Kateřina Smutná na Jizerské 50 vybojovala skvělé 3. místo

14.02.2021 14:51:56 | Autor: Ladislav Janata, eD system | Rubrika: Sport | Obce: Bedřichov,Jizerské hory,Jablonecko

Kateřina Smutná na Jizerské 50 vybojovala skvělé 3. místo

První umístění na stupních vítězů v letošním ročníku Visma Ski Classics a už páté v historii Jizerské 50 v Bedřichově v neděli vybojovala členka eD system Bauer Teamu jablonecká Kateřina Smutná. Nejlepší Češka byla nejrychlejší z trojice závodnic bojujících o třetí místo za suverénní dvojicí týmu Ramuden. Nejlepším z mužů eD system Bauer Teamu byl na 31. místě Bob Impola.

Ženské startovní pole roztrhalo už první stoupání na Rozmezí, kde se na čele osamostatnila pětičlenná skupina včetně členky eD system Bauer Teamu Kateřiny Smutné. Česká závodnice brala body na první vrchařské prémii na Kneipě i v polovině závodu na sprinterské prémii.

Pak přišel rozhodující útok Idy Dahlové a Liny Korsgrenové. Dvojice závodnic týmu Ramuden si postupně budovala náskok a za nimi se se stále větším odstupem pohybovala trojice s Kateřinou Smutnou. Ta brala body i na druhé vrchařské prémii na Smutné louce, kterou projela na 4. místě.

„Já se dneska cítila strašně dobře, měla jsem i výborné lyže, takže jsem si věřila na dobrý výsledek. Ty dvě první závodnice jsou fakt rychlé, nechaly jsme je odjet a soustředily se na boj o 3. místo," popisovala průběh závodu Smutná v rozhovoru pro Českou televizi.

Kateřina Smutná<br />Autor: Archiv eD system Závod žen nakonec vyhrála Lina Korsgrenová, Kateřina Smutná si ve svém sedmém startu na Jizerské 50 dojela pro 3. místo, když v závěru setřásla své dvě soupeřky a vybojovala páté umístění na stupních v rámci největšího a nejslavnějšího českého závodu. „Jsem strašně spokojená! Musím říct, že jsem si na to 3. místo fakt věřila. A také musím poděkovat fanouškům, protože jsem myslela, že nikdo nikde nebude, ale bylo jich tam dost a fandili. Strašně mi to pomohlo," přiznala bronzová žena letošní Jizerské 50.

Mezi muži dojela na první vrchařskou prémii na 11. kilometru 24členná skupina, která se dál rozpadala a v polovině závodu už byla zhruba poloviční. Nejtěžší stoupání na Smutnou louku ji ještě zredukovalo a poslední kilometry absolvovala společně už jen šestice mužů bojujících o stupně vítězů. V závěrečném finiši se přes své soupeře přehnal vedoucí muž seriálu Emil Persson a dojel si pro další triumf v sezoně. Z Čechů byl již tradičně v posledních ročnících Pliska na 19. místě, 23. Šrail a vítěz J 50 Stanislav Řezáč na 28. místě.

Nejlepším mužem eD system Bauer Teamu byl na 31. místě Bob Impola. Adam Matouš, který absolvoval Jizerskou 50 poprvé v kariéře, a v pátek vybojoval třetí místo ve sprinterském závodě, dojel jako 45., a vylepšil tak své maximum. Jonáš Bešťák při své premiéře ve Visma Ski Classics bral 49. příčku.

Muži: 1. Persson (Švéd./Lager 157) 2:02:27,9, 2. Gjerdalen (Nor./XPND) -0,3, 3. Vokujev (Rus./Russian Winter Team) -0,8, 4. Eliassen (Nor./Ragde Eiendom) -1,1, 5. Vylegžanin (Rus./Russian Winter Team) -1,3, 6. Kardin (Švéd./Ragde Eiendom) -11,0, ...19. Pliska (ČR/Silvini Madshus) -3:52,2, 23. Šrail (ČR/Vltava Fund) -5:25,7, 28. Řezáč (ČR/Slavia pojišťovna) -5:33,5.

Ženy: 1. Korsgrenová 2:18:39,4, 2. Dahlová (obě Švéd./Rammuden) -0,1, 3. Smutná (ČR/eD system Bauer) -3:41,9, 4. Larssonová (Švéd./Rammuden) -3:57,6, 5. Fletenová (Nor./Koteng) -4:20,1, 6. Mohlinová (Švéd./Lager 157) -6:13,0, ...12. Grohová (ČR/Silvini Madshus) -11:31,6, a dvě maminky - 14. Boudíková (ČR/Vltava Fund) -13:37,9, 19. Karásková Erbenová (ČR/Silvini Madshus) -16:45,7.

Fotogalerie Václava Novotného ze závodu!

54. ČEZ Jizerská 50<br />Autor: Václav Novotný

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Obrazem: 54. ČEZ Jizerská padesátka
O víkendu se jede Jizerská 50, dohlížet bude i policie
Policie dohlíží na bezpečnost v horských oblastech
Parkování v Bedřichově bylo o víkendu obtížné, ale dostupné
Víkend v Bedřichově byl o poznání klidnější než před týdnem
V neděli ráno byly opět ucpané silnice do Bedřichova
Parkoviště v Bedřichově jsou plně obsazená, policie uzavřela silnice
VIDEO: V Bedřichově se naplno zasněžuje, začíná zimní sezona
Jizerská 50 pro první linii nakonec darovala TU Liberec rovný milion
Jizerská 50 poprvé v historii závodem roku v seriálu Visma Ski Classics
Jizerská 50 zalitá sluncem. Suverénní Norové a 8 141 účastníků

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Kulturní aktivity v regionu letos podpoří kraj více než 2,5 milionem korun

Rozdělení dotačního programu nazvaného 7.1 Kulturní aktivity v Libereckém kraji pro rok 2024 odsouhlasilo na svém zasedání krajské zastupitelstvo. Žadatelé obdrží celkem 2.615.379 korun.„V letošním roce jsme měli původně v tomto dotačním programu dva miliony korun. Žadatelé připravili projekty ve dvojnásobné výši, proto jsme využili zbylých prostředků z nevyčerpané alokace minulých období a přidali jsme přes šest set tisíc, abychom mohli uspokojit více žadatelů," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Rok české hudby podpoří kraj téměř osmi sty tisíci korun

Téměř osm set tisíc korun věnuje Liberecký kraj na podporu české hudby: Děje se tak prostřednictvím speciálně zaměřeného dotačního programu 7.11 Rok české hudby. Celkem si pořadatelé kulturních akcí z oblasti klasické hudby rozdělí 769 015 korun. „Liberecký kraj se připojil tímto dotačním programem k oslavám české hudby, které Rok české hudby přináší. Jsem ráda, že v kraji vznikají kvalitní hudební projekty, které si podporu zaslouží a přinesou posluchačům a divákům radost a krásný kulturní zážitek," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Malé Podještědské derby pro Slovan
Obrazem: Liberečtí stolní tenisté postoupili do semifinále extraligy
Tak co vlastně ten tým umí?
Kraj vybral firmu, která provede rekonstrukci Lidových sadů
Jarní novinka z Frýdlantu: na zámku ukáží turistům kastelánské křídlo

Nejčtenější články

19.04.: Jirka Zemler oslavil 85!!!
19.04.: A bude zase skupina o záchranu
21.04.: Tak co vlastně ten tým umí?

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace