Sympozium v Desné vyneslo přes 106 tisíc

05.06.2011 13:33:56 | Autor: Marek Kuntoš | Rubrika: Společnost | Obce: Desná v Jizerských horách

Sympozium v Desné vyneslo přes 106 tisíc

Úspěchem skončil jubilejní desátý ročník řezbářského sympozia v Desné. V dražbě se prodalo 10 ze 14 vytvořených soch. Lidé za ně dohromady zaplatili 106 100 korun.

„Spokojeni jsme. Sto tisíc je pro nás takovou magickou hranicí, že se to podařilo," uvedla Tereza Kahánková z Kulturního střediska Riedlova vila Desná. Rekordem byl rok 2008, kdy se vybralo asi 174 tisíc korun.

Největší zájem byl letos o takzvané květinové dítě, který vytvořil Slovák Tibor Matůz. Z vyvolávací ceny 15 tisíc se cena v dražbě vyšplhala na 20 500 korun.

Lidé si mohou koupit i zbývající čtyři díla, která se v aukci neprodala. „Prodávat je budeme za vyvolávací cenu, ta se pohybuje mezi 10 a 20 tisíci," upozornila Tereza Kahánková. Pokud se žádný zájemce nenajde, Desná si sochami vyzdobí svá prostranství. Z předchozích sympozií je po městě rozmístěno osm soch.

Letošní ročník považuje Tereza Kahánková za úspěšný i s ohledem na počasí. „Celý týden bylo krásně, to nepamatujeme." Umělci tvořili dřevěné sochy na zahradě Riedlovy vily celý týden za pomoci motorových pil. Akce vyvrcholila v sobotu s řadou doprovodných atrakcí. Děti měly velký zájem o dílnu s výrobou dekoračního skla. Velký úspěch sklidilo i bubnování a ohnivá šou. K Riedlově vile dorazilo asi 200 návštěvníků, mezi nimi i Tomio Okamura, viceprezident asociace cestovních kanceláří.

Dřevosochání tradičně uspořádala Desná. Polovina peněz z aukce půjde na pomoc při likvidaci ničivých následků zemětřesení v Japonsku a druhá na rozvoj spolupráce Evropského výtvarného centra Sněženka ve Smržovce a Domova Maxov.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Dopravní opatření pro linky č. 109 a 131

Pokládka finální asfaltové vrstvy v ulici U Přehrady od pondělí 10. do neděle 16. června je důvodem nového dopravního opatření pro linky č. 109 a 131 (školní linka). Dokončovací práce rekonstrukce ulice U Přehrady, které provádí Krajská správa silnic LK, si vyžádají ještě další změny a omezení dopravy. Po stejnou dobu, tedy od 10. do 16. 6., bude také dočasně zrušená zastávka U Přehrady. Náhradní zastávka pro linky č. 109 a 131 bude v ulici Svatopluka Čecha u plaveckého bazénu. Linky budou jezdit po následující objízdné trase: U Přehrady - Svatopluka Čecha - Mánesova - Palackého, kde se napojují na standardní trasu.

Turnovská Špéra slavila 140. výročí založení

O uplynulém víkendu se na turnovské Špéře konaly oslavy 140. výročí založení školy. Akce se zúčastnila řada významných hostů, jako například náměstek hejtmana Libereckého kraje Mgr. Jiří Čeřovský, dále inspektorka ČŠI Mgr. Jitka Šafaříková, představitelé významných sponzorů školy, ředitelé škol, zástupci sociálních partnerů a řada dalších. Přijelo také mnoho bývalých studentů z celé republiky, sešli se bývalí pedagogové a zaměstnanci školy, ale škola byla otevřená i pro širokou veřejnost v rámci Dnů otevřených dveří, které byly součástí oslav. Více podrobností a fotografie


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Roubenky a pískovec – to je cyklojízda Dubským Švýcarskem
Obrazem: 19. ročník Spanilé jízdy Cyklostezkou Járy Cimrmana
Předkládejte žádosti do Programu regenerace MPR a MPZ
Na co se můžete těšit na Železnobrodském jarmarku 2024
Ulice Gen. Mrázka bude mít nový povrch, chodníky i osvětlení

Nejčtenější články

11.06.: Adam Pelta: Pohár je pro nás vrchol sezony!
13.06.: Fotbalisté Pěnčína získali krajský pohár
12.06.: Na Mlatě vzdali hold českému velikánovi

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace