Basketbalistky Bižuterie hlásí: Úkol splněn!

28.03.2013 12:55:20 | Autor: Ladislav Janata, Václav Novotný | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Poslední dva zápasy letošní sezóny II. basketbalové ligy odehrála na domácí palubovce Bižuterie s jediným cílem - zajistit si alespoň jedním vítězstvím účast ve 2. lize i pro další sezónu ještě před posledními zápasy na palubovkách soupeřů. Jablonecké hráčky vyhrály oba zápasy a před posledním dvojkolem nemohou být předstiženy.

Bižuterie - Sadská 66 : 45 ( 15:15, 29:25, 51:32 )

V sobotním zápase se Sadskou začala Bižuterie vysunutou osobní obranou s cílem neumožnit soupeři hru přes pivoty. Obranná fáze byla uspokojivá, ale na útočné polovině hrála Bižuterie neuvěřitelně nervózně. Výsledkem tak byl po první čtvrtině vyrovnaný stav, ale při velkém množství pokažených přihrávek a navíc s nepřesnou střelbou. Basketbal v podobném duchu se odehrával na palubovce i ve 2. části hry - obrana fungovala jabloneckým hráčkám velmi dobře, ale na útočné polovině pokračovala nepřesná a nervózní hra.

Poločasová přestávka přinesla domluvu trenérů a zejména uklidnění. Jablonec přešel v obraně do zóny a to začalo soupeři činit velké problémy. Přechod z obrany do útoku se zrychlil a výsledkem bylo vítězství ve třetí čtvrtce 22:7 a tím vedení o 19 bodů. V poslední části hry již domácí hráčky zkušeně uhájily zasloužené vítězství a už po tomto zápase si předstihem zajistily, bez ohledu na ostatní výsledky, druhouligu i pro příští sezónu.

Sestava a body: Rejnartová 12, Jaceňková 10, Ondrášiková 10, Talácková 10, Brožková 6, Koubová 6, Císařová 5, Nedvídková 4, Drmlová 2, Kalinová 1, Hisemová, Charvátová.

První poločas se příliš nepovedl. Čím to? "Můžeme za to všichni, trenéři i hráčky, po přestávce si to hráčky srovnaly v hlavě, je to jenom o ní. Nehrát to co neumím, ale to co umím. Pak to začalo fungovat, hlavně ve III. čtrvrtině to tam začalo padat," řekl trenér Daniel David.
"Po tomto zápase je to jasné, už máme jisté 8. místo, což znamení záchranu. Ještě můžeme skončit i na 7. místě, zítra to chceme potvrdit," dodal další z realizačního týmu Stanislav Císař.

Bižuterie - Poděbrady 57 : 56 ( 15:12, 33:28, 49:36 )

V neděli zavítal do Jablonce tým Poděbrad, který zde v podzimním zápase dokázal zvítězit. Celý první poločas se na palubovce odehrával vyrovnaný zápas, ve kterém dominovaly na obou stranách obrany. Oba týmy střídaly vysunutou osobní obranu a zónu a diváci sledovali rychlý agresivní basketbal. Podobně jako v sobotu se domácím vydařila 3. čtvrtina, především její druhá část, kdy dokázali navýšit své vedení až na 13 bodů. O výsledku se zdálo rozhodnuto - tím spíš, když Bižuterie držela 13-ti bodový náskok až do 4. minuty poslední části. Pak ale jablonecké hráčky vyrobily několik zbytečných ztrát, obrana byla nedůrazná a tři minuty před koncem soupeř dotáhl rozdíl na jediný bod. V závěru vyrobily oba týmy několik chyb, ale domácí hráčky přes velké drama dokázaly vítězství udržet.

Sestava a body: Kalinová 9, Brožková 8, Rejnartová 8, Drmlová 6, Koubová 6, Talácková 6, Ondrášiková 4, Císařová 3, Jaceňková 3, Charvátová 2, Nedvídková 2, Hisemová.

Před posledním dvojkolem je Bižuterie na 7. místě tabulky a bez ohledu na ostatní výsledky tuto pozici obsadí i v konečném hodnocení.