Duel v Desné ovládla rezerva Hamrů, Brod vyhrál v Sedmihorkách

03.05.2022 10:49:23 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: Sport | Obce: Velké Hamry,Desná v Jizerských horách,Železný Brod

V pátém jarním kole krajského přeboru se v jabloneckém souboji v Desné potvrdila síla rezervy Velkých Hamrů, která vyhrála 8:0, a udržela si tak druhé místo tabulky. Železný Brod dokázal vyhrát 4:1 v Sedmihorkách a je osmý.

Desná - Velké Hamry B 0:8 (0:3)

V duelu předposledního celku tabulku s druhým byl na desenské umělce favorit jasný, a to se potvrzovalo od 9. minuty, kdy otevřel skóre Zounek. Do poločasu ještě navýšili náskok hostů Hrušovský a Vosecký. Hned pět gólů přidali Hamerští i ve druhém poločase, když Filip Zounek završil v 88. minutě hattrick.

Branky: 9., 49. a 88. Zounek, 13. Hrušovský, 31. a 89. Vosecký, 52. Macháček, 80. Janda. Rozhodčí: Bohatý - Hnětynka, Šedina, ŽK: 1:1. Diváků: 150. Desná: Žanta - Kovář, Kopal, Šindelář, Ježek, Hloušek (66. Jakub), Mejsnar (66. Mucska), Pfeifer (77. Rais), Sekanina, Šálek, Poselt (38. Ruggirello). Velké Hamry B:Masařík (71. Šourek) - P. Javůrek, Mihálik, Hrušovský (63. Janda), Vosecký, Jeřábek, M. Javůrek, Hušek, Zounek, Řezníček (71. Skalický), Macháček.

Sedmihorky - Železný Brod 1:4 (1:3)

Sedmihorky po dvou dobrých zápasech i bodu z dohrávky měly v sobotu slabší chvilku. Vstup měli dobrý a nastřelili břevno. Ve 23. minutě se z trestného kopu podél zdi trefil Matěj Randák a domácí vedli 1:0. Před koncem první půle ale měli výpadek, který hosté využili k otočení skóre - postupně se většinou z dorážek zblízka trefili Holeček, Makula a Šefr.

Ve druhém poločase byli lepší domácí, ale hostům už stačilo si hlídat náskok a podnikat rychlé protiútoky, když jeden z nich proměnil v 62. minutě Šefr - 1:4. Domácí trefili ještě jednou břevno a poté mířili do gólmana i těsně vedle, ale skóre už se neměnilo.

Branky: 23. Randák - 34. Holeček, 39. Š. Makula, 45. a 62. Šefr. Rozhodčí: Urbánek - Mach, Linhart, ŽK: 1:1. Diváků: 100. Sedmihorky: Klaus - Falkenberg, Hranec (46. Bejda), Ložek (69. Čermák), Močkovský, Vaníček, Urbánek (46. Marc. Špína), Kodr, Veber, Mrázek (46. Novotný), Randák (69. Najman). Železný Brod: Tkacz - Hyška, M. Kotlár, Picek, Podzimek, Vepřek, Musílek, Kysela (69. Jelínek), Holeček (55. T. Kotlár), Š. Makula, Šefr (76. Šťastný).