Kromě vítězné rezervy Hamrů Železný Brod a Desná nebodovaly

10.05.2022 16:27:10 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: Sport | Obce: Velké Hamry,Desná v Jizerských horách,Železný Brod

V šestém jarním kole krajského přeboru bodovaly z jabloneckých zástupců jen Velké Hamry B, které doma porazily 2:0 Višňovou. Železný Brod doma podlehl 1:2 Skalici a Desná prohrála 2:0 v Lomnici nad Popelkou.

Železný Brod - Skalice 1:2 (1:1)

Na domácí umělce hráči Železného Brodu vedli po brance Makuly z 9. minuty. Ve 20. minutě ale za hosty srovnal Baťka a začínalo se znova od nuly. Rozhodující branku vstřelil v 72. minutě skalický Kotek z nařízené penalty.

Branky: 9. Makula - 20. Baťka, 72. Kotek z pen. Rozhodčí: Mizera - Barcuch, Plátková, ŽK: 1:2. Diváků: 150. Železný Brod: Tkacz - Hyška, Musílek, Picek, Podzimek, Vepřek (67. Jelínek), Makula, T. Kotlár, Kysela, Holeček (60. Šťastný), Šefr.

Utkání krajského přeboru TJ Velké Hamry - TJ Jiskra Višňová<br />Autor: Antonín BělonožníkVelké Hamry B - Višňová 2:0 (0:0)

Domácí do utkání vstoupili aktivně, ale proti dobře organizované obraně hostí se nedokázali prosadit do vyložené šance. Brankáře hostí tak nejvíce ohrožovali ze standardních situací, kdy několikrát dobře ale nepřesně hlavičkoval kapitán Macháček. Hosté pozorně bránili a do zakončení se dostávali sporadicky po rychlých protiútocích. Jejich šance však zůstaly nevyužity i díky několika skvělým zákrokům domácího gólmana Honzy Masaříka.

Po bezbrankové první půli poslal trenér domácích na hřiště dva nové hráče Matěje Mihálika a Víťu Huška. Oba hru opravdu oživili. Domácí se i díky jejich rychlosti začali prosazovat a podařilo se jim vstřelit dvě branky, kdy se v 58. a 65. minutě prosadil jejich kapitán Jakub Macháček. Domácí si situaci malinko zkomplikovali po strkanici v 76. minutě, kdy jim byl vyloučen Tomáš Jelínek, ale zápas už vítězně dohráli. Další informace a fotogalerie zde

Branky: 58. a 65. Macháček. Rozhodčí: Paulus - Všetečka, Nešněra, ŽK: 2:2, ČK: 1:0 (76. Jelínek). Diváků: 110. Velké Hamry: Masařík - P. Javůrek, Hrušovský, Vosecký L (81. Syrovátka), Jeřábek, Janda (46. Mihálik), M. Javůrek, Jelínek, Zounek (46. Hušek), Macháček, Rudolf.

Lomnice n. P. - Desná 2:0 (1:0)

Domácí fotbalisté chtěli potvrdit vysokou výhru z Hejnic, ale jejich výkon nebyl zdaleka tak přesvědčivý. Hosté se po většinu hry bránili, ale Lomničtí hledali marně recept k proniknutí před branku. Po tyči a břevnu byl faulován Lánek a nařízenou penaltu proměnil Drahoňovský. Poté brankář Přibyl jednou zmařil včasným vyběhnutím šanci hostů. Výhru Lomnice potvrdil v 65. minutě Lábek druhým gólem z trestného kopu.

„S výhrou a třemi body jsme spokojení, s hrou už méně. Splnili jsme povinnost, ještě nás čekají těžká utkání, chceme udržet postavení ve středu tabulky," dodal k utkání trenér Lomnice Zdeněk Baudyš.

Branky: 37. Drahoňovský z pen., 65. Lábek. Rozhodčí: Nešněra - Paulus, Marek, ŽK: 0:5, ČK: 0:1 (61. Šálek). Diváků: 100. Lomnice: Přibyl - Košťák, Gaubman, Dlouhý, Morávek - Majer (72. T. Veg), Lábek, Drusan (80. Martinec), V. Horáček - Drahoňovský (46. Vacek), Fedorko. Desná: Žanta - Kovář, Kopal (81. Blažek), Šindelář, Ježek, Veselouš, Hloušek, Pfeifer (70. Quirsfeld), Sekanina (81. Víšek), Mucska (65. Jiřikovský), Šálek.