Liberecký kraj opět podpoří činnost Českého červeného kříže

27.05.2024 07:12:56 | Autor: Filip Trdla, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Liberecký kraj opět podpoří činnost Českého červeného kříže

Pravidelná každoroční podpora činnosti oblastních spolku Českého červeného kříže (ČČK) pokračuje. Ty si rozdělí příspěvek následovně - liberecká pobočka obdrží od kraje 160 000 korun, jablonecká 120 000 korun a semilská totožnou částku. Liberecký kraj bude každý rok částkou 400 000 korun podporovat činnost ČČK pravidelně, započal s tím v loňském roce.

„Nesmírně si vážím práce Českého červeného kříže. Organizace se významně podílí svou pomocí na řešení potíží v souvislosti s krizemi," uvedl Vladimír Richter, krajský radní pro resort zdravotnictví. „Spektrum práce, kterou zdravotníci Českého červeného kříže během těchto krizí odvádí, je velice pestré - ať už jde o humanitární pomoc, práce v sociálních zařízeních či zdravotní dozor na akcích."

Liberecký kraj kromě pravidelných dotací přispívá ČČK i mimořádně. Kupříkladu v roce 2018 a 2019 přispěl jablonecké a liberecké pobočce dohromady 600 000 korun na nákup humanitárního a sanitního vozidla. Vloni a předloni pak liberecký ČČK obdržel darem vyřazenou sanitu.

ČČK pomáhají také dotace z krajského krizového fondu. V roce 2023 Oblastní spolek ČČK Liberec obdržel 350 000 korun na technické vybavení sanitního vozidla VW T5. Jednalo se o výměnu transportního křesla včetně nájezdové rampy. Peníze také pomohly přístrojově dovybavit sanitní vozidlo MB Sprinter monitory, plicním ventilátorem, radiostanicí a uniformami s příslušenstvím.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Kraj věnuje Českému červenému kříži sanitku z liberecké záchranky
Poděkování za pomoc při pandemii medailí ČČK a jablonecké mincovny
Výstava připomíná 100 let od vzniku Československého červeného kříže

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Bělé oslaví 80 let klubu zápasem proti Slovanu Liberec

Klub SK Jívan Bělá oslaví 80 let od založení klubu v sobotu 15. června zápasem proti mistrům Slovanu Liberec. Přijet by měli například Nezmar, Štajner, Gebre Selassie, Janů, Holeňák, Obajdin či Hadaščok. Více podrobností

Dopravní opatření pro linky č. 109 a 131

Pokládka finální asfaltové vrstvy v ulici U Přehrady od pondělí 10. do neděle 16. června je důvodem nového dopravního opatření pro linky č. 109 a 131 (školní linka). Dokončovací práce rekonstrukce ulice U Přehrady, které provádí Krajská správa silnic LK, si vyžádají ještě další změny a omezení dopravy. Po stejnou dobu, tedy od 10. do 16. 6., bude také dočasně zrušená zastávka U Přehrady. Náhradní zastávka pro linky č. 109 a 131 bude v ulici Svatopluka Čecha u plaveckého bazénu. Linky budou jezdit po následující objízdné trase: U Přehrady - Svatopluka Čecha - Mánesova - Palackého, kde se napojují na standardní trasu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Potvrzeno: Kozel na Střelnici
Memorandum o Ještědu má otevřít kraji možnost koupě objektu
Plavecký bazén zatím uzavřen: Komplikace při výměně skříněk
Křížem krážem Semilskem až na Myší skálu
V Maloskalské galerii zahájí výstavu nazvanou Mařka

Nejčtenější články

17.06.: Plavecký bazén zatím uzavřen: Komplikace při výměně skříněk
15.06.: Zvládli 39 pater za šest a půl minuty
17.06.: Potvrzeno: Kozel na Střelnici

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace