Výhrou ve Velkých Hamrech získal Turnov jistotu postupu do divize

01.06.2022 17:15:54 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: Sport | Obce: Velké Hamry,Desná v Jizerských horách,Železný Brod

Ve 25. kole krajského přeboru Turnov výhrou 3:1 ve Velkých Hamrech získal jistotu postupu do divize, navíc Hamrům oplatil porážku z poháru. Desná prohrála doma s Rovenskem a body nebral ani Železný Brod kvůli jasné prohře ve Višňové.

Velké Hamry B - Turnov 1:3 (1:3)

Turnovští hráči byli upozorněni, aby se vyvarovali chyby v prvních minutách, ale stejně k ní došlo a z nařízené penalty Mihálik otevřel skóre pro domácí. Ve 34. minutě Petržilka vyrovnal po rohu Beníška. Za čtyři minuty Š. Havel využil nahrávku P. Havla, Ve 41. minutě zvýšil na 1:3 P. Havel po přihrávce Běliny. Ve 44. minutě byl ovšem po druhé žluté kartě vyloučen Landfeld, když první byla za zbytečné průpovídky a druhá za nesmyslný skluz na půlce. Díky tomu tak domácí šli do druhé půle s šancí na obrat. To se ale nestalo, Turnováci si hlídali stav a nakonec měli ještě víc šancí na zvýšení.

Turnov tak má jistotu postupu di divize, protože druhé Hamry jako rezerva nemůžou výš postoupit. „Dobře nastavení hráči nakonec neměli problém zápas otočit a výhru jsme bezpečně uhráli i přes vyloučení. Díky jistotě postupu můžu vyzkoušet ve zbývajících utkáních hráče, se kterými budu moci počítat v další sezoně," řekl po zápase trenér Turnova Tomáš Nosek.

Branky: 14. Mihálik z pen. - 34. Petržilka, 38. Š. Havel, 41. P. Havel. Rozhodčí: Jirák - Bohuš, Lopuszynski, ŽK: 3:4, ČK: 0:1 (44. Landfeld). Diváků: 100. Velké Hamry: Masařík - P. Javůrek, Mihálik, Jeřábek, Janda, M. Javůrek, Hušek, Zounbek, Šťovíček, Hrušovský, Macháček. Turnov: Franc - Provazník, Petržilka, Jíra, Beníšek - Landfeld, Bělina (85. Parsi), Vencbauer (80. Bernát), Š. Havel (75. L. Havel) - Svoboda, P. Havel (80. Horák).

Desná - Rovensko p. T. 1:3 (1:1)

Ve skoro zimním počasí vstoupili do utkání na desenské umělce nažhavení domácí. Již v 5. minutě se ujali vedení gólem Hlouška. Hosté z Rovenska ale postupně hru vyrovnali a zhruba od 20. minuty byli lepší. Ve 25. minutě pěknou střelou vyrovnal Dlouhý. Ve druhém poločase se hrálo převážně na půlce Desné, v 75. minutě Soukeník křižnou střelou upravil na 1:2 a v 84. minutě Šimek po rohu hlavou potvrdil výhru hostů 1:3.

Branky: 5. Hloušek - 25. Dlouhý, 75. Soukeník, 84. Šimek. Rozhodčí: Bohatý - Barcuch, Hnětynka, ŽK: 1:0. Diváků: 102. Desná: Žanta - Kovář, Kopal (86. Blažek), Jiřikovský, Šindelář, Ježek, Veselouš, Hloušek, Pfeifer (86. Rais), Sekanina (86. Jakub), Šálek. Rovensko: Prokopec - Soukeník, Šteffan, Kočí, Vítek - Mazánek (59. Liška), Dlouhý (36. Krejčík), Pařízek, Perger (75. Mencl) - Šimek, Drozen (46. Glod).

Višňová - Železný Brod 4:0 (3:0)

Po prohře doma v minulém kole si hráči Železného Brodu nevylepšili bilanci ani ve Višňové. Už ve 3. minutě otevřel skóre pro domácí Pikous a ve 12. minutě zvyšovala na 2:0 Michálek. Ve 36. minutě ale ještě vylepšil domácí skóre třetí brankou Mazánek. Ve druhém poločase hosté nesnížili, naopak snadnou výhru Višňové ještě potvrdil svou druhou brankou Michálek.

Branky: 3. Pikous, 12. a 61. Michálek, 36. Mazánek. Rozhodčí: Žák - Kubálek, Lopuszynski, ŽK: 0:2. Diváků: 60. Železný Brod: Tkacz - Hyška, M. Kotlár, Vít (64. Vepřek), Jelínek 58. Plhal), Picek, Šťastný, Musílek, Podzimek, Kysela, T. Kotlár (58. Šefr).