V Desné opět přivítají dřevosochaře
11.05.2023 13:25:01 | Autor: Hana Hrušková | Rubrika: Kultura | Obce: Desná v Jizerských horách
Od pondělí 15. 5. se opět v zahradě Riedelovy vily rozezní motorové pily a tradiční dřevosochání bude zahájeno, můžete ho navštívit v týdnu od 15. do 20. května. Letošní výtěžek z aukce bude použit na rekonstrukci Riedelovy vily v Desné.
Akce vrcholí víkendovým programem, který v pátek navečer - od 18 hodin odstartuje koncert skupiny Kompress Rock. Program začíná v sobotu 20. května od 10 hodin, k vidění budou tradiční řemesla, tvůrčí dílny pro děti atd. Hlavním bodem programu je aukce vytvořených soch od 17 hodin. Dále následuje od 19 hodin koncert kapely Jen tak band. A celé sympozium uzavře od 21 hodin tradiční večerní vernisáž při svíčkách a Fireshow Jablonec nad Nisou.
Akce se koná pod záštitou radní Libereckého kraje Květy Vinklátové. V rámci Sympozia bude probíhat také Velká desenská pouť od 19. do 21. května 2023.
Související články
Ohlédnutí za XX. ročníkem dřevosochařského Sympozia Desná
V Desné už podvacáté přivítají dřevosochaře
Ohlédnutí za XVIII. ročníkem dřevosochařského Sympozia Desná 2019
Ohlédnutí za XVII. ročníkem dřevosochařského Sympozia Desná 2018
Obrazem: Ohlédnutí za XVI. ročníkem Sympozia 2017 v Desné
Obrazem: Sympozium Desná 2016
Sestry Havelkovy ozdobily vydařené Sympozium Desná 2015
Rekordní částka z desenské aukce pomůže obnově Protržené přehrady
Dřevosochání v Desné vyneslo přes sedmdesát tisíc korun pro děti
Sympozium v Desné vyneslo přes 106 tisíc
Diskutujte s námi
Náhled fotogalerie
OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 1 fotek)
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Zemřel Imrich Bugár, dlouholetý manažer turnovského mítinku
Atletickým fanouškům přinášíme smutnou zprávu, že ve středu 8. dubna zemřel diskař Imrich Bugár, dlouholetý manažer atletického Memoriálu Ludvíka Daňka v Turnově. Zanedlouho - 14. dubna by přitom oslavil 71 let. Více podrobností
Hasiči – lezci zachránili u Semil paraglidistu i zraněného ferratistu
V úterý 24. března odpoledne měli hasiči - lezci z centrálních hasičských stanic Semily a Liberec velmi napilno. Semilští lezci na dvou různých místech zachránili dvě osoby - paraglidistu v nesnázích a zraněného muže na ferratě u Semil, tam zachraňovali společně s libereckými kolegy. Více podrobností a fotografie na Našem Pojizeří
Nejnovější články
Nový jablonecký projekt má posílit stabilitu městských lesů
Severočeské muzeum v Liberci otevřelo zrekonstruovanou knihovnu
Kultura v Železném Brodě v dubnu
Policie hledá svědky nehody na cyklostezce v Malé Skále
Krucipüsk s Basikovou a přáteli zahraje v tanvaldské hale
Nejčtenější články
11.04.: Policie hledá svědky nehody na cyklostezce v Malé Skále
10.04.: FOTO: V obci Horka hořel průmyslový objekt, škoda je 300 milionů
10.04.: Postup rekonstrukce sítí v jablonecké ulici Lidická
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-19 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.