Jablonečtí s Plzní prohráli zbytečně a po hrozných chybách

01.03.2020 15:36:02 | Autor: Jaroslav Hrabák, lj | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Počasí vyvolalo před utkáním mnohé rozpaky, ale hoši ze Střelnice se činili a za daných okolností připravili slušný terén. Odstranění Kroba donutilo trenéra Radu k řešení sestavy, které zřejmě nejideálnější nebylo.

FK Jablonec - Viktoria Plzeň 1:2 (0:2)

Oba trenéři, jablonecký Rada i plzeňský Gula, poslali do zápasu tyto svoje svěřence:

FK Jablonec: Hrubý - Holík (84. Hämäläinen), Jugas, Plechatý, Sýkora - Hübschman - Pleštil (76. Chramosta), Kubista, Považanec, Pilík (61. Matoušek) - Doležal. Náhradníci: Hanuš - Jeřábek, Hämäläinen, R. Acosta, Peřina, Matoušek, Chramosta.

FC Viktoria Plzeň: Hruška - Havel, Hejda, Brabec, Limberský - Bucha, Kalvach, Čermák (89. Hubník) - Kopic (54. Mihálik), Beauguel, Kovařík (90+4. Kayamba). Náhradníci: Staněk - Hubník, Kayamba, Řezník, Herc, Pernica, Mihálik.

Plzeň byla favoritem, byť Radovci dovedou i mile překvapit. První gólovku měli hosté již v 5. minutě po Kovaříkově centru, ale Beauegel si v ní počínal nešikovně. Domácí kontrovali v 8. minutě, po Doležalově přihrávce se Kubista elegantně zbavil Hejdy, ovšem jeho prudkou přízemní střelu k tyči gólman Hruška s pomocí všech svatých tečoval do autu. Uff, to byl úvod! Jinak herně naprosto dominovala Plzeň, její mladá záloha hrála prostě skvěle a již ve 23. minutě tandem Bucha-Čermák poslal Čermákovým polobodlem míč k tyči do sítě. Jablonečtí beci ustupovali, ustupovali a Hrubý to bodýlko asi nečekal. Ve 28. minutě výtečně hrající Limberský dával domů před prázdnou bránu balon Hruškovi, ten to nepochopil, ale nakonec hosté tu šanci uhasili. Ve 41. minutě to už bylo 0:2, to výtečný Čermák, opět nedůsledně bráněný, poslal patičkou míč na Beaugela, Sýkora se trochu zapomněl, a plzeňský střelec sám před Hrubým jabloneckého gólmana prostřelil.

Kdo si myslel, že je rozhodnuto, krutě se mýlil. Jablonec vstoupil do druhé půli nádhernou akcí po ose Kubista - Pleštil a jablonecký mladík přes Limberského poslal míč do sítě! Však mu o půlce řekli, aby neměl takový ostych před zkušeným Limbou, tak se to hned povedlo. A zápas gradoval, šance se střídaly na obou stranách, daleko aktivnější a ofenzivnější Jablonec měl k bodu opravdu blízko. V 50. minutě po Kubistově centru neprošla Doležalova hlava hradbou těl, v 57. po Kovaříkově rohu Hejdova hlava šla z jasné pozice nad, v 67. po krásné Buchově přihrávce Kovařík vyškolil Holíka, ale v koncovce selhal, balon šel sice prudce, ale nad Hrubého břevno. V 72. minutě prudce vypálil Havel, ale Hrubý se zaskvěl skvělým reflexem a míč vyrazil. V 81. minutě měli domácí kliku, Kalvach poslal do dobré pozice Havla, ten chtěl šanci ještě vylepšit přihrávkou na skórujícího Beauegela, ovšem Francouz stál v ofsajdu, naštěstí. A tak rozhodnutí měli na kopačkách domácí: v 85. minutě Považancův centr dal hlavou Doležal nepochopitelně pouze do gólmana a Pleštilovi se dorážka nepovedla, zblokovali mu ji. Úplnou nádheru předvedl v 91. minutě Hämäläinen, dal skvělý pas Chramostovi, ten mohl zakončovat, ale rozhodl se přihrát ještě lépe postavenému Doležalovi před odkrytou bránu, ovšem jeho střelu stačil zlikvidovat střídající Hubník. A to také byla tečka za výborným zápasem, v němž, ruku na srdce, byli hosté lepší a jejich vítězství je zřejmě zasloužené. I když... Domácí prohráli po hrozných chybách v obraně, ale i v útoku.

Zápasová statistika:

Branky: 46. Pleštil (V. Kubista) - 23. Čermák (Bucha), 41. Beauguel (Čermák).
Karty: 63. V. Kubista (JAB), 65. Pleštil (JAB) - 31. J. Kopic (PLZ), 53. Beauguel (PLZ), 63. M. Havel (PLZ).
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 4:4. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 10:18.
Rozhodčí: Rejžek - Kříž, Myška.
Diváci: 2 817.

Čtyřbodový náskok na bronzové příčce je pryč, Plzeň zvýšila náskok na osm bodů a o prvních dvou místech je asi rozhodnuto. Zato Baník a další mužstva na bronz zle dotírají a bude to ještě drama.

Jablonec čeká nabitý týden a kuriozně hned dvakrát sehrají utkání v Olomouci se Sigmou. Ve středu v 17.00 v MOL Cupu a v sobotu ve 14.30 v lize.