Jizerská 50 padesátkrát jinak 2022 neboli Do jablonecké stopy

29.01.2022 17:34:08 | Autor: Jablonec jinak | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Jizerská 50 padesátkrát jinak 2022 neboli Do jablonecké stopy

Třetí ročník Jizerské 50 padesátkrát jinak se ponese v duchu příběhů ze závodní stopy, ale i mimo ní. Vzhledem k nejisté situaci ohledně covidové pandemie se organizátoři rozhodli většinu programu Jizerské 50 padesátkrát jinak opět připravit venku. Stejně jako minulý rok ožijí ulice v centru města Jablonec nad Nisou.

„Devět performerů si pro příznivce závodu připravilo krátké loutkové ztvárnění příběhů z Jizerských hor a Jizerské 50. Svá divadýlka si budou nosit s sebou a předvedou je pocestným, které na své trase městem Jablonec potkají," představuje dramaturgický koncept jedna z organizátorek Anna Strnadová.

Jizerská 50 padesátkrát jinak<br />Autor: Archiv Jablonec jinak Performeři budou ke svým výstupům startovat v sobotu 12. února v 13.00, 15.00 a 17.00 vždy od radničních schodů na Mírovém náměstí. Pohybovat se pak budou celou hodinu v prostoru ohraničeném Eurocentrem, SUPŠ a VOŠ, Centralem, ulicí Spálenou, Dolním náměstím a Letní scénou Eurocentra. „Bude také možnost sbírat od jednotlivých divadelníků slova do tajenky, která bude k vyzvednutí v La Kavárně," doplňuje koncept Filip Novák, mimo jiné jeden z performerů.

V 18.00 vyvrcholí celý den průvodem opět od radničních schodů a končit bude na Petříně. „Týden před akcí, v sobotu 5. února od 9.00 do 12.00 bude probíhat dílnička na výrobu loutek v továrně na korálky G&B beads (bývalá silka) a během soboty 12. února od 10.00 do 16.00 v jablonecké sokolovně. Loutečky se přidělají na hůlky a pomocí čelovky pak budou průvod doprovázet malí stínoví lyžaři na fasádách jabloneckých domů. V rámci průvodu zažijí návštěvníci několik divadelních zastavení," popisuje průběh průvodu další z organizátorů Zuzana Slámová. Závěr průvodu bude ukončený společným svařákem a čajem.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Jizerskou 50 zahájí v Jablonci Tata Bojs
Závodníci Jizerské 50 dostanou medaili od České mincovny již potřetí
Finanční podpory od kraje se opět dočká Jizerská magistrála
ČEZ Jizerská 50: Profesionálové pomohli liberecké ZOO
Obrazem: 54. ČEZ Jizerská padesátka
Kateřina Smutná na Jizerské 50 vybojovala skvělé 3. místo
Jizerská 50 pro první linii nakonec darovala TU Liberec rovný milion
Jizerská 50 poprvé v historii závodem roku v seriálu Visma Ski Classics
Jizerská 50 zalitá sluncem. Suverénní Norové a 8 141 účastníků
Jizerská 50: Dramatický finiš ovládl Nygaard, Kateřina Smutná druhá
Obhájit vítězství na J 50 se podařilo Pedersenovi, Smutná druhá

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Dopravní opatření pro linky č. 109 a 131

Pokládka finální asfaltové vrstvy v ulici U Přehrady od pondělí 10. do neděle 16. června je důvodem nového dopravního opatření pro linky č. 109 a 131 (školní linka). Dokončovací práce rekonstrukce ulice U Přehrady, které provádí Krajská správa silnic LK, si vyžádají ještě další změny a omezení dopravy. Po stejnou dobu, tedy od 10. do 16. 6., bude také dočasně zrušená zastávka U Přehrady. Náhradní zastávka pro linky č. 109 a 131 bude v ulici Svatopluka Čecha u plaveckého bazénu. Linky budou jezdit po následující objízdné trase: U Přehrady - Svatopluka Čecha - Mánesova - Palackého, kde se napojují na standardní trasu.

Turnovská Špéra slavila 140. výročí založení

O uplynulém víkendu se na turnovské Špéře konaly oslavy 140. výročí založení školy. Akce se zúčastnila řada významných hostů, jako například náměstek hejtmana Libereckého kraje Mgr. Jiří Čeřovský, dále inspektorka ČŠI Mgr. Jitka Šafaříková, představitelé významných sponzorů školy, ředitelé škol, zástupci sociálních partnerů a řada dalších. Přijelo také mnoho bývalých studentů z celé republiky, sešli se bývalí pedagogové a zaměstnanci školy, ale škola byla otevřená i pro širokou veřejnost v rámci Dnů otevřených dveří, které byly součástí oslav. Více podrobností a fotografie


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Roubenky a pískovec – to je cyklojízda Dubským Švýcarskem
Obrazem: 19. ročník Spanilé jízdy Cyklostezkou Járy Cimrmana
Předkládejte žádosti do Programu regenerace MPR a MPZ
Na co se můžete těšit na Železnobrodském jarmarku 2024
Ulice Gen. Mrázka bude mít nový povrch, chodníky i osvětlení

Nejčtenější články

11.06.: Adam Pelta: Pohár je pro nás vrchol sezony!
13.06.: Fotbalisté Pěnčína získali krajský pohár
12.06.: Na Mlatě vzdali hold českému velikánovi

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace