I.B třída: Lídrem tabulky je po třech kolech Harrachov

25.08.2022 18:57:46 | Autor: Petr Ježek a Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Lučany nad Nisou,Plavy,Smržovka,Držkov,Pěnčín,Albrechtice v Jizerských horách,Jiřetín pod Bukovou,Jablonec nad Nisou,Harrachov,Liberecký kraj

Lídrem tabulky I.B třídy východ je po třech odehraných kolech překvapivě Harrachov, který naposledy vyhrál v Desné. Bez prohry, ale s jednou remízou jsou za ním FC Pěnčín B, Přepeře B a Jablonec nad Jizerou.

Desná - Harrachov 0:4 (0:0)

Dlouholetému účastníkovi krajského přeboru se nedaří ani po dobrovolném sestupu dvě třídy níž. Po vyrovnaném prvním poločasu se hrálo bez branek. Zlomový okamžik nastal v 62. minutě zápasu, když byl po druhé žluté kartě (2x podražení zezadu, zmaření slibně se rozvíjející akce) vyloučen Kovář. Převahu vyjádřili hosté čtyřmi brankami, o které se rovnoměrně podělili Zeman a Bergmann

Branky: 65, a 72. Zeman, 77. a 80. Bergmann. Rozhodčí: Ďörď - Opelt, Bohuš. ŽK: 3:0 ČK: 1:0 (62. Kovář). Diváků: 90. Desná: Žanta - Kovář, Kopal (46.Ruggirello), Hruška, Rais (73. Soukup) - Ježek, Hloušek (78. Blažek), Pfeifer, Sekanina - Šálek (73. Jakub), Poselt. Harrachov: Uhlíř - Halama, Vodseďálek (46. Žemba), Pešat, Šulc - Bergmann (82. Slavík), Kroupa (73. Holík), Horáček, Mätzelt - Zeman, Veselý (76. Rýdl).

Plavy - Smržovka 4:0 (1:0)

Plavští toužili zápas vyhrát a domácí zápas se Smržovkou už museli vyhrát, a tak potvrdit dobrou hru, ale bez efektu v zakončení z minulých zápasů. To se povedlo po velice přesvědčivém pracovitém výkonu. Konečně se podařilo proměnit některé šance a výsledek je parádní. První branku dal Pátra po samostatné akci střelou na zadní tyč. Druhou Vladimír Prousek po proměněném nájezdu na Buriánka. Třetí Balatka po akci Tomana a Pekelského do prázdné branky. Čtvrtou pak Pekelský pěknou střelou do šibenice z odraženého míče na hranici vápna.

Branky: 24. Pátra, 46. Prousek, 71. Balatka, 82. Pekelský. Rozhodčí: Švec. ŽK: 1:1, ČK: 1:0 (75. Balatka - nesportovní chování). Diváků: 60. Plavy: Gregor - Nosek, Černý, Pátra, Zajíček - Pekelský, Plný, Pekař (60. R. Prousek), Vl. Prousek (79. Jandura) - Toman (83. Lála), Rimský (46. Balatka). Smržovka: Buriánek - Sucharda, Vokuš, Frydrych (8. Kedroň), Vodička (78. Burdych) -Veselouš, Hrabánek, Štěpánek, Kobr - Nič, Brož.

Přepeře B - Bozkov 3:0 (2:0)

Domácí rezerva mužstva z ČFL vedla už ve 37. minutě po dvou gólech Martínka 2:0. Rozhodnutí zápasu přišlo zřejmě vzápětí, kdy byli po červených kartách vyloučeni bozkovští Petr a Červený. Ve druhém poločase vstřelil oslabeným hostům třetí gól Petr Martínek, který tak dokončil hattrick.

Branky: 15., 37. a 68. Martínek. Rozhodčí: Kadlec - Rubeš, K. Brož, ŽK: 1:0, ČK: 0:2 (42. Petr, 42. Červený). Diváků: 50. Přepeře B: Čamrda - Kvapil, Rakouš, Martínek, Říha, Kutek, Majer (77. Adam), Horák (73. Weidenthaler), Císař, Paleček, Tokan. Bozkov: Hykman - Petr, Červený, Šikola Čejchan (66. Ševčík), Maleček, Macák, Hoffman (37. Židlík), Čapek, Maleček (42. Šalda), Balcar.

Mírová p. K. - Mšeno 3:5 (1:5)

V prvním poločase hosté jasně dominovali a po 20 minutách vedli 0:3. teprve až poté snížil domácí Náhlovský, ale Mšeno stihlo do přestávky upravit dalšími dvěma góly na 1:5. Ve druhé části už mohli hosté hrát v klidu, takže se více snažili domácí, kteří zkorigovali stav na konečných 3:5.

Branky: 22. Náhlovský, 56. Žmolil, 81. Poledne z pen. - 10. Nagy, 14. Lietava, 21. Hujer, 42. Obršlík z pen., 45. Vejprava. Rozhodčí: Adam - Paulus, Vrabec, ŽK: 0:1. Diváků: 65. Mírová: Mach - Kábele, Hejduk, Korček, Iluska, Nosek, Taibr (83. Štefan), Náhlovský, Kůtek (52. Žmolil), Dvořák (52. Dědeček), Poledne. Mšeno: Braniš - Vejprava, Novotný, Obršlík, zachoval, Zámečník, Puta, Endler, Hujer (83. Ryšavý), Lietava, Nagy.

Jablonec n. J. - Držkov 2:0 (1:0)

Domácím se v prvních dvou kolech celkem dařilo, a to potvrdili i ve třetím, když připravili první porážku Držkovu, který hrál v minulé sezoně vyhrál I.B třídu, ale postup výš nepřijal. Skóre načal už v 6. minutě svým gólem Žďárský a v 61. minutě potvrdil vítězství Jablonečku druhým gólem zkušený Pavel Vrána.

Branky: 6. Žďárský, 61. P. Vrána. Rozhodčí: Šubrt - Bukvička, Rympler, ŽK: 3:3. Diváků: 168. Jablonec n. J.: Tryzna - Rieger (70. S. Trepera I), T. Adámek, Šír, P. Vrána, Špidlen (87. Linek), P. Adámek, J. Vrána, Žďárský, Chlup (62. Čech), Mašanský (87. S. Trepera II). Držkov: Pivrnec - Stumer, Hlubuček, Vokáček, Kvintus, Belšan, Jos. Just (78. Jan Just), Batěk, Dvořák, Balatka, Vaníček.

Roztoky - Lučany n. N. 1:0 (1:0)

Vyrovnaný zápas rozhodl jediný gól roztockého Maďarčíka ve 44. minutě. Kuriozitou je, že domácí Roztoky mají po třech zápasech skóre pouze 1:1, vstřelily teprve první gól, ale díky dobré obraně získaly už 4 body a jsou v tabulce osmí.

Branky: 44. Maďarčík. Rozhodčí: Třešňák - Klement, Mach, ŽK: 1:0. Diváků: 100. Roztoky: V. Hornig - Hujer, M. Hornig, Mečíř, Ginzl - Kopecký, Hnyk, Musílek, Kopáček (83. Novák) - Kupkár (60. Martin), Maďarčík (46. Kužel). Lučany: Jón - Řehoř (77. Horký), Hušek, Svozil, Havlan (64. Vojtíšek), Šindelář, Rösch (41. Margitai), Koudelka, V. Brož (77. Mazánek), Bukvic, Pavelka.

FC Pěnčín B - Albrechtice 5:0 (3:0)

Pěnčínská rezerva má na I. B třídu poměrně silný kádr a také to svými výkony bude zřejmě dokazovat, a nejen hrou, ale i výsledky. Potvrdila to i o uplynulém víkendu, kdy vysoko porazila ambiciózní Albrechtice. Nejpilnějším střelcem byl zkušený Jakub Zapadlo, autor hattricku

Branky: 41., 69. a 82. Zapadlo, 4. Dorničák, 26. Tokár. Rozhodčí: Lopuszynsksi - Šnýdl, Bohuš. ŽK: 0:1. Diváci: 50. Pěnčín B: Pokorný - Těhník, Farský, Bílek (36. Matějček), Dorničák - Brožek, Tokár, Dědek, Benda (60. Mastník) - Zapadlo, Novák (46. Pácalt). Albrechtice: Spanilý - Koldovský, Zelinka, Pipek, Kulhánek - Vlček, Berndt, Honzák, Kořínek (86. Rádl) - Sedlák (70. Bělohlávek), Hradecký (80. Šíma).