Start Jablonce do ligy s překvapeními, milými…

19.02.2020 16:49:14 | Autor: Jaroslav Hrabák, lj | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Start Jablonce do ligy s překvapeními, milými…

Tak hned na úvod: start jabloneckých fotbalistů do jara se povedl. Příbram sice hráčsky nevypadala tak slabě, aby prohrála 0:4, obavy byly především z rychlosti jejích mladých hráčů.

Ty však potvrdil jenom Polidar, dnes už hráč Sparty, překvapivě chyběli oba mladí Turci, kteří na Tipsportu udělali z jablonecké obrany trhací kalendář. Trenér Rada si v zimě připravil pro střed pole Hübschmana, Považance a Kubistu, což určité rychlostní obavy avizovalo. Ty se však v tomto utkání nepotvrdily! Kapitán Tomáš Hübschman hrál výborně, velmi dobře hrál a pracoval i Jakub Považanec a pokud svůj výkon na této úrovni ustálí, mohly bychom pomalu na Trávníka zapomenout. Je sice jiný typ, ovšem má velkou přednost při zjednodušování hry, dlouhých přesných balonech či výborných kolmicích dopředu.

No, a když to podloží pohybem a pracovitostí, máme v Jablonci najednou výborného borečka ! Vojta Kubista si v Jablonci sestavou už hodně pocestoval, je to univerzál, a to partnerství s Doležalem na hrotu mu docela šlo. Dal nádherný první gól, platily jeho centimetry i důraz. Oproti podzimu se zdá, že jsou živější i Hämäläinen s Pilíkem, takže najednou ten rozebíraný jablonecký kádr vypadá slušně. Bude důležité, aby sval nevyřadil Jovoviče na dlouhou dobu, aby naopak se rychle vrátil uzdravený Pleštil.

Třetí místo je krásné, ale poslední celek, málo platné, není Baník či Plzeň, tedy soupeři, kteří v následujících kolech Radovy hochy prověří. Rada je svůj, je to trenérský paličák, jehož zásady se dají měnit pouze těžko. Rád sází více na jistotu, proto neustále oponuje možností hrát na dva výborné útočníky, které v kádru má, Doležala a Chramostu. Hlavně doma, dodal bych. Ale důležité bude, aby hráče koketující se základem nenechával na lavičce příliš vyhnít. Ona ta Brücknerova škola a její následky si pamatuje každý.

S Příbramí se mi ten zápas líbil a to docela velice. Nebyl bez chyb, hosté tomu napomohli neuvěřitelnými minelami, takže na hodnocení je nutné si ještě počkat. Zatímco Hrubý měl viditelně potíže s terénem, velmi dobře hrála celá obranná čtyřka, kterou by měl brzy jistit nejen rekonvalescent Štěpánek, ale i nový stoper co podepsal z Teplic: šestadvacetiletý Michal Jeřábek bude posilou určitě. Odvetu mohl Jablonec vzít i s úroky, ale to by musel Martin Doležal ty pentle asi více trénovat. Každý v hledišti to kanonýrovi přál, aby ji dal a odpoutal se v ligové tabulce střelců na první místo. Nebylo mu přáno, té razance do toho dal příliš a zřejmě i podklouzl. Ale to už je jedno, 4:0 za 0:4 taky dobrý.

Na sudího Berku mám sice „plzeňské" vzpomínky, ale zápas odpískal slušně. Zato pomezní Moláček v úvodu zápasu asi koukal více na Ještěd než na hřiště a odpískal Sýkorovi neexistující ofsajd ve chvíli, kdy mohl jít sám na gólmana Kočího. Říká se tomu „slepý jako patrona", ale v českém fotbale s jeho pověstí tomu věř, zvláště když na příbramské lavičce sedí vedoucí mužstva a někdejší řezník z Horní Břízy, jak se mu přezdívalo, Michal Paták. Hoši, o tu důvěru budete se svojí historií ještě dlouho bojovat a někteří zřejmě i marně.

A tak zatímco se národ baví Spartou, kde fotbal řídí tak jak řídí a za Křetínského už protočili 17 trenérů a stále nechápou, že fotbal - a to nemyslím ironicky - také potřebuje kromě Rosických i muže jakými býval Jarda Houška, protože „dělat fotbal" není jen o kopání nohama a žvanění do novin či televize. A jako starého sparťana mě ten stav na Letné už hodně dlouho pije krev. Zato Pelta s Radou sklízejí skromný obdiv na všech stranách. „Míra" rozpustí mančaft, prodá největší opory a dokáže trenéra Radu přesvědčit, že těmi „novými" díru zalepí. A na rozdíl od Sparty skutečně zalepí! A plukovník na lavičce jenom scvakne podpatky a dělá zázraky. Ale ono to zázraky nejsou, je to jenom fotbalová práce. Jak od Mirka, tak od trenéra. Ale bacha, dlouhodobě by to vycházet nemuselo!

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Michal Jeřábek přestoupil do Jablonce!
Výborné vykročení Jablonce do jara
Rada do jara: co nejvíce vyhrávat
Jan Sýkora je opět v Jablonci

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Světový den mokřadů slavíme i v Krkonoších

Rozsáhlé komplexy subalpínských mokřadů náleží mezi nejpozoruhodnější biotopy Krkonoš. Největší rašeliništní komplexy náhorní planiny východních a západních Krkonoš - Úpské rašeliniště a Pančavská louka - byly v roce 1993 zařazeny mezi nejvýznamnější mokřady světa v rámci tzv. Ramsarské úmluvy. Právě z iniciativy Ramsarské úmluvy (www.ramsar.org) se slaví 2. únor jako Světový den mokřadů. Další informace

Majetek kraje a jeho příspěvkovek ochrání pojišťovna Kooperativa

Krajští radní na jednání vybrali pojišťovnu, která bude pro Liberecký kraj a jeho 87 příspěvkových organizací od 1. dubna letošního roku spravovat pojištění majetku a odpovědnosti za škodu. Vítězná nabídková cena společnosti Kooperativa pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group za oba druhy pojištění činí 21 337 852 korun bez DPH za jeden rok plnění. Pojišťovací činnosti jsou od DPH ze zákona osvobozeny.  „Předmětem plnění veřejné zakázky je pojištění movitého a nemovitého majetku a pojištění odpovědnosti za škodu Libereckého kraje a příspěvkových organizací zřízených krajem," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Utekli hrobníkovi z lopaty
Zlomené stromy padaly na domy, silnice i železniční tratě
VIDEO: Spadlý strom na Malé Skále zpozdil dopravu po celé trati
Kvůli větru a poruchám napětí je mnoho lidí bez elektřiny
Únorový bižuterní kurz v muzeu

Nejčtenější články

03.02.: Přechod dopravy na Jablonecku zkomplikovalo počasí a elektronika
03.02.: Nový sníh a vítr v kraji porážely stromy a zapříčinily nehody
02.02.: Opilý řidič při vyhýbání s autobusem skončil v Bedřichově mimo silnici

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace