I.B třída: Harrachov vyhrál v Držkově a dál vede tabulku

01.09.2022 23:45:52 | Autor: Ladislav Janata a Petr Ježek | Rubrika: Sport | Obce: Lučany nad Nisou,Smržovka,Držkov,Pěnčín,Albrechtice v Jizerských horách,Desná v Jizerských horách,Jiřetín pod Bukovou,Jablonec nad Nisou,Harrachov,Liberecký kraj

Několik vysokých výher i vyrovnané duely byly vidět ve čtvrtém kole I.B třídy východ. Ve středeční dohrávce Harrachov vyhrál 6:1 v Držkově, a udržel si tak nečekané první místo, navíc jako jediný tým bez ztráty bodu. Další vysokou výhru si připsaly Albrechtice nad rezervou Přepeř, Mšeno nad Desnou či rezerva FC Pěnčín v Jablonečku.

Albrechtice - Přepeře B 6:1 (4:0)

Soupeři byli před zápasem v rozdílném postavení - domácí bez výhry, hosté bez porážky. Hosté ale přijeli pouze s desíti hráči a inkasovali překvapivý příděl. Toho pravděpodobně využili domácí a do branky překvapivě postavili zkušeného forvarda a svého trenéra Karla Bělinu.

Branky: 12., 40. a 45. Purm, 32. Vlček, 67. Hradecký, 89. Honzák - 47. Horák. Rozhodčí: Šedina - Nagy, Vodička. ŽK: 0:1. Diváků: 120. Albrechtice: Bělina - Zelinka, Berndt, Koldovský, Kulhánek - Vlček, Pipek, Honzák, Sedlák - Hradecký (72. Šíma), Purm. Přepeře B: Weidenthaler - Kvapil, Kubáček, Císař, Říha - Kutek, Horák, Fišar, Víšek - Paleček

Mšeno - Desná 6:0 (2:0)

Oba celky jsou týmy určitě s lepší tradicí než na místech, na kterých se nacházejí. Hoši z Břízek po nepovedeném vstupu do soutěže překvapili jasnou výhrou v tomto duelu.

Branky: 48. a 55. Pavelka, 30. Obršlík, 34. Hujer, 67. Janalík, 75, Krámský. Rozhodčí: Urbánek - Jirák, Mach. ŽK: 0:3. Diváků: 50. Mšeno: Braniš st. - Janalík, Endler, Obršlík, Zachoval (31. Nagy) - Bukvic, Vejprava, Pavelka, Krámský - Bradel (70. Havlíček), Hujer (60. Puta). Desná: Žanta - Soukup (70. Křemen), Hruška (46. Mejsnar), Ježek, Jakub - Hloušek, Pfeifer (85. F. Lamač), Sekanina, Šálek - Poselt (70. Phung Minh), M. Lamač.

Jablonec n. J. - FC Pěnčín B 0:4 (0:3)

Jablonečku úvod sezony vyšel, ale nyní doma narazil na dosud neporaženou rezervu Pěnčína. Hosté rozhodli už v prvním poločase, po kterém vedli 0:3 po dvou gólech Chlomka a jednom Bendy. Druhý poločas nepřinesl ani snížení domácích, ale čtvrtý gól hostů přidal Dorničák.

Branky: 4. a 32. Chlomek, 19. Benda, 47. Dorničák. Rozhodčí: Adam - Kutílek, Rubeš, ŽK: 2:2. Diváků: 110. Jablonec n. J.: Šír - T. Adámek, P. Adámek, M. Vrána, P. Vrána, Špidlen, J. Vrána (41. Tryzna), Pičman, Linek (78. Neumann), Chlup, Štěpánek. FC Pěnčín B: Nežádal - Těhník, Dědek, Bistiak, Dorničák, Brožek (52. Pácalt), P. Matějček (60. J. Matějček), Tokár, Benda, Kohout (60. Strnad), Chlomek (52. Novák).

Bozkov - Roztoky 2:2 (2:1)

Lepší start do zápasu měli hosté, kteří se v 7. minutě po gólu Musílka ujali vedení. Již v 18. minutě ale vyrovnal za domácí Kousal a ve 31. minutě otočil stav na 2:1 Balcar. V 58. vyrovnal za Roztoky Kopecký. Zbývající část zápasu už rozhodnutí nepřineslo, takže se obě mužstva rozdělila o bod, pro Bozkov je první v sezoně.

Branky: 18. Kousal, 31. Balcar - 7. Musílek, 58. Kopecký. Rozhodčí: Rympler - Bukvička, Nestler, ŽK: 3:1. Diváků: 150. Bozkov: Balatka - Maleček (87. Kasan), Soukup, Židlík, Čapek, Balcar, Fišera (46. Šalda), Macák, Hoffman (65. Hykman), Kousal, Ševčík. Roztoky: Maďarčík - Hujer, M. Hornig, Mečíř, Ginzl (64. Zikeš) - Kopecký, Musílek, Hnyk (82. Illner), Chlup - Kužel, Drobný (64. Martin).

Smržovka - Mírová 4:2 (2:0)

Smržovka po několika fotbalově chudších letech se začíná více prosazovat. Hlavně, že začíná pracovat více mládeží. V A- týmu dospělých sice staví na starších a zkušenějších, ale i ti v této soutěži zřejmě budou patřit k těm lepším. Hosté si brankou vybojovali kontakt, ale v závěru si domácí tři body připsali.

Branky: 69. a 86. Kobr, 13. Hrabánek, 15. Sucharda - 53. Kovář, 88. Červinka. Rozhodčí: Klement - Šedina, Smoleňák. ŽK: 2:4. Diváků: 250. Smržovka: Burianek - Sucharda, Vokuše, Štětkář (77. D. Nič), Brož - Oeser, Hrabánek (46. Klaus), Vodička (81. Szirti), P. Nič) - Štěpánek, Kobr. Mírová: Mach (38. Dědeček) - Kábele, Korček, Taibr, Iluska (85. Fejtek) - Kovář (63. Hejduk), Nosek, Poledne, Náhlovský - Červinka, Dvořák (63. Žmolil)

Lučany - Plavy 2:4 (1:2)

Okresní rivalské střetnutí přineslo vyrovnaný fotbal, ve kterém byli Plavští vždy o krok napřed. Ujali se vedení a po vyrovnání se do poločasu šli znovu do vedení 2:1. Po vyrovnání vlastním gólem Vl. Prouska se za sedm minut opět dostali do vedení 3:2 a vzápětí výhru pojistili čtvrtou brankou.

Branky: 32. Brož, 49. vlastní (Prousek) - 13. Toman, 44. Pekelský, 56. Pátra, 60. Plný. Rozhodčí: Mizera - Mach, Kořínek. ŽK: 0:0. Diváků: 50. Lučany: Jón - Řehoř (73. Brycz), Svozil, Tesař, Sitarčík (61. Mazánek) - Šindelář, Havlan (73. Novotný), Koudelka, Margitai (46. Vojtíšek) - Dítě (79. Kočí), Brož. Plavy: Lála - Nosek, Černý, Jelínek, Prousek (69. M. Černý) - Pekelský, Plný, Pátra, Vl.Prousek (79. Rimský) - Toman, Lupa.

Držkov - Harrachov 1:6 (0:1)

Očekávané derby dvou týmů z čela tabulky se dohrávalo ve středu 31. srpna a skončilo překvapivě vysokou dosavadního lídra z horského střediska. Po jednobrankovém vedení po prvním poločase využili hosté v druhé části toho, že Držkovští tentokrát postrádali v sestavě několik zkušených hráčů. Hosté si i nadále užívají vedení tabulce I.B třídy východ.

Branky: 65. Strnad - 60. a 81. Bergmann, 30. Kroupa, 69. Hlubuček (vlastní), 70. Šulc, 79. Michálek Rozhodčí: Zikmund - Blažek, Lopuszynski. ŽK: 1:0. Diváků: 60. Držkov: Vokáček - Hlubuček, Vaníček, Stumer, Kvintus - Gvušč, Šourek (62. Jedinák), Čížek, Štěpán (62. Strnad) - Dvořák (70. Polman), Brož. Harrachov: Negru - Vodseďálek, Pešat, Šulc, Bergmann - Kroupa (68. Ježek), Michálek, Mätzelt, Zeman - Kučera, Halama.