Černý víkend jabloneckých fotbalistů v krajském přeboru

08.06.2022 11:18:12 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: Sport | Obce: Velké Hamry,Desná v Jizerských horách,Železný Brod

Ve 26. kole krajského přeboru prohráli všichni tři jablonečtí zástupci. Udivilo to hlavně u v tabulce druhé rezervy Velkých Hamrů, která podlehla 4:3 Lomnici nad Popelkou. Prohrál ale i Železný Brod doma 0:3 se Stráží pod Ralskem a předposlední Desná 6:2 v Novém Boru.

Lomnice n. P. - Velké Hamry B 4:3 (2:2)

Do Lomnice přijel čerstvý vítěz krajského poháru a zpočátku byl také lepším mužstvem. V 10. minutě vytvořil slabou malou domů Morávek a Zounek toho využil k otevření skóre. Ve 20. minutě ale vyrovnal Lábek, když tečí usměrnil rohový kop Drusana. Ve 30. minutě přišla chyba domácích ve středu pole a Zounek po samostatné akci nakonec obešel i gólmana Jezdinského - 1:2. ve 40. minutě byl faulován Fedorko ještě před poutovým územím, ale trestný kop využil k vyrovnání Gaubman.

Do druhého poločasu domácí pozměnili sestavu a na hrot se přesunul Fedorko. V 50. minutě Jezdinský ještě vyrazil prudkou ránu, ale z dorážky byl úspěšný Filip Zounek, který tím dovršil hattrick - 2:3. V 56. minutě zahrával další trestný kop Lábek a Gaubman díky teči vyrovnal na 3:3. V 58. minutě vybojoval míč Fedorko, V. Horáček našel Lábka, který rozhodl o lomnické výhře 4:3! V závěru ještě dobrou šanci nevyužil V. Horáček a hosté jednou nastřelili tyč, ale Lomničtí dokázali udržet velmi cennou výhru.

„Šlo o asi náš nejlepší výkon na jaře, všichni bojovali a dovedli výbornou práci, kromě dvougólových Lábka a Gaubmana byl klíčovým mužem i Jezdinský, který skvěle zastoupil Přibyla a chytil několik velkých šancí hostů. Poslední zápas sezony v Železném Brodě nás čeká už v pátek od 18 hodin," doplnil kutkání trenér Lomnice Zdeněk Baudyš.

Branky: 20. a 58. Lábek, 41. a 56. Gaubman - 10., 30. a 50. Zounek. Rozhodčí: Mizera - Kořínek, Hnětynka, ŽK: 4:4. Diváků: 80. Lomnice: Jezdinský - J. Veg (Dlouhý), Gaubman, Košťák, Morávek - Fedorko, Drusan, Lábek, Vacek, V. Horáček - Drahoňovský (46. Majer). Velké Hamry: Čapek - P. Javůrek, Kováčik, Syrovátka, Jeřábek (65. Skalický), M. Javůrek, Hušek, Zounek, Kozák (46. Mihálik), Macháček, Šťovíček (46. Řezníček).

Železný Brod - Stráž p. R. 0:3 (0:0)

Železný Brod byl doma mírným favoritem, ale v prvním poločase žádnou ze svých šancí nevyužil a ve druhé části udeřili hosté. A to hned třikrát brankami Mitáče, Špiváka a znovu Mitáče v poslední minutě. Brodští hráči ještě mohou zabojovat o posun v konečné tabulce na 9. místo, když v posledním kole hrají už v pátek s nyní devátou Lomnicí nad Popelkou.

Branky: 65. a 90. Mitáč, 74. Špivák. Rozhodčí: Linhart - Bohatý, Hnětynka, ŽK: 2:2. Diváků: 95. Železný Brod: Tkacz - Hyška, M. Kotlár, Jelínek, Plhal (72. Ursta), Vepřek (68. Kučera), Šťastný, Šefr, Podzimek, Kysela, T. Kotlár.

Nový Bor - Desná 6:2 (4:1)

V zápase byl znát rozdíl míst v tabulce. Domácí už totiž v 15. minutě vedli 2:0 a ve 32. minutě 4:1. Pak se střelci na obou stranách trochu uklidnili, ale hráči Nového Boru přidali ještě další dva góly a hosté korigovali jednou, když oba jejich góly vstřelil Michal Pfeifer.

Branky: 9. Verner, 15. Džavik, 27. a 32. Havlík, 51. Stromecký, 84. Král - 19. a 73. Pfeifer. Rozhodčí: Nývlt - Turek, Všetečka, ŽK: 0:0. Diváků: 80. Desná: Žanta - Kovář, Kopal, Šindelář, Ježek, Veselouš, Hloušek, Mejsnar (78. Křemen), Pfeifer, Sekanina, Šálek.