Psovodem roku 2014 se stal Petr Diviš

27.12.2014 16:13:36 | Autor: Vlasta Suchánková | Rubrika: Společnost | Obce: Liberecký kraj

Psovodem roku 2014 se stal Petr Diviš

Již pátým rokem, od vzniku Krajského ředitelství policie Libereckého kraje, probíhá v kraji soutěž Psovod roku. Vítěz se svým svěřencem je vybírán nejen na základě dosahovaných výsledků v průběhu roku, ale je posuzován i výjimečný čin, jakým je například záchrana života nebo zadržení nebezpečného pachatele.

Před ukončením roku 2014 byl slavnostně vyhlášen vítěz letošního roku. Je jím praporčík Petr Diviš z oddělení služební kynologie v České Lípě. Ocenění převzal z rukou náměstka pro ekonomiku Krajského ředitelství policie Libereckého kraje plukovníka Libnara a dalších policejních důstojníků krajského ředitelství. Slavnostního ceremoniálu se zúčastnili i zástupci vojenské posádky Grabštejn, Celního úřadu a dalších složek.

Čin, za který si Petr Diviš převzal ocenění, se stal již začátkem roku 2014, 18. ledna. Toho dne přijímal operátor na tísňové lince 158 hovor ženy, která oznamovala, že postrádá svého manžela. Pozdě odpoledne jí zaslal SMS, že se rozhodl ukončit svůj život a jde umřít do lesa. Žena se na policisty obrátila hodinu poté, co se jej snažila sama neúspěšně hledat. Muž trpěl psychickými problémy, a proto měla žena oprávněný strach, že se nejedná o pouhé výhružky.

Policisté se snažili zoufalé ženě pomoci a po získání důležitých informací zahájili rozsáhlou pátrací akci. Ta nebyla nijak jednoduchá - jednalo se o náročný a členitý terén a venku již byla v tu dobu tma. Do pátrací akce byly zapojeny desítky policistů a hasičů. Rovněž i Petr Diviš se psem Santo. Ten byl nakonec velice úspěšný, neboť se mu podařilo muže vypátrat, a to právě včas. Byl již v bezvědomí, ale dýchal. Muže snesli hasiči na nosítkách k sanitě, kde začali zdravotníci provádět úkony k jeho záchraně.

prap. Petr Diviš - Psovod roku 2014

- u Policie ČR od roku 2002 na OOP Mimoň
- od roku 2003 působil již jako psovod
- jeho první svěřenec se jmenoval Andy
- od roku 2008 působí jako psovod přímo na skupině služební kynologie v České Lípě
- dalším svěřencem je pes jménem Hug
- v roce 2010 získal první titul Psovod roku
- v roce 2014 získává druhý titul Psovod roku, se psem Santo (se svým svěřencem je v denodenním kontaktu již třetím rokem, předtím procházel ročním výcvikem v Semilech u policejního kynologa Libora Valečka)

Někteří z oceněných policejních kynologů z Libereckého kraje získali ještě další ocenění v rámci ankety Statečné psí srdce.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Bělé oslaví 80 let klubu zápasem proti Slovanu Liberec

Klub SK Jívan Bělá oslaví 80 let od založení klubu v sobotu 15. června zápasem proti mistrům Slovanu Liberec. Přijet by měli například Nezmar, Štajner, Gebre Selassie, Janů, Holeňák, Obajdin či Hadaščok. Více podrobností

Dopravní opatření pro linky č. 109 a 131

Pokládka finální asfaltové vrstvy v ulici U Přehrady od pondělí 10. do neděle 16. června je důvodem nového dopravního opatření pro linky č. 109 a 131 (školní linka). Dokončovací práce rekonstrukce ulice U Přehrady, které provádí Krajská správa silnic LK, si vyžádají ještě další změny a omezení dopravy. Po stejnou dobu, tedy od 10. do 16. 6., bude také dočasně zrušená zastávka U Přehrady. Náhradní zastávka pro linky č. 109 a 131 bude v ulici Svatopluka Čecha u plaveckého bazénu. Linky budou jezdit po následující objízdné trase: U Přehrady - Svatopluka Čecha - Mánesova - Palackého, kde se napojují na standardní trasu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Potvrzeno: Kozel na Střelnici
Memorandum o Ještědu má otevřít kraji možnost koupě objektu
Plavecký bazén zatím uzavřen: Komplikace při výměně skříněk
Křížem krážem Semilskem až na Myší skálu
V Maloskalské galerii zahájí výstavu nazvanou Mařka

Nejčtenější články

17.06.: Plavecký bazén zatím uzavřen: Komplikace při výměně skříněk
15.06.: Zvládli 39 pater za šest a půl minuty
17.06.: Potvrzeno: Kozel na Střelnici

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace