Doprovodný program Jizerské 50 je více než bohatý

09.02.2023 19:55:10 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Sport | Obce: Bedřichov,Jablonec nad Nisou,Jizerské hory

Doprovodný program Jizerské 50 je více než bohatý

Začal 56. ročník Jizerské 50. Také v Jablonci nad Nisou je připravený bohatý kulturní doprovodný program, připravené jsou také posilové autobusové spoje, a to ke konkrétním závodům.

„S organizátory závodu spolupracujeme již delší dobu, loni u nás zahrála kapela Tata Bojs a bylo to velmi vydařené zahájení, kterého se zúčastnilo nejen velké množství diváků, ale také vzácných hostů z řad bývalých úspěšných sportovců. Letos bychom rádi navázali a věřím, že se opět sejdeme ve velkém počtu. ČEZ Energy fest s koncertem Pokáče začne před jabloneckou radnicí v pátek 10. února ve 20 hodin a vstup bude zdarma," zve za organizátory Petr Vobořil, ředitel Kultury Jablonec, p. o.

Na zahájení Jizerské 50 zazpívá Pokáč

Doprovodný program chystá také kino Radnice (od 17 promítání filmu Poslední závod za zvýhodněné vstupné) a Dům Scheybalových, kde je zdarma přístupná fotografická výstava Jablonec město sportu.

Vrcholem pátečního večera bude ČEZ Energy fest - open-air koncert na Mírovém náměstí, na němž vystoupí Pokáč, český písničkář, který hraje na kytaru a ukulele. V textech často humornou a satirickou formou zpracovává témata obyčejného života. Jeho videa mají na Youtube miliony zhlédnutí, mezi jeho úspěchy se řadí 2. místo v anketě Český Slavík v kategorii zpěvák, ocenění Platinová deska za prodej jeho studiových alb či vyprodané Forum Karlín.

Časový harmonogram zahájení pátek 10. února 2023:
• 13.00-19.00 výstava Jablonec město sportu, Dům Scheybalových (zdarma)
• 17.00 film Poslední závod, kino Radnice (zvýhodněné vstupné)
• 19.00 setkání olympioniků a hostů - pro zvané (restaurace Radnice)
• 20.00 koncert Pokáč - ČEZ Energy fest, Mírové náměstí (zdarma)
• do 20.30 otevřen Křišťálový ráj (Jungmannova 497/6)
• 21.00 afterparty DJ DaRoot, Klub Na Rampě (zdarma)

Z Bedřichova je pro zájemce o koncert vypravený přímý autobus s odjezdem z Bedřichova na jablonecké Mírové nám.: 19.15 h. Aktuální informace o akci najdete na webu www.kulturajablonec.cz, podrobnosti o závodu Jizerská 50 na webu jiz50.cz

Vydejte se na průvod Po stopách Muhu

Letošní Jizerská 50 padesátkrát jinak se v sobotu 11. února přesune z centra města k přehradě. „Nejprve se naladíme na letošní běh společně s korálkovou továrnou G&B beads v areálu bývalé Silky a s Domem dětí a mládeže Vikýř v zahradě Voltu, následně pohovoříme na besedě s autory knih, Davidem Vávrou a Štěpánem Kučerou, a poté se vydáme na průvod Po stopách Muhu," shrnuje program Anna Strnadová ze spolku Jablonec jinak, jenž je pořadatelem.

Dopoledne jsou v sobotu nachystané dílny pro děti od 9 do 12 hodin v továrně G&B beads u bývalé Silky, kde si vyrobí kouzelné dalekohledy do průvodu. Od 15.30 do 18 hodin budou v zahradě Voltu probíhat aktivity pod taktovkou Vikýře - Dej si 50 s Vikýřem, v rámci nichž si děti mimo jiné vyrobí lampiony do průvodu, který odstartuje v 18 hodin od jablonecké hráze.

„Účastnit se mohou jen opravdoví odvážlivci, kteří jsou připravení na střet se záhadným duchem Muhu. Během letošní zimy bylo evidováno již pět hlášení o výskytu obrovského, tajemného stvoření. První vyšetřování přivedlo kriminalisty na stopu ducha Muhu. Nikdo zatím netuší, jak vypadá a zda je nebezpečný. Zdá se ale, že záhadné stvoření se snaží zabránit startu letošního závodu. Máme hlášení o ničení běžkařských stop, vybrakování občerstvovacích stánků či zlomených lyží. Varujeme proto účastníky letošní Jizerské 50 padesátkrát jinak, aby během průvodu nesjížděli z vytyčené stopy a dbali bezpečnostních opatření. Ty jim budou sděleny před startem v sobotu 11. února v 18 hodin u jablonecké hráze," zve na průvod Strnadová.

Beseda a čtení s Davidem Vávrou a Štěpánem Kučerou je připravená ještě před průvodem, a to od 16.30 hodin v salónku Pivovaru Volt. „První z autorů s námi bude sdílet intimní výpověď o svém boji s nemocí, ve kterém se závod Jizerská 50 stal motorem a vysněným cílem při cestě za uzdravením. Architekt, spisovatel, herec a sportovec David Vávra představí jednu ze svých nových knih Hrejme dále... aneb jak jsme přežili osobní katastrofu, kterou napsal společně s hercem, moderátorem, hudebníkem, scenáristou a pedagogem Alfredem Strejčkem. Jedná se o inspirativní výpověď dvou mužů, kteří díky síle své vůle a neutuchajícímu optimismu bojují a dále žijí plné životy s nemocemi, které je potkaly. Budeme moci vyslechnout příběh o touze si opět zaběhnout Jizerskou 25," uvedla pořadatelka z Jablonec jinak a dodala: „Druhý autor nahlíží se stoletým odstupem vývoj oblasti Jizerských hor a události, které předcházely založení závodu. Společně s knihou Gablonz Jablonec a jejím autorem, novinářem a spisovatelem Štěpánem Kučerou, se přesuneme do jizerských lesů. Nově vydaná kniha je mozaikou příběhů, dobových vyprávění, novinových článků, útržků z knih a autorových poznámek, které spojuje a rámuje jizersko-sudetská oblast Jablonce a jeho okolí."

Posílené autobusy končí na centrálním parkovišti v Bedřichově

Ve sobotu a v neděli 11. a 12. února 2023 zajistí přepravu účastníků a diváků Jizerské 50 posílené pravidelné linky z Jablonce nad Nisou do Bedřichova a zpět.

„Z provozních důvodů bude ve dnech 11. a 12. února linka č. 101 končit v zastávce Bedřichov, centrální parkoviště, spoje nebudou obsluhovat zastávky Vládní cesta a Maliník, otočka," upozorňuje ředitel Jablonecké dopravní, a.s., Luboš Wejnar.

Spojení Jablonce nad Nisou s Bedřichovem zajistí autobusová linka MHD č. 101 (Rychnov - Jablonec - Janov - Bedřichov) tak, že do Bedřichova budou zajíždět i vybrané spoje, které běžně končí v Janově, případně budou pravidelné spoje posílené.

Sobota 11. 2. 2023 (závod na 25 km)
• z Jablonce nad Nisou (zastávka Pražská): v 6.11, 6.41, 7.11, 7.41, 8.11, 8.41 a dále dle jízdního řádu linky MHD č. 101.
• mimořádné spoje z Janova (zastávka Janov, samoobsluha) do Bedřichova: 7.06 a 7.36.

Sobota 11. 2. 2023 (závod na 10 km)
• z Jablonce nad Nisou (zastávka Pražská): v 11.41, 12.11, 12.41, 13.11, 13.41 a dále dle jízdního řádu linky MHD č. 101.
• mimořádné spoje z Janova (zastávka Janov, samoobsluha) do Bedřichova: 12.36 a 13.06.
• z Bedřichova: dle jízdního řádu linky č. 101 a dále v 10.42, 11.12, 11.42, 12.12, 12.42, 13.12, 13.42, 14.12, 15.12, 15.42, 16.12, 16.42, 17.42, 18.42, 20.42 a 23.17.

Neděle 12. 2. 2023
• Z Jablonce nad Nisou (zastávka Pražská): v 5.41, 6.11, 6.26, 6.41, 6.56, 7.11, 7.26, 7.41, 8.11, 8.41, 9.11 a dále dle jízdního řádu linky MHD č. 101.
• Mimořádné spoje z Janova (zastávka Janov, samoobsluha) do Bedřichova: 6.36 a 7.06.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Zvláštní prémii v hlavním závodě J50 vyplatí Česká mincovna ve zlatě
ČEZ Jizerská 50 pomohla nemocným i krajině v okolí Bedřichova
Obrazem: 55. ročník ČEZ Jizerské padesátky
Obrazem: Koncert Tata Bojs před jabloneckou radnicí
Policisté připravili opatření kvůli Jizerské padesátce
Jizerská 50 padesátkrát jinak 2022 neboli Do jablonecké stopy
Jizerskou 50 zahájí v Jablonci Tata Bojs
Závodníci Jizerské 50 dostanou medaili od České mincovny již potřetí
Finanční podpory od kraje se opět dočká Jizerská magistrála
ČEZ Jizerská 50: Profesionálové pomohli liberecké ZOO
Obrazem: 54. ČEZ Jizerská padesátka
Kateřina Smutná na Jizerské 50 vybojovala skvělé 3. místo
Jizerská 50 pro první linii nakonec darovala TU Liberec rovný milion
Jizerská 50 poprvé v historii závodem roku v seriálu Visma Ski Classics
Jizerská 50 zalitá sluncem. Suverénní Norové a 8 141 účastníků
Jizerská 50: Dramatický finiš ovládl Nygaard, Kateřina Smutná druhá
Obhájit vítězství na J 50 se podařilo Pedersenovi, Smutná druhá

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Kulturní aktivity v regionu letos podpoří kraj více než 2,5 milionem korun

Rozdělení dotačního programu nazvaného 7.1 Kulturní aktivity v Libereckém kraji pro rok 2024 odsouhlasilo na svém zasedání krajské zastupitelstvo. Žadatelé obdrží celkem 2.615.379 korun.„V letošním roce jsme měli původně v tomto dotačním programu dva miliony korun. Žadatelé připravili projekty ve dvojnásobné výši, proto jsme využili zbylých prostředků z nevyčerpané alokace minulých období a přidali jsme přes šest set tisíc, abychom mohli uspokojit více žadatelů," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Rok české hudby podpoří kraj téměř osmi sty tisíci korun

Téměř osm set tisíc korun věnuje Liberecký kraj na podporu české hudby: Děje se tak prostřednictvím speciálně zaměřeného dotačního programu 7.11 Rok české hudby. Celkem si pořadatelé kulturních akcí z oblasti klasické hudby rozdělí 769 015 korun. „Liberecký kraj se připojil tímto dotačním programem k oslavám české hudby, které Rok české hudby přináší. Jsem ráda, že v kraji vznikají kvalitní hudební projekty, které si podporu zaslouží a přinesou posluchačům a divákům radost a krásný kulturní zážitek," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Trojstrannou zahraniční spolupráci připomenou Slavnosti Trojzemí
Hořel dům v libereckém Starém Harcově. Hasiči zachránili dvě osoby
Slavíme Den Země
Obrazem: Sto zvířat rozeznělo zaplněnou sokolovnu ve Sklenařicích
Jablonecké muzeum připravuje jarní bižuterní kurz

Nejčtenější články

21.04.: Tak co vlastně ten tým umí?
20.04.: Kraj vybral firmu, která provede rekonstrukci Lidových sadů
21.04.: Obrazem: Liberečtí stolní tenisté postoupili do semifinále extraligy

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace