I.B třída: Pěnčín i Harrachov ztratily, první přezimuje Mšeno

12.11.2022 15:33:16 | Autor: Ladislav Janata, pjs | Rubrika: Sport | Obce: Lučany nad Nisou,Plavy,Smržovka,Držkov,Pěnčín,Albrechtice v Jizerských horách,Jiřetín pod Bukovou,Jablonec nad Nisou,Harrachov,Liberecký kraj

Dlouhodobí lídři letošní I.B třídy východ nakonec finiš nezvládli a předskočilo je před zimní přestávkou Mšeno, které naopak po slabším začátku ve 14. kole těsně 3:2 porazilo Roztoky. Pěnčín remizoval 2:2 v Lučanech a Harrachov doma prohrál 3:4 s Plavy.

V dalších utkáních Držkov zdolal 4:2 Albrechtice, Bozkov doma prohrál 2:3 derby s Jablonečkem, Desná doma prohrála pop jediném gólu z penalty s Mírovou a Smržovka porazila 4:1 Přepeře B.

Na podzim je na programu ještě dohrávka 11. kola ve čtvrtek 17. 11. od 14:00: TJ Sokol Držkov - TJ Sokol Plavy.

Harrachov - Plavy 3:4 (0:1)

Jako na houpačce se odvíjel tento zápas, domácí sehráli výborně pětiminutovku od 62. minuty vstřelením tří gólů, čímž otočili průběžný výsledek na vedení 3:2. Závěr však patřil hostům, nejdříve vyrovnal střídající Rimský a v poslední minutě vstřelil vítězný gól Plný.

Branky: 62. a 63. Mätzelt, 65. Bergmann - 21. Prousek, 49. Balatka, 89. Rimský, 90. Plný. Rozhodčí: Rympler - Rympler, Bukvička. ŽK: 1:2. Diváků: 86. Harrachov: Negru -Pešat, Barbořák, T. Holík, Mätzelt - Zeman (46. Bergmann), Vodseďálek, Šulc (74. F. Holík), Horáček - Michálek, Kroupa. Plavy: Průcha - Jelínek, Černý, Nosek, Pátra - Plný, Balatka, Pekelský (79. Svačina), Prousek (76. Rimský) - Toman (90. Votoček), Brezár.

Lučany - FC Pěnčín B 2:2 (1:1)

V utkání týmů za dvou rozdílných míst tabulky byli rozhodně favority Pěnčínští, kde je širší hráčská základna. Vedoucí tým tabulky začal, jak se sluší, v první minutě se dostal do vedení, ale do poločasu Vojtíšek vyrovnal. Krátce po obrátce Pavel Matějček poslal opět svůj do vedení, ale v poslední minutě Brož srovnal k radosti domácích fanoušků.

Branky: 23. Vojtíšek, 90. Brož - 1. Zapadlo, 56. P. Matějček. Rozhodčí: Klement - Nestler, Daníček.. ŽK: 1:3. Diváků: 150. Lučany: Jón - Svozil, Vojtíšek (76. Šindelář), Havlan, Hestko (76. Přibyl) - Brycz, Röschl, Koudelka, Sitarčík (28. Margitai) - Záveský, Brož. Pěnčín B: Pokorný - Dědek, Farský, Mastník (71. Novák), Chropůvka, - Brožek (71. Štolba), P. Matějček, Tokár (54. Kabelka), Dorničák - Pácalt, Zapadlo.

Mšeno - Roztoky 3:2 (1:2)

Poslední výsledky fotbalistů z jabloneckých Břízek dávaly tušit, že Mšenští hrnou do čela tabulky. Dvojnásobný počet získaných bodů však nedávalo jistotu vítězství nad týmem ze spodku tabulky. Štěstí však stálo u domácích, kteří vyrovnali a v poslední minutě Zámečník vyrovnal a poslal svůj tým na čelo tabulky.

Branky: 19. Janalík, 62. Pavelka, 91. Zámečník - 18. Drobný, 38. Hujer. Rozhodčí: Nestler - Bož, Hnětýnka. ŽK: 1:5. Diváků: 70. Mšeno: Havrda - Endler, Novotný (83. Zachoval), Bukvic, Vejprava - Pavelka, Krámský, Hujer, Zámečník - Janalík (60. Nagy), Flek (66. Bradel). Roztoky: Maďarčík - Hujer, Hornig, Chlup, Mikolášek - Kopecký, Musílek, Hnyk, Kotyk - Kopáček (83. Ginzl), Drobný.

Držkov - Albrechtice 4:2 (2:0)

Nevyrovnané výkony papírově silnějšího soupeře tentokrát určily stav poločasu 2:0, po přestávce střelec fotbalového jména Just zvýšil na 3:0, a tím rozhodl o výsledku, i když hosté se ještě dvakrát strefili.

Branky: 2. Faifr, 6. Batěk, 47. Just, 73. Stumer - 52. Purm, 85. Koldovský. Rozhodčí: Vrabec - Kutílek, Šubrt. ŽK: 1:1. ČK: 1:0 (41. Vrabec). Diváků: 28. Držkov: Pivrnec - Čermák, Vaníček, Vokáček, Kvintus - Fiafr, Batěk, Vrabec, Šourek - Just, Štěpán (65. Stumer). Albrechtice: Blahna - Koldovský, Pipek, Vlček, Honzák - Berndt, Sedlák, Purm, Bělohlávek - Hradecký, Bělina.

Bozkov - Jablonec n. Jiz. 2:3 (1:1)

Bozkovští mají nejhorší bilanci doma, a „potvrdili" to i tentokrát, když už v první půli neudrželi vedení 1:0.

Branky: 20. Kousal, 90. Šalda - 43. Rieger, 72. a 74. Holman. Rozhodčí: Zboroň - Švec, Roušan. ŽK: 1:2. Diváků: 105. Bozkov: Hykman - Židlík, Šikola st., Červený, Čapek (83. Ševčík) - D. Maleček, Šikola ml., Petr, V.Maleček (76. Šalda) - Hoffmann (46. Mayer), Kousal (83. Ševčík). Harrachov: Šír - Rieger, P. Adámek, T, Adámek, Pičman - Havlíček (46. Čech), Špidlen, Jiroutek (74. Trepera), Žďárský - Holman (83. Trepera ml.), Tomíček (88. Exner).

Desná - Mírová 0:1 (0:0)

Po špatném začátku soutěže se fotbalisté Desné sice zlepšili, ale tentokrát nestačili opět doma ani na průměrný tým Mírové, i když rozhodla branka z pokutového kopu.

Branka: 74. Poledne (PK). Rozhodčí: Zíkmund - Šnýdl, Svoboda. ŽK: 5:2. Diváků: 60. Desná: Doležal - Kopal, Rais, Soukup, Ježek (46. Blažek) - Ruggirello (46. Hruška), Hloušek, Mejsnar (70. Křemen), Pfeifer - Šálek, Poselt, Blažek. Mírová: Mach - Kábele, Korček, Kůtek, Iluska - Nosek, Hejduk, Náhlovský, Žmolil - Poledne, Kovář (75. Dvořák).

Smržovka - Přepeře B 4:1 (1:1)

Smržovka naposledy prohrála koncem září a od té doby sbírá body. Nepřekazil ji to ani B-tým třetiligových Přepeří, který se ujal vedení hned ve druhé minutě. Zkušený Vokuš do přestávky vyrovnal, po přestávce poslal svůj do vedení, které se svým týmem ještě navýšil a udržel postavení čtvrtém tabulky.

Branky: 16. a 48. Vokuš, 56. Klaus, 89. Kobr - 2. Habr. Rozhodčí: Mach - Urbánek, Daniel. ŽK: 3:4. Diváků: 80. Smržovka: Burianek - Vodička, Sucharda, Vokuš, Frydrych (85. Víšek) - Vodička, Veselouš (71. Vaněk), Klaus, Nič - Štěpánek, Kobr. Přepeře B: Hapiak - Kvapil, Rakouš, Melichar (46. Hek), Trč - Horák, Císař, Habr (59. Baudys) - Tokan, Weidenthaler.