I.B třída: Po dvou kolech bez ztráty už jen Držkov a Harrachov

19.08.2022 17:18:41 | Autor: Ladislav Janata a Petr Ježek | Rubrika: Sport | Obce: Lučany nad Nisou,Plavy,Smržovka,Držkov,Pěnčín,Albrechtice v Jizerských horách,Desná v Jizerských horách,Jiřetín pod Bukovou,Jablonec nad Nisou,Harrachov,Liberecký kraj

Po dvou kolech I.B třídy východ už poztrácelo nějaký bod hned 12 mužstev a zůstávají jen dvě se dvěma výhrami - poslední vítěz této soutěže Držkov a Harrachov.

Bozkov - FC Pěnčín B 0:6 (0:3)

Jednoznačný zápas pro hosty, kteří první gól vstřelili už v první minutě. Bozkovští trenéři se sice snažili už v poločase po výsledku 0:3 výrazně prostřídat sestavu, ale výsledkem byly další tři góly v jejich síti.

Branky: 1. Tokár, 16. Zapadlo, 33. Strnad, 77. a 82. Benda, 79. Těhník. Rozhodčí: Adam - Paulus, Kutílek, ŽK: 1:2. Diváků: 85. Bozkov: Balatka - Kurfiřt, Kobrle (43. V. Maleček), J. Śikola, Petr, J. Šikola II (57. Ševčík), D. Maleček, Hoffman (72. Štěpánek), Čapek (46. Kousal), Mayer (57. Macák), Balcar. Pěnčín: Pokorný - Těhník, Farský, Chropůvka, Mastník, Zapadlo, Tokár, P. Matějček (52. Novák), Dorničák (76. Brožek), Strnad (52. Bistiak), Chlomek (62. Benda).

Lučany - Přepeře B 3:3 (0:1)

Třetiligové Přepeře mají širší kádr, a tak jejich rezerva byla v zápase mírným favoritem. Odpovídal tomu i průběh první půlhodiny, kdy hosté vedli 2:0. Zvýšenou snahou se Lučanům podařilo nejen vyrovnat, ale v 89. minutě se dostat do vedení. Nebylo jim ale přáno, v poslední minutě hostující Habr vyrovnal.

Branky:70. Svozil, 76. Margitai, 89. Brož - 16. T. Horák, 55. Paleček, 90. Habr. Rozhodčí: Opelt - Švec, Šuma. ŽK: 0:1. Diváků: 60. Lučany: Jón - Řehoř (59. Horký), Svozil, Brož, Havlan -  Šindelář, Röschl, Vojtíšek, Sitarčík (Maňák) -Bukvic, Kočí (68. Margitai). Přepeře B: Vrabec -Kvapil, Habr, Melichar, Hapiak - Říha, Císař, O. Horák, T. Horák (84.Weklenthaler), Paleček, Rakouš (75. Adam).

Držkov - Desná 7:0 (4:0)

Favorit soutěže využil zkušených borců ve své sestavě a nastřílel loňskému účastníkovi krajského přeboru sedm gólů. Střelbě velel hráč s ligovými zkušenostmi Josef Just, autor hattricku.

Branky: 18., 41. a 58. Jos. Just, 31. a 88. Brož, 36. Pelta, 66. Petrtýl. Rozhodčí: Mizera - Zikmund, Třešňák. ŽK: 0:3. Diváků: 60. Držkov: Pivrnec - Jan Just (22. Šourek), Kvintus, Hlubuček, Dvořák - Belšan, Petrtýl, Jos. Just, Batěk - Brož, Pelta (63. Štěpán). Desná: Žanta (46. Lhotský) - Soukup (58. Blažek),Hruška (82. Křemen), Rais (70. Jakub), Ježek - Hloušek, Pfeifer, Sekanina, Phung Minh (46. Doležal) - Šálek, Poselt.

Albrechtice - Jablonec n. Jiz. 2:2 (2:0)

Průběh prvního poločasu dával domácím divákům naději, že všechny body zůstanou doma. Souboj byl vyrovnaný, ale hosté v 67. minutě vstřelili branku naděje na 2:1. Když už zdálo, že Albrechtice body uhájí, tak v nastavení Adámek vyrovnal na 2:2.

Branky: 13.Purm, 32. Hradecký z pen. - 67. Tryzna, 92. Adámek. Rozhodčí: Rympler - Šubrt, Bukvička. ŽK: 2:1. Diváků: 140. Albrechtice: Spanilý - Koldovský. Zelinka, Pipek, Žďárský - Sedlák (46. Vlček), Berndt, Honzák, Kořínek - Purm, Hradecký. Jablonec nad Jizerou: J. Vrána - Rieger, M. Vrána (71. Štěpánek), Adámek, Doležal - Špidlen, Žďárský (87. Nechanský), Exner, Tryzna - Šír, Chlup.

Mšeno - Plavy 2:2 (2:2)

Ve čtvrté minutě hosté vstřelili již druhou branku a zdálo se, že domácí se z toho nevzpamatují. Za chvíli dal svojí první brankou Obršlík signál k obratu, ale i když připojil ještě druhou, zůstalo jen u zasloužené remízy, celkový obrat se nekonal.

Branky: 13. a 36. Obršlík - 1. Balatka, 4. Vl. Prousek. Rozhodčí: Šubrt - Rympler, Bukvička. ŽK: 1:3. Diváků: 80. Mšeno: Braniš - Vejprava, Duštíra (26. Havlíček, 46. Puta), Novotný, Obršlík - Bradel, Zachoval, T. Zámečník, Krámský - Nagy, M. Zámečník. Plavy: Gregor - R.Prousek, Černý, Pátra, Zonyga (60. Svačina) - Balatka, Plný, Lupa, Vl. Prousek (74. Lála) - Toman, Brezar.

Harrachov - Mírová p. K. 3:2 (1:0)

V prvním kole oba týmy bodovaly, ale doma byl mírným favoritem Harrachov. To se také potvrdilo, když hosté dokázali dvakrát vyrovnat. Rozhodující branku na 3:2 ale vstřelil v 83. minutě Pešat, a na tu už hosté z Mírové odpověď nenašli. Krátce předtím byl za červenou vyloučen mírovský Marek Jíra, což také ovlivnilo závěr zápasu.

Branky: 2. a 59. Bergmann, 83. Pešat - 55. a 73. Červinka. Rozhodčí: Bukvička - Rympler, Šubrt, ŽK: 1:0, ČK: 0:1 (82. Jíra). Diváků: 150. Harrachov: Negru - Kroupa, Halama, Vodseďálek, Kučera, Pešat, Michálek, Šulc, Bergmann, Rýdl (76. Hlava), Vašíček (50. Holík). Mírová: Mach - Dědeček (83. Štefan), Jíra, Korček (37. T. Kůtek), Iluska, Nosek, Hejduk, Náhlovský, Taibr (60. V. Kůtek), Červinka, Poledne.

Smržovka - Roztoky 1:0 (0:0)

Ve vyrovnaném střetnutí se oba týmy marně pokoušely o vstřelení rozhodujícího gólu téměř po celý zápas, až se to podařilo domácím střelou stopera Frydrycha třináct minut před koncem.

Branka: 77. Frydrych. Rozhodčí: Třešňák - Zboroň, Marek. ŽK: 3:3. Diváků: 130. Smržovka: Burianek - Sucharda, Vokuš, Frydrych, Vodička - Veselouš, Hrabánek (64. Kedroň, 90. Víšek), Nič (69. Szirti), Štěpánek - Oeser, Kobr. Roztoky: V. Hornig - Ginzl, M. Hornig, Musíke, Chlup - Kopáček, Illner, Hnyk, Novotný (57. Maďarčík) - Kupkár (64. Mečíř), Zikeš (64. Salátek).