Kateřina Smutná na Jizerské 50 vybojovala skvělé 3. místo

14.02.2021 14:51:56 | Autor: Ladislav Janata, eD system | Rubrika: Sport | Obce: Bedřichov,Jizerské hory,Jablonecko

Kateřina Smutná na Jizerské 50 vybojovala skvělé 3. místo

První umístění na stupních vítězů v letošním ročníku Visma Ski Classics a už páté v historii Jizerské 50 v Bedřichově v neděli vybojovala členka eD system Bauer Teamu jablonecká Kateřina Smutná. Nejlepší Češka byla nejrychlejší z trojice závodnic bojujících o třetí místo za suverénní dvojicí týmu Ramuden. Nejlepším z mužů eD system Bauer Teamu byl na 31. místě Bob Impola.

Ženské startovní pole roztrhalo už první stoupání na Rozmezí, kde se na čele osamostatnila pětičlenná skupina včetně členky eD system Bauer Teamu Kateřiny Smutné. Česká závodnice brala body na první vrchařské prémii na Kneipě i v polovině závodu na sprinterské prémii.

Pak přišel rozhodující útok Idy Dahlové a Liny Korsgrenové. Dvojice závodnic týmu Ramuden si postupně budovala náskok a za nimi se se stále větším odstupem pohybovala trojice s Kateřinou Smutnou. Ta brala body i na druhé vrchařské prémii na Smutné louce, kterou projela na 4. místě.

„Já se dneska cítila strašně dobře, měla jsem i výborné lyže, takže jsem si věřila na dobrý výsledek. Ty dvě první závodnice jsou fakt rychlé, nechaly jsme je odjet a soustředily se na boj o 3. místo," popisovala průběh závodu Smutná v rozhovoru pro Českou televizi.

Kateřina Smutná<br />Autor: Archiv eD system Závod žen nakonec vyhrála Lina Korsgrenová, Kateřina Smutná si ve svém sedmém startu na Jizerské 50 dojela pro 3. místo, když v závěru setřásla své dvě soupeřky a vybojovala páté umístění na stupních v rámci největšího a nejslavnějšího českého závodu. „Jsem strašně spokojená! Musím říct, že jsem si na to 3. místo fakt věřila. A také musím poděkovat fanouškům, protože jsem myslela, že nikdo nikde nebude, ale bylo jich tam dost a fandili. Strašně mi to pomohlo," přiznala bronzová žena letošní Jizerské 50.

Mezi muži dojela na první vrchařskou prémii na 11. kilometru 24členná skupina, která se dál rozpadala a v polovině závodu už byla zhruba poloviční. Nejtěžší stoupání na Smutnou louku ji ještě zredukovalo a poslední kilometry absolvovala společně už jen šestice mužů bojujících o stupně vítězů. V závěrečném finiši se přes své soupeře přehnal vedoucí muž seriálu Emil Persson a dojel si pro další triumf v sezoně. Z Čechů byl již tradičně v posledních ročnících Pliska na 19. místě, 23. Šrail a vítěz J 50 Stanislav Řezáč na 28. místě.

Nejlepším mužem eD system Bauer Teamu byl na 31. místě Bob Impola. Adam Matouš, který absolvoval Jizerskou 50 poprvé v kariéře, a v pátek vybojoval třetí místo ve sprinterském závodě, dojel jako 45., a vylepšil tak své maximum. Jonáš Bešťák při své premiéře ve Visma Ski Classics bral 49. příčku.

Muži: 1. Persson (Švéd./Lager 157) 2:02:27,9, 2. Gjerdalen (Nor./XPND) -0,3, 3. Vokujev (Rus./Russian Winter Team) -0,8, 4. Eliassen (Nor./Ragde Eiendom) -1,1, 5. Vylegžanin (Rus./Russian Winter Team) -1,3, 6. Kardin (Švéd./Ragde Eiendom) -11,0, ...19. Pliska (ČR/Silvini Madshus) -3:52,2, 23. Šrail (ČR/Vltava Fund) -5:25,7, 28. Řezáč (ČR/Slavia pojišťovna) -5:33,5.

Ženy: 1. Korsgrenová 2:18:39,4, 2. Dahlová (obě Švéd./Rammuden) -0,1, 3. Smutná (ČR/eD system Bauer) -3:41,9, 4. Larssonová (Švéd./Rammuden) -3:57,6, 5. Fletenová (Nor./Koteng) -4:20,1, 6. Mohlinová (Švéd./Lager 157) -6:13,0, ...12. Grohová (ČR/Silvini Madshus) -11:31,6, a dvě maminky - 14. Boudíková (ČR/Vltava Fund) -13:37,9, 19. Karásková Erbenová (ČR/Silvini Madshus) -16:45,7.

Fotogalerie Václava Novotného ze závodu!

54. ČEZ Jizerská 50<br />Autor: Václav Novotný

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Obrazem: 54. ČEZ Jizerská padesátka
O víkendu se jede Jizerská 50, dohlížet bude i policie
Policie dohlíží na bezpečnost v horských oblastech
Parkování v Bedřichově bylo o víkendu obtížné, ale dostupné
Víkend v Bedřichově byl o poznání klidnější než před týdnem
V neděli ráno byly opět ucpané silnice do Bedřichova
Parkoviště v Bedřichově jsou plně obsazená, policie uzavřela silnice
VIDEO: V Bedřichově se naplno zasněžuje, začíná zimní sezona
Jizerská 50 pro první linii nakonec darovala TU Liberec rovný milion
Jizerská 50 poprvé v historii závodem roku v seriálu Visma Ski Classics
Jizerská 50 zalitá sluncem. Suverénní Norové a 8 141 účastníků

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Výkopy na Šumavě

Kvůli pokládce optické sítě začnou dělníci od 4. září připravovat výkopy na sídlišti Šumava. Kopat se bude v chodnících ulic Jitřní, Vysoká, Pasecká, Spojovací, Křišťálová, Švédská, Na Šumavě, Březová, v Jabloneckých Pasekách. Částečně budou uzavřené komunikace tam, kde nebude možné sítě položit protlakem. Úplné uzavírky budou pouze krátkodobé, práce potrvají do 15. října.

Jablonecké uzavírky v září

Kvůli opravě zemních smyček se od 11. září na pět dnů úplně uzavře část ulice Mincovní, a to před křižovatkou s ulicí Turnovská. Projet budou moci pouze autobusy. Od 18. září do 20. října se bude rekonstruovat plynovod v ulicích V Aleji a v Pivovarské. Je třeba zde počítat s částečnými uzavírkami. Částečnou uzavírku v ulici Pražská od křižovatky s ulicí Střelecká po objekt s č.p. 86 si vyžádá rekonstrukce plynovodu včetně přípojky. Práce začnou 18. září a potrvají do 20. října.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Josef Šourek v bronzovém týmu na Red Bull Dolomitenmann 2023
Výlet z Brodu na Frýdštejn ukáže Zrcadlovou kozu i Bartošovu pec
Béčko Jablonce uhrálo v Hradci cenný bod
Na ledě jsme si všichni rovni, říká hokejová medailistka z Ameriky
Ohlédnutí za během Přes desenské kopce 2023

Nejčtenější články

19.09.: 61. derby: Ten bod je docela zlatý
20.09.: Ohlédnutí za během Přes desenské kopce 2023
21.09.: Béčko Jablonce uhrálo v Hradci cenný bod

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace