Rozhodčí Pechanec si pletl hřiště s popravištěm

26.02.2020 17:48:27 | Autor: Jaroslav Hrabák, lj | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Rozhodčí Pechanec si pletl hřiště s popravištěm

Už dlouho jsem po fotbale nebyl tak vytočený, jako v pondělí v podvečer. Radovu sestavu ovlivnila marodka, jasně, nehrál Jovovič, nehrál Matoušek, Pleštil asi ještě na devadesát minut neměl, takže hráli matadoři.

Úvod zápasu Jablonci vyšel a již v 6. po Holíkově průvanu se pěkně obtočil kolem stopera Kubista a ve druhém utkání po sobě skóroval! Nádhera, říkám si, ale ten gól měl přijít v 86. a ne v 6. minutě. Ten gól domácí hráče rozdivočel a škoda, že Fillův centr stopeři včetně gólmana Hrubého nepokryli, Kuzmavič to lízl do sítě a bylo vyrovnáno. Za šest minut...

A potom to přišlo: když trenér Rada povídal něco o tom, že fotbal není jenom o běhání, tak potom měl možnost dobrých 70 minut vidět, co to dělá, když se běhá a naopak, když se neběhá. Kolotoč zadarmo je známé úsloví. Baníci naprosto ovládli hru a snad jenom náhodu nebo díky Vlastovi Hrubému, který tam třikrát, čtyřikrát předvedl úžasný reflex byť já už od Špitových dob tvrdím, že na centry na malé vápno jít gólman musí - a to mnohdy nebylo a že těch centrů bylo!

Co mě však vytočilo maximálně, to byl výkon sudího Pechance. Ten se spravedlivým rozhodováním neměl nic společného. Nechal domácí faulovat o sto šest a Jablonci každé drcnutí pískal. To, že nedohráli domácí kapitán Fleischman či Fillo, to je na instruktážní film, jak se pískat nemá. Série trestných kopů a naopak neodpískaných faulů, to už vzpomínám na hodně staré časy, kdy si sudí dělali co chtěli a ještě se smáli do očí. Vyloučení Kroba po nafilmovaném pádu Filla, to tedy byl naprostý vrchol. Málo platné, po vyštípání šéfa sudích Poláka Listkiewicze a za směšného předsedování někdejšího respektovaného fotbalisty Josefa Chovance jsme opět zpět, tedy v dobách temna. Zápas třetího se čtvrtým a takto řízený? Tak to je hnus, velebnosti, řekl by klasik.

Na zápase byl VAR. K ničemu: sražení Sýkory Fillem bez míče - ani karta, ani se sudí nešel podívat. Gól, kdy zřejmě míč přešel za brankovou čáru, žádný VAR. On ten VAR v českém provedení si jenom ti chytráci otočili ve svůj prospěch. Pokud za ním sedí sudí na čele s takovými borci jako je Královec a naposledy třeba Pechanec, to tam být VAR prostě nemusí, to jsou vyhozené peníze a hrubé chyby sudích jsou jenom omlouvány nebo spíše kryty. Ale kdyby to byly alespoň chyby, v Ostravě to tentokrát byla poprava, které delikvent s obrovským štěstím unikl alespoň na plichtu.

A trochu do vlastních řad. Stejně si myslím, že mohl Rada najít větší odvahu. Koukal jsem na Martina Doležala, může ho takový fotbal vůbec bavit? To tam mohl na hrotu pobíhat klidně „šofér z autobusu", jak se říká, protože hra na jednoho s takovou zálohou je prostě pokus o sebevraždu. Oproti tomu Baník předváděl místy výtečný fotbal, Pechancovu asistenci nepotřeboval, měl kopec smůly a narazil na Hrubého, to se stává. Nakonec mohl i prohrát, a to se taky stává, ale jinak výtečné představení, které místy skoro deset tisíc diváků zvedalo na tribuně ze sedadel, skončilo s pachutí jménem Pechanec. Jablonec to ve Vítkovicích tentokrát přežil, ale pokud by i další zápasy měly mít podobný „nádech"...

Teď přijede na Střelnici Plzeň, dostala od Pechance dáreček jménem Krob, protože jeho vyloučení bylo prasárnou první třídy. Ale Plzeň si asi k Pechancovu jménu ve svém notýsku připíše tučnou hvězdičku. A tak to prostě v českém fotbale chodí. Bez Kroba to bude těžší, ale Rada si s tím určitě poradí. Má tu Jeřábka, dobrý kauf, tak on tu čtyřku určitě dobře poskládá.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Zlatý bod fotbalistů z Ostravy, ale…
Start Jablonce do ligy s překvapeními, milými…
Michal Jeřábek přestoupil do Jablonce!
Výborné vykročení Jablonce do jara
Rada do jara: co nejvíce vyhrávat

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

HZS Libereckého kraje obdrží dotaci na nákup vysoušečů

Celkem 100 kondenzačních vysoušečů v hodnotě 1 500 000 korun má v plánu nakoupit Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje. Dotaci mu poskytne Liberecký kraj ze svého krizového fondu. „Hasiči využijí vysoušeče zejména v případech, kdy je nutné zlikvidovat následky mimořádných událostí na území Libereckého kraje, jakými jsou například povodně. Finanční prostředky na nákup vysoušečů jsme poskytli ze svého krizového fondu," uvedl hejtman Martin Půta. Kondenzační vysoušeče jsou potřeba na řešení následků živelných mimořádných událostí a z důvodu nedostatku odvlhčovacích zařízení v Libereckém kraji.

Zahájili již 12. ročník soutěže Dřevěná stavba roku

Nadace dřevo pro život zahájila přihlašování do prestižní oborové soutěže Dřevěná stavba roku. Už dvanáctým rokem představuje široké veřejnosti díla těch, kteří umí doslova kouzlit se dřevem a vytváří dřevěné stavby šetrné k přírodě. I letos je pro soutěžící připraveno 6 soutěžních kategorií, do kterých mohou přihlásit realizace nebo návrhy různých typů dřevěných staveb, jako jsou rodinné domy, sruby, konstrukce, dětská hřiště, rozhledny či dřevěné interiéry. Přihlašování do 12. ročníku soutěže Dřevěná stavba roku probíhá do 28. února 2022 na webových stránkách soutěže. Soutěžící, kteří se přihlásí do 31. ledna navíc získají 20% slevu z registračního poplatku. V březnu bude pro soutěžní díla hlasovat odborná porota i široká veřejnost. Na konci dubna pak proběhne slavnostní vyhlášeni letošních vítězů a jejich projektů.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Rada kraje schválila programy požární ochrany a prevence kriminality
Jizerskou 50 zahájí v Jablonci Tata Bojs
Kokonín bude mít cyklostezku
Kraj vyhlašuje soutěž Památka roku Libereckého kraje za rok 2021
Horská služba resucitovala lyžaře na běžecké trati u Štěpánky

Nejčtenější články

21.01.: Na Jablonecku se objevil vlk
22.01.: Od pondělí 24. ledna se změní trasa některých jabloneckých autobusů
23.01.: Horská služba resucitovala lyžaře na běžecké trati u Štěpánky

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace