Senzační zlato štafety atletek LIAZU

21.02.2019 11:20:13 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Minulý víkend se zapíše do historie jabloneckých atletů zlatým písmem. Malá skupina pěti atletek a jednoho atleta odjela na Mistrovství České republiky mužů a žen v atletice, které se konalo v Ostravě. Zazářila především mladá ženská štafeta, která zvítězila v běhu na 4x 200 metrů!

O tituly mistrů bojovalo 342 závodníků ze 72 oddílů celé republiky. Závěrečná disciplína štafeta žen 4x 200 metrů se stala senzací celého mistrovství. Zlatou medaili vybojovala štafeta LIAZU Jablonec složená ze tří dorostenek - Rappové, Novotné, Štanclové a juniorky Hůlkové, když proběhla vítězně cílem před štafetou Slávie Praha a Olympem Brno. Vítězný čas 1:38.61 je také novým juniorským národním rekordem. Zlatou medaili na Mistrovství České republiky mužů a žen se podařilo Jabloneckým vybojovat po dvaceti letech.

Mladé naděje jablonecké atletiky potvrdily svou výkonnost i v dalších disciplínách. Barbora Hůlková v běhu na 200 metrů zaběhla osobní rekord v rozběhu výkonem 24.42 a ve finále skončila na pátém místě. Další finále vybojovala v běhu na 60 metrů Adéla Novotná, v rozběhu zaběhla 7.63 a ve finále vybojovala šesté místo časem 7.73. Výborný výkon podala Františka Rappová ve skoku dalekém její výkon 562 cm stačil na šesté místo. Barbora Dvořáková skočila 546 a obsadila deváté místo. V trojskoku obsadila sedmé místo Leona Vokálová výkonem 11.90, který je osobním rekordem k medaili ji chybělo několik centimetrů. Barbora Dvořáková výkonem 11,52 skočila na 12. místě.

Ve stejné disciplíně mužů startoval Jan Lechner, který obsadil sedmé místo v osobním rekordu výkonem 14,63 m. Ve skoku dalekém měl velmi vyrovnanou sérii v rozmezí 5 centimetrů a výkon 683 znamenal 11.místo.

Celková bilance závodníků LIAZU Jablonec jedna zlatá medaile a pět finálových umístění je nejlepším umístěním za posledních několik let.

Z dalších jabloneckých oddílů Denisa Folková /AC Jablonec/ v běhu na 400 metrů dosáhla času 56.21 a byla první nepostupující do finále což znamenalo celkové sedmé místo. Kateřina Šmilauerová /SG Jablonec/ zaběhla 400 metrů za 57.75 a celkově obsadila dvanácté místo.