Sestry Havelkovy ozdobily vydařené Sympozium Desná 2015

18.05.2015 10:17:28 | Autor: Antonín Bělonožník | Rubrika: Kultura | Obce: Desná v Jizerských horách,Liberecký kraj

Sestry Havelkovy ozdobily vydařené Sympozium Desná 2015

V sobotu bylo v zahradě Riedlovy vily v Desné slavnostně ukončeno tradiční dřevosochařské sympozium. Výtěžek z aukce vzniklých děl byl tentokrát určen pro malé pacienty Ústavu Chirurgie ruky a plastické chirurgie ve Vysokém nad Jizerou.

Opravdovými vrcholy závěrečného programu byly páteční přednáška primařky ústavu MUDr. Aleny Schmoranzové a sobotní vystoupení vokálního tria Sestry Havelkovy.

Návštěvníci si krom zmíněných vystoupení také mohli užít velmi bohatý sobotní program, při kterém k nejoblíbenějším patřila tvůrčí dílnička sestřiček z vysocké nemocnice. Zde bylo možno získat slušivou malbu na obličej nebo si vyrobit vlastní umělecké tričko.  

Na konto Ústavu Chirurgie  ruky a plastické chirurgie Vysoké nad Jizerou bude díky aukci děl připsáno téměř 61 000 Kč. Největší boj se strhl o sochu Pavla Vávry - Bártova pravačka, jejíž dražba začínala na vyvolávací ceně 7 000 Kč a skončila na 19 000 Kč.

Pořadatelé předpokládají, že neprodané sochy jako každý rok budou nabídnuty k poaukčnímu prodeji. Takže, kdo třeba i kvůli sobotnímu hokeji nestihl aukci, má stále možnost zakoupit některou ze soch.  

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V Desné začalo Dřevosochání
Rekordní částka z desenské aukce pomůže obnově Protržené přehrady
Dřevosochání v Desné vyneslo přes sedmdesát tisíc korun pro děti
Sympozium v Desné vyneslo přes 106 tisíc

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 133 fotek)

 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Dopravní opatření pro linky č. 109 a 131

Pokládka finální asfaltové vrstvy v ulici U Přehrady od pondělí 10. do neděle 16. června je důvodem nového dopravního opatření pro linky č. 109 a 131 (školní linka). Dokončovací práce rekonstrukce ulice U Přehrady, které provádí Krajská správa silnic LK, si vyžádají ještě další změny a omezení dopravy. Po stejnou dobu, tedy od 10. do 16. 6., bude také dočasně zrušená zastávka U Přehrady. Náhradní zastávka pro linky č. 109 a 131 bude v ulici Svatopluka Čecha u plaveckého bazénu. Linky budou jezdit po následující objízdné trase: U Přehrady - Svatopluka Čecha - Mánesova - Palackého, kde se napojují na standardní trasu.

Turnovská Špéra slavila 140. výročí založení

O uplynulém víkendu se na turnovské Špéře konaly oslavy 140. výročí založení školy. Akce se zúčastnila řada významných hostů, jako například náměstek hejtmana Libereckého kraje Mgr. Jiří Čeřovský, dále inspektorka ČŠI Mgr. Jitka Šafaříková, představitelé významných sponzorů školy, ředitelé škol, zástupci sociálních partnerů a řada dalších. Přijelo také mnoho bývalých studentů z celé republiky, sešli se bývalí pedagogové a zaměstnanci školy, ale škola byla otevřená i pro širokou veřejnost v rámci Dnů otevřených dveří, které byly součástí oslav. Více podrobností a fotografie


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Roubenky a pískovec – to je cyklojízda Dubským Švýcarskem
Obrazem: 19. ročník Spanilé jízdy Cyklostezkou Járy Cimrmana
Předkládejte žádosti do Programu regenerace MPR a MPZ
Na co se můžete těšit na Železnobrodském jarmarku 2024
Ulice Gen. Mrázka bude mít nový povrch, chodníky i osvětlení

Nejčtenější články

11.06.: Adam Pelta: Pohár je pro nás vrchol sezony!
13.06.: Fotbalisté Pěnčína získali krajský pohár
12.06.: Na Mlatě vzdali hold českému velikánovi

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace