ČEZ Jizerská 50 pomohla nemocným i krajině v okolí Bedřichova

17.02.2022 15:43:06 | Autor: Barbora Peterová | Rubrika: Sport | Obce: Bedřichov,Jablonec nad Nisou

ČEZ Jizerská 50 pomohla nemocným i krajině v okolí Bedřichova

Už podeváté jeli závodníci hlavní závod s logem Skupiny ČEZ na dresu, a i letos svým pohybem pomohli podpořit smysluplný projekt. Ujeté kilometry přeměnila Nadace ČEZ na peníze, které se použijí pro neziskovou organizaci Klub cystické fibrózy. Celkem se vybralo bezmála 241 tisíc korun.

Vedle závodníků na trati pomáhali již tradičně i návštěvníci ČEZ Energy zóny. Ti si zde mohli vyzkoušet běžkařský trenažér a stejně jako závodníci v bílé stopě tak svou energií přispěli na dobrou věc. Celkem tak na trati i mimo ni vysportovali 240 939 korun - samotný závod vynesl 190 100 korun, trenažér pak 50 839 korun.

„Jizerská 50 už dávno není pouze doménou profesionálních sportovců. Tato tradiční akce je nejen o zdolávání časových limitů, ale i o setkávání a příjemné společenské atmosféře. A to platí i pro naše charitativní projekty, jejichž podstatou je také překonávání bariér a předávání energie tam, kde je potřeba," řekla Michaela Ziková, ředitelka Nadace ČEZ.

Ceny vítězům Jizerské 50 předal generální ředitel Skupiny ČEZ Daniel Beneš<br />Autor: Archiv ČEZ Vybrané peníze pomohou k vydání odborné publikace o cystické fibróze. Žlutá kniha - jak se bude jmenovat - je určena pro rodiče a další osoby pečující o pacienty s touto nevyléčitelnou nemocí, aby měli na jednom místě správné, ucelené a snadno dostupné informace.

„Velmi důležitou součástí pomoci rodinám pacientů s cystickou fibrózou je dostatek srozumitelných informací. Pomáhají nejen porozumět onemocnění samotnému, ale také pochopit, jakým způsobem cystická fibróza zasahuje do běžného života, blízké i vzdálené budoucnosti. Děkujeme proto všem, kteří svým pohybem podpořili vznik publikace, kde budou všechny tyto informace dostupné," shrnula Tereza Doušová, místopředsedkyně Klubu cystické fibrózy.

Během Jizerské 50 byl také do aplikace EPP - Pomáhej pohybem nasazen speciální projekt týkající se zadržování vody v krajině Bedřichov. Všichni, kdo si tak při nějaké ze svých aktivit zapnuli o víkendu aplikaci EPP, mohli svým pohybem přispět na vybudování soustavy tůní a malých vodních nádrží, které budou v lokalitě Bedřichova působit na místní mikroklima, pomůžou přírodě zvládat klimatické extrémy a budou útočištěm pro řadu vzácných druhů rostlin a živočichů.

Bežkařský trenažér si vyzkoušela i olympionička Kateřina Neumannová<br />Autor: Archiv ČEZ Mobilní aplikace EPP - Pomáhej pohybem je nástroj, díky kterému má každý možnost pomáhat vlastním pohybem nejen sobě, ale také druhým, kteří naši pomoc potřebují. Aplikace je ke stažení zdarma a funguje jako běžný sporttracker, tedy měří údaje jako rychlost, čas, tempo nebo vzdálenost, ale navíc generuje body, které může uživatel kdykoliv věnovat některému z aktuálně nabízených projektů. Pokud uživatelé svým pohybem nasbírají dostatečný počet bodů, Nadace ČEZ projekt finančně podpoří. Aktuálně nabízí aplikace 26 sportovních aktivit, a to od těch běžných, jako je běh, chůze nebo jízda na kole, až po ty méně obvyklé, jako je chůze s kočárkem nebo plogging (běh spojený se sbíráním odpadků).

Klub cystické fibrózy se zasazuje o zlepšování kvality života pacientů s cystickou fibrózou a zvyšování informovanosti veřejnosti o tomto onemocnění. Nemocným, jejich rodinám a blízkým předává veškerý informační servis ohledně všech aspektů onemocnění. Poskytuje jim sociální, finanční, materiální i psychologickou pomoc. Pomáhá vzájemné spolupráci nemocných s odborníky z center v České republice i v zahraničí. Podporuje projekty na zdokonalení léčby, diagnostiky a vzdělávání odborníků, kteří se této problematice věnují.

Společnost pro Jizerské hory pečuje již od roku 1999 o krajinu Jizerských hor a na svých vzdělávacích akcích k tomu vede i ostatní. Provozuje ekocentrum uprostřed lesů na Jizerce, kde nabízí výukové programy pro děti i dospělé. Provádí praktická opatření, jako je výsadba původních dřevin, obnova turistické infrastruktury nebo zakládání přírodních zahrad.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Obrazem: 55. ročník ČEZ Jizerské padesátky
Obrazem: Koncert Tata Bojs před jabloneckou radnicí
Policisté připravili opatření kvůli Jizerské padesátce
Jizerská 50 padesátkrát jinak 2022 neboli Do jablonecké stopy
Jizerskou 50 zahájí v Jablonci Tata Bojs
Závodníci Jizerské 50 dostanou medaili od České mincovny již potřetí
Finanční podpory od kraje se opět dočká Jizerská magistrála
ČEZ Jizerská 50: Profesionálové pomohli liberecké ZOO
Obrazem: 54. ČEZ Jizerská padesátka
Kateřina Smutná na Jizerské 50 vybojovala skvělé 3. místo
Jizerská 50 pro první linii nakonec darovala TU Liberec rovný milion
Jizerská 50 poprvé v historii závodem roku v seriálu Visma Ski Classics
Jizerská 50 zalitá sluncem. Suverénní Norové a 8 141 účastníků
Jizerská 50: Dramatický finiš ovládl Nygaard, Kateřina Smutná druhá
Obhájit vítězství na J 50 se podařilo Pedersenovi, Smutná druhá

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Kulturní aktivity v regionu letos podpoří kraj více než 2,5 milionem korun

Rozdělení dotačního programu nazvaného 7.1 Kulturní aktivity v Libereckém kraji pro rok 2024 odsouhlasilo na svém zasedání krajské zastupitelstvo. Žadatelé obdrží celkem 2.615.379 korun.„V letošním roce jsme měli původně v tomto dotačním programu dva miliony korun. Žadatelé připravili projekty ve dvojnásobné výši, proto jsme využili zbylých prostředků z nevyčerpané alokace minulých období a přidali jsme přes šest set tisíc, abychom mohli uspokojit více žadatelů," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Rok české hudby podpoří kraj téměř osmi sty tisíci korun

Téměř osm set tisíc korun věnuje Liberecký kraj na podporu české hudby: Děje se tak prostřednictvím speciálně zaměřeného dotačního programu 7.11 Rok české hudby. Celkem si pořadatelé kulturních akcí z oblasti klasické hudby rozdělí 769 015 korun. „Liberecký kraj se připojil tímto dotačním programem k oslavám české hudby, které Rok české hudby přináší. Jsem ráda, že v kraji vznikají kvalitní hudební projekty, které si podporu zaslouží a přinesou posluchačům a divákům radost a krásný kulturní zážitek," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Trojstrannou zahraniční spolupráci připomenou Slavnosti Trojzemí
Hořel dům v libereckém Starém Harcově. Hasiči zachránili dvě osoby
Slavíme Den Země
Obrazem: Sto zvířat rozeznělo zaplněnou sokolovnu ve Sklenařicích
Jablonecké muzeum připravuje jarní bižuterní kurz

Nejčtenější články

21.04.: Tak co vlastně ten tým umí?
20.04.: Kraj vybral firmu, která provede rekonstrukci Lidových sadů
22.04.: Obrazem: Sto zvířat rozeznělo zaplněnou sokolovnu ve Sklenařicích

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace