V jabloneckém derby v Železném Brodě překvapivě lepší Desná

25.05.2022 17:53:00 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: Sport | Obce: Velké Hamry,Desná v Jizerských horách,Železný Brod

Ve 24. kole krajského přeboru došlo na derby Železný Brod - Desná a hosté si překvapivě připsali svou druhou výhru v soutěži. Velké Hamry B porazily 3:0 Hrádek a drží se na druhém místě tabulky.

Železný Brod - Desná 0:2 (0:1)

V jabloneckém derby byly favoritem domácí, ale hráči Desné bojovali a ve 33. minutě se díky brance Mucsky dostali do vedení. V 67. minutě zvýšila na 0:2 Veselouš a Železný Brod už poté ani nesnížil, přestože v 90. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučený desenský Quirsfeld.

Branky: 33. Mucska, 67. Veselouš. Rozhodčí: Klement - Bohatý, Třešňák, ŽK: 2:3, ČK: 0:1 (90. Quirsfeld). Diváků: 140. Železný Brod: Tkacz - Hyška, M. Kotlár, T. Kotlár, Podzimek, Jelínek (77. Krejčí), Musílek, Kysela, Šefr (84. Petrovtsiy), Šťastný (46. Vepřek), Makula (46. Picek). Desná: Žanta - Kovář, Kopal (90. Křemen), Šindelář, Ježek, Veselouš, Hloušek, Mejsnar (74. Quirsfeld), Sekanina, Mucska (90. Jakub), Šálek.

Velké Hamry B - Hrádek n. N. 3:0 (0:0)

Rezerva Velkých Hamrů jediná stíhá vedoucí Turnov, což potvrdila i v zápase proti dosud čtvrtému Hrádku nad Nisou. První poločas byl ještě vyrovnaný bez gólů, ale ve druhé části se za domácí trefili Javůrek, Syrovátka a Rudolf, a poté už bylo rozhodnuto.

Branky: 50. Javůrek, 74. Syrovátka, 82. Rudolf. Rozhodčí: Zboroň - Havel, Vrabec, ŽK: 1:3. Diváků: 80. Velké Hamry B: Masařík - P. Javůrek, Syrovátka, Jelínek (46. Mihálik), Jeřábek (35. Rudolf), Hrušovský (88. Skalický), Janda (88. Řezníček), M. Javůrek, Hušek, Zounek, Macháček.