Psovodem roku 2016 je jablonecký Zdeněk Matouš

24.12.2016 13:35:33 | Autor: Vladimíra Šrýtrová | Rubrika: Krimi | Obce: Jablonec nad Nisou

Psovodem roku 2016 je jablonecký Zdeněk Matouš

Krajské ředitelství policie Libereckého kraje pořádalo ve čtvrtek 15. prosince slavnostní vyhlášení již 7. ročníku soutěže Psovod roku. Letošním vítězem soutěže se stal pprap. Zdeněk Matouš z oddělení služební kynologie v Jablonci nad Nisou.

V uplynulém týdnu, ve středu 15. prosince 2016 pořádalo Krajské ředitelství policie Libereckého kraje slavnostní vyhlášení již 7. ročníku soutěže "Psovod roku 2016". Slavnostní akt se konal v policejním zařízení v obci Černousy. Vyhlášení psovoda roku předcházelo ocenění práce těch nejlepších a nejsvědomitějších udělením pracovních odměn za skvěle a profesionálně odvedenou práci.

Vítěz se svým čtyřnohým "parťákem" je vybírán nejen na základě dosahovaných výsledků v průběhu roku, ale je posuzován i výjimečný čin, jakým je například záchrana života, zadržení nebezpečného pachatele při vlastním ohrožení života, apod.

Vyhlášení ankety Psovod roku 2016<br />Autor: Archiv Policie ČR Zdeněk Matouš pracuje u Policie ČR od roku 2000. Po dobu 10 let působil na oddělení hlídkové služby v Liberci a od roku 2007 je zařazen na oddělení služební kynologie v Černousích, posléze od roku 2011 v Jablonci nad Nisou.

Ocenění převzal z rukou plk. Bc. Pavla Bartoše z Krajského ředitelství policie Libereckého kraje, a dalších policejních důstojníků krajského ředitelství - vedoucího odboru služby pořádkové policie plk. Mgr. Petra Šikoly, a vedoucího oddělení služební kynologie mjr. Mgr. Aleše Jehličky. Slavnostního ceremoniálu se zúčastnili i starostové obcí Habartice - Ing. Bc. Stanislav Briestenský, Višňová - Tomáš Cýrus, Černousy - Miroslav Richter, Pertoltice - Viktor Podmanický.

Ocenění obdržel nejen za výborné výsledky v průběhu celého roku, ale i za následující čin:

Dne 16. srpna roku 2016 začíná běžný letní pracovní den. Několik minut po jedné hodině ráno volá na tísňovou linku operačního střediska Krajského ředitelství policie Libereckého kraje muž, který bydlí v panelovém domě v ulici Vítězslava Nezvala, v Jablonci nad Nisou, a oznamuje, že ze svého bytu v 9. patře zaslechl z protilehlého lesa volání o pomoc. Na základě této informace operační důstojník vysílá na místo policejní hlídku z obvodního oddělení společně s psovodem pprap. Zdeňkem Matoušem a jeho služebním psem Qainem. Policejní psovod, který v tuto dobu provádí hlídkovou činnost služebním vozidlem v centru města, okamžitě reaguje a vyjíždí do stanovené lokality.

Po příjezdu na místo hovoří nejdříve s oznamovatelem, od kterého se dozvěděl, že volání o pomoc slyšel nejméně dvakrát. Naposledy asi před čtvrt hodinou, pak již nebylo slyšet nic. Oznamovatel však nedokáže určit přesněji směr ani vzdálenost, odkud se volání ozývalo.

Po vyhodnocení situace se psovod rozhoduje pro použití psa k prohledání lesního porostu v lokalitě Pod Kynastem. Psovod se svým čtyřnohým "parťákem" propátrává lesní prostor. Asi po dvaceti minutách aktivní práce služební pes nalézá a značí osobu. Jedná se o muže v seniorském věku, který sedí na okraji lesa v zadní části objektu domova důchodců. Muž má poraněnou nohu, silně krvácející ránu na hlavě a vykazuje příznaky poúrazového šoku. Je značně dezorientován.

Policisté o stavu nalezeného muže ihned vyrozumívají operační středisko, které zajišťuje přivolání Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje.

Následně policisté zjistili, že nalezenou zraněnou osobou je 90letý muž, který se zranil sám při pádu z kamenné zídky.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Hasič z Tanvaldu ve vítězném týmu záchranných psů a psovodů
Kynologové HZS Libereckého kraje se účastnili mezinárodního setkání
Psovodem roku 2014 se stal Petr Diviš

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Krajský úřad Libereckého kraje bude 29. září uzavřen

V pátek 29. září 2023 bude budova Krajského úřadu Libereckého kraje z provozních důvodů uzavřena.

Fotovoltaiku na střeše mají mít krajský úřad i jablonecké gymnázium

Snižování energetické náročnosti budov a alternativní zdroje energie propojují environmentální přístup s ekonomickým. Proto Liberecký kraj plánuje vybudovat na střechách některých budov fotovoltaiky (FVE). Na srpnovém jednání krajští radní schválili vyhlášení výběrového řízení na výstavbu FVE na střeše budovy D Krajského úřadu Libereckého kraje a také na objektu Gymnázia Dr. Antona Randy v Jablonci nad Nisou.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Vlivem mikrospánku narazil na Smržovce do dvou zaparkovaných aut
Příznivci traktorů se opět sjedou do Bozkova
V Rokytnici chystají Svatomichaelskou pouť
Vernisáž představila benefiční kalendář Zaostřeno na Jizerky 2024
Zářijové střípky z Městské policie v Jablonec

Nejčtenější články

28.09.: Zářijové střípky z Městské policie v Jablonec
28.09.: Vernisáž představila benefiční kalendář Zaostřeno na Jizerky 2024
27.09.: Nové lavičky v botanické nabídnou paletu barev i vůni pryskyřice

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace