Finanční podpory od kraje se opět dočká Jizerská magistrála

07.11.2021 09:18:34 | Autor: Filip Trdla, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Bedřichov,Jizerské hory

Finanční podpory od kraje se opět dočká Jizerská magistrála

Jedním milionem korun ze svého rozpočtu podpoří Liberecký kraj údržbu Jizerské magistrály. Tu spravuje Jizerská, o. p. s., která upravuje celkem 250 kilometrů běžeckých tratí. Krajská dotace je v souladu s Plánem rozvoje sportu v Libereckém kraji 2019-2021.

„Upravované lyžařské stopy využívají nejen obyvatelé našeho kraje, ale i sportovní kluby či zahraniční turisté. Je jich ročně zhruba 800 tisíc. Jsem rád, že Jizerskou magistrálu lidé hojně navštěvují. Přináší to však s sebou zvýšené nároky na její údržbu. Proto Liberecký kraj na běžné náklady spojené s úpravami tratí finančně přispívá," uvedl Dan Ramzer, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Jizerská, o. p. s. dotaci pravidelně potřebuje zejména na zajištění pohonných hmot, opravy a údržby zimní techniky, mzdové náklady ředitele a rolbařů, externí dodavatele či pořízení zasněžovací tyče.

Bedřichov je nejfrekventovanějším nástupním místem Jizerské magistrály a zároveň výchozím bodem pro strojovou úpravu většiny lyžařských tras. Projdou tudy statisíce návštěvníků z kraje, celé republiky i ze zahraničí.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Výkopy na Šumavě

Kvůli pokládce optické sítě začnou dělníci od 4. září připravovat výkopy na sídlišti Šumava. Kopat se bude v chodnících ulic Jitřní, Vysoká, Pasecká, Spojovací, Křišťálová, Švédská, Na Šumavě, Březová, v Jabloneckých Pasekách. Částečně budou uzavřené komunikace tam, kde nebude možné sítě položit protlakem. Úplné uzavírky budou pouze krátkodobé, práce potrvají do 15. října.

Jablonecké uzavírky v září

Kvůli opravě zemních smyček se od 11. září na pět dnů úplně uzavře část ulice Mincovní, a to před křižovatkou s ulicí Turnovská. Projet budou moci pouze autobusy. Od 18. září do 20. října se bude rekonstruovat plynovod v ulicích V Aleji a v Pivovarské. Je třeba zde počítat s částečnými uzavírkami. Částečnou uzavírku v ulici Pražská od křižovatky s ulicí Střelecká po objekt s č.p. 86 si vyžádá rekonstrukce plynovodu včetně přípojky. Práce začnou 18. září a potrvají do 20. října.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Josef Šourek v bronzovém týmu na Red Bull Dolomitenmann 2023
Výlet z Brodu na Frýdštejn ukáže Zrcadlovou kozu i Bartošovu pec
Béčko Jablonce uhrálo v Hradci cenný bod
Na ledě jsme si všichni rovni, říká hokejová medailistka z Ameriky
Ohlédnutí za během Přes desenské kopce 2023

Nejčtenější články

19.09.: 61. derby: Ten bod je docela zlatý
20.09.: Ohlédnutí za během Přes desenské kopce 2023
21.09.: Béčko Jablonce uhrálo v Hradci cenný bod

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace