Start Jablonce do ligy s překvapeními, milými…

19.02.2020 16:49:14 | Autor: Jaroslav Hrabák, lj | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Start Jablonce do ligy s překvapeními, milými…

Tak hned na úvod: start jabloneckých fotbalistů do jara se povedl. Příbram sice hráčsky nevypadala tak slabě, aby prohrála 0:4, obavy byly především z rychlosti jejích mladých hráčů.

Ty však potvrdil jenom Polidar, dnes už hráč Sparty, překvapivě chyběli oba mladí Turci, kteří na Tipsportu udělali z jablonecké obrany trhací kalendář. Trenér Rada si v zimě připravil pro střed pole Hübschmana, Považance a Kubistu, což určité rychlostní obavy avizovalo. Ty se však v tomto utkání nepotvrdily! Kapitán Tomáš Hübschman hrál výborně, velmi dobře hrál a pracoval i Jakub Považanec a pokud svůj výkon na této úrovni ustálí, mohly bychom pomalu na Trávníka zapomenout. Je sice jiný typ, ovšem má velkou přednost při zjednodušování hry, dlouhých přesných balonech či výborných kolmicích dopředu.

No, a když to podloží pohybem a pracovitostí, máme v Jablonci najednou výborného borečka ! Vojta Kubista si v Jablonci sestavou už hodně pocestoval, je to univerzál, a to partnerství s Doležalem na hrotu mu docela šlo. Dal nádherný první gól, platily jeho centimetry i důraz. Oproti podzimu se zdá, že jsou živější i Hämäläinen s Pilíkem, takže najednou ten rozebíraný jablonecký kádr vypadá slušně. Bude důležité, aby sval nevyřadil Jovoviče na dlouhou dobu, aby naopak se rychle vrátil uzdravený Pleštil.

Třetí místo je krásné, ale poslední celek, málo platné, není Baník či Plzeň, tedy soupeři, kteří v následujících kolech Radovy hochy prověří. Rada je svůj, je to trenérský paličák, jehož zásady se dají měnit pouze těžko. Rád sází více na jistotu, proto neustále oponuje možností hrát na dva výborné útočníky, které v kádru má, Doležala a Chramostu. Hlavně doma, dodal bych. Ale důležité bude, aby hráče koketující se základem nenechával na lavičce příliš vyhnít. Ona ta Brücknerova škola a její následky si pamatuje každý.

S Příbramí se mi ten zápas líbil a to docela velice. Nebyl bez chyb, hosté tomu napomohli neuvěřitelnými minelami, takže na hodnocení je nutné si ještě počkat. Zatímco Hrubý měl viditelně potíže s terénem, velmi dobře hrála celá obranná čtyřka, kterou by měl brzy jistit nejen rekonvalescent Štěpánek, ale i nový stoper co podepsal z Teplic: šestadvacetiletý Michal Jeřábek bude posilou určitě. Odvetu mohl Jablonec vzít i s úroky, ale to by musel Martin Doležal ty pentle asi více trénovat. Každý v hledišti to kanonýrovi přál, aby ji dal a odpoutal se v ligové tabulce střelců na první místo. Nebylo mu přáno, té razance do toho dal příliš a zřejmě i podklouzl. Ale to už je jedno, 4:0 za 0:4 taky dobrý.

Na sudího Berku mám sice „plzeňské" vzpomínky, ale zápas odpískal slušně. Zato pomezní Moláček v úvodu zápasu asi koukal více na Ještěd než na hřiště a odpískal Sýkorovi neexistující ofsajd ve chvíli, kdy mohl jít sám na gólmana Kočího. Říká se tomu „slepý jako patrona", ale v českém fotbale s jeho pověstí tomu věř, zvláště když na příbramské lavičce sedí vedoucí mužstva a někdejší řezník z Horní Břízy, jak se mu přezdívalo, Michal Paták. Hoši, o tu důvěru budete se svojí historií ještě dlouho bojovat a někteří zřejmě i marně.

A tak zatímco se národ baví Spartou, kde fotbal řídí tak jak řídí a za Křetínského už protočili 17 trenérů a stále nechápou, že fotbal - a to nemyslím ironicky - také potřebuje kromě Rosických i muže jakými býval Jarda Houška, protože „dělat fotbal" není jen o kopání nohama a žvanění do novin či televize. A jako starého sparťana mě ten stav na Letné už hodně dlouho pije krev. Zato Pelta s Radou sklízejí skromný obdiv na všech stranách. „Míra" rozpustí mančaft, prodá největší opory a dokáže trenéra Radu přesvědčit, že těmi „novými" díru zalepí. A na rozdíl od Sparty skutečně zalepí! A plukovník na lavičce jenom scvakne podpatky a dělá zázraky. Ale ono to zázraky nejsou, je to jenom fotbalová práce. Jak od Mirka, tak od trenéra. Ale bacha, dlouhodobě by to vycházet nemuselo!

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Michal Jeřábek přestoupil do Jablonce!
Výborné vykročení Jablonce do jara
Rada do jara: co nejvíce vyhrávat
Jan Sýkora je opět v Jablonci

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Dlouholetý tiskový mluvčí horské služby Zeman odchází

Po téměř třinácti letech služby odchází z pozice tiskového mluvčího Horské služby ČR Radek Zeman, nahrazen bude profesionálním horským záchranářem. Rozhodnutí vedení HS o změnách na této pozici je důsledkem částečné reorganizace, kterou Horská služba ČR o.p.s. nyní prochází. „Chceme se přiblížit způsobu práce jiných složek Integrovaného záchranného systému. Například Zdravotnická záchranná služba má tiskové mluvčí řešené formou částečného úvazku při práci záchranáře. Stejným směrem půjdeme nyní i my," komentoval situaci René Mašín, náčelník Horské služby ČR. Dodal, že jméno a kontakty na nového mluvčího budou známy nejpozději 1. prosince. Radek Zeman (1963) působí v Horské službě od 1. února roku 2010 a postupně nastavil dnes používané způsoby mediální komunikace HS. V médiích působil od roku 1990, podílel se na denním zpravodajství i publicistice v tištených titulech i v televizních stanicích. Od roku 2001 pracoval jako konzultant v renomovaných PR agenturách.

Plánované aktuální uzavírky v Jablonci

Delší termín bude mít uzavírka v ulici Lesní, a to v části od železničního přejezdu po křižovatku s ulicí Lesní Stezka, včetně částečné uzavírky křižovatky. Termín úplné uzavírky je prodloužený do 31. října. Důvodem uzavírky je budování dešťové kanalizace včetně přípojek a rekonstrukce vozovky.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Ve Mšeně hasiči likvidovali požár auta
Harcovská přehrada chrání Liberec před velkou vodou. Čekají ji proměny
Dodatečně přiznaná dotace si vynutila aktualizaci projektu
Kalendář Zaostřeno na Jizerky 2023 bude opět pomáhat přírodě
Na jablonecký skatepark je konečná studie

Nejčtenější články

01.10.: Hasiči zasahovali u požáru střechy chaty v Desné
02.10.: Provoz křižovatky u jablonecké radnice budou řídit semafory
03.10.: Brno si přijelo do Jablonce pro první porážku

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Individuální bydlení v blízkosti Hamerského jezera v obci Hamr na Jezeře.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace