Psovodem roku 2017 vyhlášen Vladimír Koppa

15.12.2017 22:37:45 | Autor: Vladimíra Šrýtrová a Petr Ježek | Rubrika: Krimi | Obce: Liberecký kraj

Psovodem roku 2017 vyhlášen Vladimír Koppa

Krajské ředitelství policie Libereckého kraje pořádalo ve čtvrtek 7. prosince slavnostní vyhlášení již 8. ročníku soutěže Psovod roku 2017. Slavnostní akt se konal v policejním zařízení v obci Černousy.

Letošním vítězem soutěže se na základě dosahovaných výsledků ve službě v průběhu celého roku stal pprap. Vladimír Koppa z oddělení služební kynologie Česká Lípa. Ocenění převzal z rukou plk. Mgr. Petra Šikoly z Krajského ředitelství policie Libereckého kraje - vedoucího odboru služby pořádkové policie a vedoucího oddělení služební kynologie mjr. Mgr. Aleše Jehličky. Slavnostního ceremoniálu se zúčastnili i starostové obcí Habartice - Ing. Bc. Stanislav Briestenský, Višňová - Tomáš Cýrus, Černousy - Miroslav Richter, Pertoltice - Viktor Podmanický.

Za veterány Policie České republiky se zúčastnil pplk. Milan Vejběra, npor. Vladimír Keller, npor. Petr Valach a prap. Bronislav Bláha. Za Odbor služby pořádkové policie kpt. Bc. Danuše Trojáková, kpt. Lubomír Kaplan a Bc. Zuzana Lauerová.

Psovod roku 2017 Vladimír KoppaOcenění obdržel nejen za výborné výsledky v průběhu celého roku, ale i za následující čin:
„Táto, už to nedávám. Já vím, že mi je teprve 13 let. Ale už jsem psychicky úplně na dně. Opravdu už nemůžu. Od té doby, co tu není máma, tak jak se měním. Měním se víc a víc, protože to bez ní nedávám, opravdu nedávám. Nevidím žádný smysl života. Máma mi chybí, strašně mi chybí. Chybí mi srdce kvůli ní. Odešla dřív, než měla. Nebaví mě žít, opravdu, protože bez ní. Bez mojí mámy ten můj život za nic nestojí, nebaví mě žít. Opravdu. Nedělám si srandu, nic mě nebaví. Máma byla jako moje nejlepší kamarádka, jako sestra. Zbláznila jsem se.
Víš, proč se řežu? A i přímo do žil? Nebo jakože nad žíly, nad tepny. Protože není den, není ani vteřina kdybych na ní, na mojí mámu nemyslela. Chybí mi srdce. S mámou jsem ho ztratila.
Udělej pro mě něco. TÁTO. Dávej na moje malý sestry pozor. Dávej jim to co nikdy. Mám tě moc ráda. Myslím to vážně.
Když jsem se ale řezala, tak jsi mě neměl nadávat. Neměl jsi mě bít.
Promiň, můžeš a nemůžeš za to."

Takový dopis našel otec po příchodu domů v pokoji dcery, když mu předtím kolem druhé hodiny odpolední volal třídní učitel, že jeho dcera nebyla celý den ve škole. Dopis si několikrát četl a srovnával myšlenky, vyhodnocoval danou situaci. Po chvíli vytočil linku 158, kde se mu na druhém konci aparátu ozval službu konající policista. Spustila se pátrací akce, dalo by se říci jako mnoho jiných předtím. Tahle ale byla trošku jiná. Pohřešovala se 13letá dívka. Bývá to u člověka takový divný věk, a zvláště u dívek. Tahle navíc přišla o mámu.

Službu konající psovod byl se svým kolegou 14. listopadu 2017 v 16.30 vyslán operačním důstojníkem Integrovaného operačního střediska Libereckého kraje k prověření dvou míst, kde by se mohla pohřešovaná dívka podle získaných informací pohybovat. Prověření skončilo s negativním výsledkem. Krátce po půl sedmé večer přišla další informace o možném výskytu pohřešované. Psovod danou lokalitu prověřil, výsledek opět negativní. A čas běžel.

Na základě místní a osobní znalosti se policejní psovod kolem sedmé hodiny rozhodl propátrat lokalitu Špičák, která se nachází na východním okraji České Lípy. Vyrazil do dané oblasti a krátce před půl osmou hodinou večerní před domem v Jihlavské ulici pátrací akce po pohřešované 13leté dívce s bolavou duší úspěšně skončila.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Třetí místo v anketě Okrskář roku 2017 získal Filip Darebný z Jablonce
Psovodem roku 2016 je jablonecký Zdeněk Matouš
Psovodem roku 2014 se stal Petr Diviš

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)

 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Bělé oslaví 80 let klubu zápasem proti Slovanu Liberec

Klub SK Jívan Bělá oslaví 80 let od založení klubu v sobotu 15. června zápasem proti mistrům Slovanu Liberec. Přijet by měli například Nezmar, Štajner, Gebre Selassie, Janů, Holeňák, Obajdin či Hadaščok. Více podrobností

Dopravní opatření pro linky č. 109 a 131

Pokládka finální asfaltové vrstvy v ulici U Přehrady od pondělí 10. do neděle 16. června je důvodem nového dopravního opatření pro linky č. 109 a 131 (školní linka). Dokončovací práce rekonstrukce ulice U Přehrady, které provádí Krajská správa silnic LK, si vyžádají ještě další změny a omezení dopravy. Po stejnou dobu, tedy od 10. do 16. 6., bude také dočasně zrušená zastávka U Přehrady. Náhradní zastávka pro linky č. 109 a 131 bude v ulici Svatopluka Čecha u plaveckého bazénu. Linky budou jezdit po následující objízdné trase: U Přehrady - Svatopluka Čecha - Mánesova - Palackého, kde se napojují na standardní trasu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Botanická zahrada oslaví Mezinárodní den tropů
Kraj pořídil svým organizacím dalších šestnáct elektromobilů
Pachatele přepadení v Železném Brodě zadrželi policisté po 15 minutách
Kozel začal výhrou
Obrazem: Zahradní slavnost ZUŠ Tanvald

Nejčtenější články

20.06.: Hasiči zasahovali u požáru domu v Kořenově
20.06.: Řidička s motocyklem havarovala v Plavech
19.06.: Jablonecká nemocnice chce s inovacemi pokračovat

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace