlední řadě děkujeme také sponzorům, bez kterých by to nešlo a městu Jablonec nad Nisou a jeho obyvatelům, kteří vzali závod JBC 4X Revelations za svůj a jen díky nim je závod tam, kde dnes je a jeho věhlas daleko překračuje hranice nejen regionu, ale celé České republiky," zopakovali pořadatelé.

JBC 4X Revelations 2018<br />Autor: Jan Kasl Výsledky závodu:

Muži:
1. Tomáš Slavík CZ
2. Quentin Derbier FR
3. Felix Beckeman SWE
4. Petr Pala CZ
5. Mikuláš Nevrkla CZ

Ženy:
1. Romana Labounková CZ
2. Simona Jirková CZ
3. Luana Cherches RO
4. Michaela Beráková CZ

Další fotogalerie ze závodu Václava Novotného:

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Obrazem: JBC 4X Revelations 2018
Obrazem: Trénink, kvalifikace a warm up party JBC 4X Revelations 2018
Obrazem: Páteční program JBC 4X Revelations 2018
V bikeparku na Dobré vodě se vše připravuje pro sobotní hlavní závod
V Jablonci se pojede pohár ve fourcrossu, policisté chystají opatření
JBC 4X Revelations již pošesté uvidí fanoušci v Jablonci nad Nisou
Obrazem: Páteční program JBC Fest 2018
Ohlédnutí za JBC 4X Revelations 2017

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 30 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Jilemnici začali se stavbou sněhové sochy hraběte Harracha

V Jilemnici začali se stavbou sněhové sochy hraběte HarrachaNa jilemnickém náměstí začala v pondělí 6. února vznikat sněhová socha. Tentokrát ale nikoli tradičního Krakonoše, ale protože rok 2023 je vyhlášen Národním památkovým ústavem rokem hraběcího rodu Harrachů, tak letos bude mít sněhová socha podobu hraběte Harracha. Socha má být hotová již ve středu 8. února. Více fotografií

Kraj pomáhá příspěvkovkám při zadávání veřejných zakázek

Vyhledat veřejné zakázky téměř všech příspěvkových organizací Libereckého kraje lze na profilu zadavatele. Nedávno se tam přidala i liberecká zoo, kterou kraj vloni převzal do své správy. Kraj svým příspěvkovým organizacím při administraci veřejných zakázek výrazně pomáhá. „Liberecký kraj i jeho příspěvkové organizace postupují při zadávání veřejných zakázek dle Směrnice Rady Libereckého kraje č. 1/2021 k zadávání veřejných zakázek. Směrnice určuje postupy zejména u menších veřejných zakázek, které jsou od 200 000 korun bez DPH uveřejňovány na profilu zadavatele. Na tomto místě je možné vyhledat i veřejné zakázky téměř všech 87 příspěvkových organizací, které kraj zřizuje. Jedná se o střední školy, domovy důchodců nebo muzea. Dodavatelé tak naleznou informace o veřejných zakázkách na jednom místě," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Nový jablonecký dopravce vrší jednu poruchu za druhou
V Tanvaldě zvou na představení Než přijde doktor
Mladá řidička přehlédla v Jablonci seniora na přechodu pro chodce
Obrazem: Sportovec roku Jablonecka 2022
Od 13. února uzavřou ve Svijanech most přes železniční trať

Nejčtenější články

07.02.: Hořelo opět v bývalé nádražní budově v Jablonci
08.02.: Hořel rodinný dům v Loužnici, zasahovalo osm jednotek hasičů
06.02.: Řidička pod vlivem alkoholu u Frýdštejna narazila do několika stromů

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace