I.B třída: Do čela jde po výhře nad Držkovem rezerva Pěnčína

09.09.2022 16:45:58 | Autor: Ladislav Janata a Petr Ježek | Rubrika: Sport | Obce: Lučany nad Nisou,Plavy,Smržovka,Držkov,Pěnčín,Albrechtice v Jizerských horách,Desná v Jizerských horách,Jiřetín pod Bukovou,Jablonec nad Nisou,Harrachov,Liberecký kraj

Vedoucí Harrachov doma pouze remizoval se Mšenem, a to ještě alespoň remízu vybojoval až v závěru, takže na prvním místě tabulky I.B třídy východ jej střídá FC Pěnčín B, který rozstřílel 7:1 Držkov. Z dalších jabloneckých celků Albrechtice prohrály 2:3 v Roztokách u Jilemnice, Plavy prohrály 1:2 s Bozkovem, Lučany remizovaly 1:1 v Mírové a Desná také 1:1 hrála se Smržovkou.

Harrachov - Mšeno 2:2 (0:2)

Zajímavý souboj, vedoucí tým soutěže byl na domácím hřišti favoritem, ale v 10. minutě byl zaskočen vedoucí brankou hostujícího Pavelky. Domácí se sice snažili o zvrat, ale přišla druhá branka Mšena ještě do poločasu - 0:2. Od počátku soutěže dobře hrající Harrachov ve druhé části přidal v aktivitě a v 85.minutě se mu podařilo vyrovnat, což stihl ještě před vyloučením Kroupy.

Branky: 61. Mätzelt, 85. Kučera - 10. Pavelka, 33. Pešat. Rozhodčí: Adam - Marek, Zboroň. ŽK: 2:2. ČK: 1:0 (91. Kroupa - 2xŽK). Diváků: 118. Harrachov: Uhlíř - Vodseďálek, Pešat, Šulc (82. Slavík), Bergmann (57. Ježek) - Kroupa, Michálek (74. Vašíček), Mätzelt, Zeman - Kučera, Halama. Mšeno: Havrda - Janalík, Endler, Obršlík, Zachoval (68. Bradel) - Bukvic, Vejprava, Pavelka, Krámský - Hujer (67. Havlíček), Lietava (74. Puta).

Roztoky - Albrechtice 3:2 (1:2)

Hosté velmi dobře zvládli první poločas, i když se již ve druhé minutě domácí ujali vedení. Kolem dvacáté minuty Albrechtice během pěti minuty vstřelily dva góly a otočily stav utkání - 1:2. Domácím se podařilo hned v úvodu druhé půle srovnat a svojí aktivní hrou si vynutili mírnou převahu, po které vstřelili vítězný gól.

Branky: 2. Hujer, 45. Kopecký, 70. Kužel - 18. Purm, 23. Hradecký. Rozhodčí: Blažek - Bohuš,Šnýdl, ŽK: 1:4, ČK: 0:1 (Koldovský - 2x ŽK). Diváků: 150. Roztoky: Maďarčík - Hujer, Hornig, Mečíř, Ginzl (37.Kužel) - Kopecký, Kužílek, Hnyk, Chlup - Drobný (60. Kotyk), Illner (66. Kopáček). Albrechtice: Bělina - Zelinka, Berndt (82. Šíma), Koldovský, Kulhánek - Vlček, Pipek, J. Sedlák, M. Sedlák - Hradecký (56. Žďárský), Purm.

FC Pěnčín B - Držkov 7:1 (4:0)

Před zahájením zápasů I.B třídy byl Držkov téměř jasným favoritem, ale musel by hrát v sestavě s exligovými či zkušenými hráči. Od třetího kola se sestava změnila, Držkovští začali prohrávat a ne zrovna malými porážkami, stejně jako s rezervou Pěnčína.

Branky: 33. a 67. Tokár, 57. a 85. Kohout, 4. Novák, 6. Chlomek, 37. Zapadlo. Rozhodčí: Rympler - Bukvic, Šubrt. ŽK: 1:1. Pěnčín B: Nežádal - Těhník (52. Mastník), Dědek, Farský, Dorničák - Novák (46. Brožek), P. Matějček (46. Kohout), Tokár, Benda (52. J.Matějček) - Zapadlo, Chlomek (46. Pácalt). Držkov: Pivrnec - Vaníček, Vokáček, Hlubuček, Kvintus - Belšan (46. Strnad), Stumer, Just, Faifr - M. Kratochvíla (82. D. Kratochvíla), Machula.

Plavy - Bozkov 1:2 (0:2)

Plavští začali zápas rychlým náporem a podařilo se jim hned ve třetí minutě vedoucí gól. Před zápasem byla pro Plavy lepší pozice, Bozkovští ještě nevyhráli, a když po půlhodině vyrovnali ztrátu, tak zlepšenou obranou tři body vybojovali.

Branky: 3. Nosek - 17. Kousal, 27. Hoffmann. Rozhodčí: Blažek - M. Nagy, L. Nagy. ŽK: 1:4, Diváků: 80. Plavy: Průcha - Zajíček, Černý, Nosek, Pátra - Pekelský (60. Svačina), Plný (58. Jelínek), Lupa, Vl.Prousek - Toman, Brezar (72. R. Prousek). Bozkov: Balatka - Čapek, Maleček, Šikola, Židlík - Balcar, Maleček, Macák, Hoffmann (60. Ševčík) - Kousal, Šalda (70. Jech)

Mírová - Lučany 1:1 (1:1)

Souboj dvou mužstev, která čekají na vítězství, byl vyrovnaný, ale žádné z nich se tří bodů nedočkalo, a tak spolu s Desnou tvoří konec tabulky.

Branky: 10. Vele - 45. L. Svozil. Rozhodčí: Vacek - Šnýdl, Zikmund. ŽK: 1:4. Diváků: 55. Mírová: Dědeček - T. Kůtek (73. Štefan), Nosek, Korečk, Ilusak - Kovář, V. Kůtek, Poledne, Taibr - Dvořák (82. Hádek), Vele. Lučany: Jón - Řehoř, L. Svozil, Brycz, Novotný - V. Svozil, Havlan, Koudelka, Vojtíšek - Dítě, Brož

Přepeře B - Jablonec n. J. 6:0 (5:0)

Tým z předměstí Turnova využívá kádru třetiligového týmu a i lepších podmínek pro fotbal v obci, což vede ke kvalitnímu rezervnímu týmu, majícímu převahu nad některými družstvy soutěže.

Branky: 15.,24. a 41. Bína. Rozhodčí: Bukvička - Rympler, Preissler. ŽK: 2:3. Diváků: 50. Přepeře B: Čamrda - Kvapil, Habr, Jeleček, Hapiak (60. T. Kůtek)- Říha, Císař, Majer, Bína - Martínek, Paleček (54. Adam). Jablonec n. Jiz.: Tryzna - Šír, Adámek, Rieger, Neumann (33. Cirok) - Pičman, Čech, Tomíček, Trepera (76. Chlup) - Exner, Vrána

Desná - Smržovka 1:1 (0:1)

Desná zatím nehraje fotbal odpovídající tradicím klubu. Smržovští toho využili, ale po vedoucím gólu v 15. minutě vedení neudrželi, a tak se soupeři podělili po jednom bodu.

Branky: 55. Pfeifer - 15. Vodička. Rozhodčí: Šnýdl - Kořínek,Jirák. Diváků: 80. Desná: Žanta - Kovář, Kopal, Ježek, Hloušek - Mejsnar, Pfeifer, Sekanina, Phung Minh - Šálek Poselt. Smržovka: Burianek - Vokuš, Brož, Oeser, Vodička - P. Nič, Štěpánek, Kobr, Frydrych (82. J. Štětkář) - D. Štětkář, D. Nič (75. Klaus).