Služební pes Axel zachraňuje i chytá zloděje

16.02.2023 19:43:46 | Autor: redakce | Rubrika: Krimi | Obce: Liberecký kraj

Služební pes Axel zachraňuje i chytá zloděje

V lednu služební pes Axel zachránil život ženě v Liberci a v úterý 14. února u Turnova běžel po „horké stopě" za zlodějem, kterého turnovští policisté následně zadrželi. Poté komisař z Oddělení obecné kriminality v Semilech zahájil trestní stíhání 39letého muže jako obviněného ze spáchání trestných činů krádež a poškození cizí věci, kterých se dopustil tento týden v noci z neděle na pondělí.

„Obviněný v uvedené době zneužil toho, že mu bylo umožněno náhodné přespání v jedné ubytovně v Turnově a v prádelně tam po vypáčení mincovníku odcizil finanční částku v minimální výši 1550 Kč v mincích. Na poškození tohoto zařízení na mince způsobil ovšem škodu ve výši 11 000 Kč. Ovšem během této noci ještě v Mírové pod Kozákovem v části Chutnovka po vypáčení zámku u dveří vnikl do zahradního domku, ze kterého odcizil motocykl Jawa 350/354 z roku 1955 v hodnotě přesahující částku 100 tisíc korun," sdělila tisková mluvčí Policie ČR Dagmar Sochorová.

Majitel motocyklu informaci o jeho odcizení zveřejnil na sociálních sítích a v úterý ráno krátce po sedmé hodině se mu telefonicky začali ozývat lidé z Turnova, že na uvedeném motocyklu zřejmě viděli ulicemi města projíždět neznámého muže. Majitel odcizeného motocyklu jel hned do míst, kde se měl neznámý muž s ním pohybovat a současně tyto skutečnosti oznámil na linku 158. Na základě tohoto oznámení vyjela na místo i policejní hlídka z Obvodního oddělení v Turnově.

Pes Axel a jeho psovod<br />Autor: Archiv Policie ČR Poslední informace, kterou policisté od majitele motocyklu měli, byla ta, že podezřelý muž jel směrem z ulice Koškova do Nudvojovic, kde zajel do pole a následně do lesíka. Policisté se vydali po stopě, kterou motocykl v rozbahněném terénu po sobě zanechával až k místu na břehu slepého ramene řeky Jizery, kde nalezli uvedený odcizený motocykl. Jeho majitel, který byl s policisty na místě si ho bezpečně poznal.

Podezřelý z tohoto místa před policejní hlídkou utekl a nereagoval na její výzvy. Policisté samozřejmě na místo přivolali i psovoda se služebním psem, který vyběhl po „horké stopě" od místa, kde policisté viděli podezřelého naposledy.

Služební pes Axel společně se svým pánem podporučíkem Václavem Mlejnkem běželi po polní cestě až k úrovní železničního mostu přes řeku Jizeru, kde se služební pes zastavil a v zadní části u jedné ze zahradních chatek výrazným štěkotem označil místo úkrytu podezřelé osoby, ve které byl následně ztotožněn obviněný muž. Turnovští policisté následně tohoto muže, který se před nimi takto ukryl, zadrželi a umístili do policejní cely.

„V tomto případě zcela jistě musíme ocenit všímavost občanů, kteří neváhali a majiteli odcizeného motocyklu poskytli informace o jeho výskytu v ulicích Turnova. Dále určitě musíme zmínit výbornou spolupráci majitele odcizeného motocyklu s policisty na lince 158 a samozřejmě také s turnovskými policisty, kteří nakonec úspěšně obviněného zadrželi," upřesnila policejní mluvčí.

A na úplný závěr policejní mluvčí ještě připomenula další úspěch služebního psa Axela, kterému se podařilo běžet za obviněným tzv. po horké stopě a vyštěkat ho v úkrytu u zahradní chatky, čímž určitě významně přispěl k jeho zadržení. V krátké době se jedná o jeho další úspěch, který se mu s jeho pánem podporučíkem Václavem Mlejnkem podařil. Minulý měsíc totiž spolu v noci zachránili život pohřešované ženě, kterou našli podchlazenou v lesním porostu schoulenou u stromu v Liberci.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Psovodem roku 2021 se stal Josef Cabrnoch z Jablonce
Psovodem roku 2019 se stal Miroslav Salava ze Semil
Mladou ženu hledanou u Železného Brodu vypátral policejní psovod
Psovodem roku 2018 vyhlášen Ladislav Hyttych z Liberce
Psovodem roku 2017 vyhlášen Vladimír Koppa
Psovodem roku 2016 je jablonecký Zdeněk Matouš
Psovodem roku 2014 se stal Petr Diviš

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jablonečtí radní schválili smlouvu o cyklobusech

Statutární město Jablonec nad Nisou a Liberecký kraj uzavřou smlouvu o zajištění dopravní obslužnosti týkající se provozu cyklobusů. Smlouva platí od 27. dubna do 29. září 2024. Jde o tradiční smlouvu, jejímž předmětem je stanovení pravidel spolupráce při zajišťování dopravní obslužnosti Libereckého kraje prostřednictvím provozu cyklobusů. „Jablonec nad Nisou zaplatí za tuto službu v daném časovém období necelých 160 tisíc Kč," řekl Pavel Kozák, vedoucí odboru technického jabloneckého magistrátu. Na základě této smlouvy Liberecký kraje zajistí dle schválených jízdních řádů provoz spojů linky č. 530 395 Liberec - Bedřichov - Jablonec n. N. - Turnov a linky č. 530 795 Jablonec n. N. - Bedřichov - Tanvald - Kořenov, Jizerka.

Na krkonošských cestách bude provázet 15 nových podmaleb na skle

Podmalby na skle - prastará výtvarná technika, která nechyběla skoro v žádné krkonošské chalupě. Patnáct zbrusu nových podmaleb dostala Správa KRNAP darem od jejich autorky Zory Ponicové-Paterové a jejího bratra Václava Patery. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jablonec hospodařil v roce 2023 s přebytkem
V našem kraji proběhne Cvičení Zdroje 2024
Liberecký kraj opět podpoří činnost Českého červeného kříže
Zápas o jabloneckou čest skončil nejtěsnější výhrou
Přehled výstav a aktivit Muzea skla a bižuterie v květnu

Nejčtenější články

25.05.: Po střetu s autem v Jablonci cyklista zemřel
25.05.: Nabitý víkend atletů LIAZU Jablonec
25.05.: Běžci LIAZU na Kladně v osobních rekordech

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace