Rušný víkend jablonecké městské policie

14.08.2023 23:07:25 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Krimi | Obce: Jablonec nad Nisou

Rušný víkend jablonecké městské policie

Od pátku 11. do neděle 13. srpna zasahovali strážníci Městské policie Jablonec nad Nisou u několika zajímavých případů. Měřili rychlost, zadrželi opilou ženu, která chtěla řídit, i muže, který odmítl uklidit po svém psovi, i dvojici žen, jež trápily svoji babičku.

Řidiči, dodržujte rychlost!

To, že někteří řidiči často nedodržují nejvyšší povolenou rychlost v obci, je známý fakt. Důkazy o tom přináší radarová měření. V pátek 11. srpna měřila jablonecká městská policie po předchozí dohodě s Policií ČR rychlost v Čížkovicích, které jsou součástí Maršovic.

Dlouhá rovinka tu svádí k nedodržování nejvýše padesátikilometrové povolené rychlosti. Už v půl desáté dopoledne tu strážníci zachytili prvního hříšníka, který jel průměrnou nejnižší rychlostí 89 km/hod. Za překročení rychlosti o téměř čtyřicet kilometrů na místě zaplatil 2500 korun. Další vysokou rychlost zaznamenal radar před jednou hodinou odpolední. Nejnižší skutečná naměřená rychlost jízdy byla 93 km/ hod. Takový přestupek už nelze řešit na místě, proto jej strážníci předali k dořešení na správní odbor jabloneckého magistrátu.

Noční návštěva

Sobotní večer i následující noc si chtěl muž z Jablonce vylepšit hrátkami v dámské společnosti. Večer plynul s notným přispěním alkoholu dobře, až přišel okamžik zvratu: dvojice se nepohodla a žena byt v ulici 5. května opustila.

Dotyčný však pojal strach, aby v upraveném vědomí (či nevědomí) nesedla za volant, a tak volal na dispečink městské policie. Strážníci dámu opravdu v autě našli, zatím jen sedící a tvrdící, že si chce pouze odpočinout. Alkohol, který z ženina dechu vycházel, však naplnil celý vnitřek automobilu, navíc její motorické schopnosti byly značně omezené. Strážníci ji poučili, že řídit skutečně nemůže, a protože ona souhlasila, odešli. Ale podezření, že úmluvu dáma nedodrží, v nich zůstalo, a tak se příliš nevzdalovali.

Netrvalo dlouho a žena skutečně vyrazila na cestu ulicí 5. května na křižovatku s Horskou, kde ji hlídka MP zastavila. Dotyčná odmítla komunikovat a v autě se zamkla. Proto strážníci přivolali Policii ČR.

Uklízet se musí v každém případě

V noci ze soboty na neděli uviděl obyvatel domu ve Vysoké ulici muže ležícího na schodech před vchodem. Nehýbal se, kolem něj byly zvratky.

Občan se proto obrátil na dispečink městské policie. Když hlídka dorazila na místo, muž na schodišti už seděl a komunikoval. Konstatoval, že minulou noc hodně přebral a na schodech si chtěl chvíli odpočinout. Co se dělo dál, si úplně nepamatoval. Bez odmlouvání „vyfasoval" kyblík s vodou a svou dočasnou ložnici po sobě uklidil.

Méně ochoty k úklidu jevil muž se psem. Na něj dispečink městské policie upozornila obyvatelka domu v Nové Pasířské. Ohlásila, že dotyčný - vysoký mladý muž v tmavých kraťasech a tričku - venčil pod jejich okny psa a neuklidil po něm. Když ho manželé upozornili na exkrement jeho psího chovance v trávě, zhodnotil situaci značně barvitým slovníkem a hrdě odkráčel. Žena nelenila, vše ohlásila na dispečink MP a dodala, že manžel muže se psem sleduje.

Strážníci spěchali udaným směrem, aby majitel zvířete svého pronásledovatele ještě nenapadl. Podle popisu oba muže našli už v ulici Havlíčkova. Na opakované výzvy, aby se zastavil, muž se psem nereagoval. Naopak ještě přidal do kroku. Když ho strážníci chytali za ruce, vysmekl se a nakonec zaútočil. A tak už bez další výzvy jej hlídka zpacifikovala, muž skončil v poutech a pes uvázaný u pouliční lampy. Teprve spoutaný se chovatel uklidnil, podstoupil zkoušku na alkohol, která byla negativní, stejně jako test na omamné látky. Řekl, že neuklidil z hrdosti. Tu však musel potlačit, protože výměšek svého svěřence nakonec pod dohledem strážníků uklidit musel.

Nohy na silnici

Na čouhající nohy ve vozovce upozornila dispečink MP Jablonec nad Nisou telefonicky oznamovatelka v neděli 13. srpna krátce před osmou hodinou večer.

Hlídka našla u křižovatky ulic Prosečská a Nad Školkou značně opilého muže, kterak leží částečně na silnici ve směru na Liberec, dýchá a v ruce třímá láhev. Aby ho nic nepřejelo, odvezla ho MP do jablonecké nemocnice. Lékař neshledal žádné zranění, muž však nebyl schopný stát, natož chodit. Test ukázal 3,91 ‰ alkoholu v dechu. A tak putoval do liberecké protialkoholní záchytné stanice.

Místo koček se rozhodly týrat babičku

A opět ulice Nová Pasířská, pár minut před 23 hodinou. Obyvatelé domu ohlásili rušení nočního klidu. Sousedka hlasitě křičí, řekl oznamovatel. Hlídka MP byla na místě do dvou minut a dozvěděla se, že zhruba před měsícem se do bytu ve 3. patře, odkud je slyšet křik, nastěhovaly dvě ženy - dcera a vnučka majitelky bytu. Shodou okolností šlo o ženy, u kterých městská i státní policie zasahovala v případě týrání téměř tří desítek koček. Nyní přešly na týrání babičky.

Hlídka MP našla u otevřených dveří bytu klečet osmdesátiletou plačící majitelku, která prosila, aby její dcera a vnučka od ní odešly. Tvrdila, že se jich bojí, že ji dcera fyzicky napadla a chce ji poslat do blázince. Dcera se však postavila mezi matku a hlídku MP a matčino obvinění odmítla se slovy, že je máma blázen, že si vymýšlí a pokud strážníci okamžitě neodejdou, podá na ně trestní oznámení, neboť ji „svítí do ksichtu a tím poškozují její zdraví". Strážníky obvinila z cílené šikany a dožadovala se přivolání Policie ČR, jíž chtěla sdělit obvinění MP.

Po celý výstup majitelka bytu klečela, byla uplakaná a velmi rozrušená. Její dcera byt odmítla opustit s tím, že „babce nic není a strážníci ať táhnou". Nakonec prostořeká žena skončila na chodbě v poutech. Křičela, že jde o napadení a že na strážníky podá trestní oznámení pro ublížení na zdraví. V tu chvíli z bytu vyběhla vnučka, hlídku obvinila z policejní brutality, vyhrožovala a zaútočila. I ji strážníci zpacifikovali.

Když se situace trochu uklidnila a agresivní ženy z místa zmizely, strážníci vyslechli majitelku bytu. Ta konstatovala, že se k ní dcera s vnučkou nastěhovaly před měsícem a od té doby ji psychicky trápí, vyhrožují, že je stará a ony se postarají, aby šla do blázince. V noci ji nenechají spát, neustále ji budí a fyzicky napadají, babička se proto obou velmi bojí. Protože situace splňovala znaky domácího násilí, převzala si věc k dalšímu šetření Policie ČR.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Seniory poučí o kyberkriminalitě
Město Jablonec bude hledat nového dodavatele datových přenosů
Nová služebna jabloneckých strážníků bude Na Vršku
Dobrý den, tady bezpečí Jablonec, ozve se ze sluchátka
Rýnovická škola se strážníky připravila Den dětí
Květnové střípky z městské policie
Pozor na ukvapené závěry, varuje jablonecká městská policie
Nahatý agresor útočil ve Dvorské ulici v Jablonci
MP Jablonec: pozitivem jsou výsledky i příjem nových strážníků
Střípky z městské policie: Alkohol nic nevyřeší a nabouraný květináč
Strážníci zachraňovali ztracené psy a řešili pračku mladíků
Stejně vám uteču!, vzpíral se návštěvník Jablonce
Březnové střípky z práce městské policie Jablonec
Z policejních svodek: Žádný alkohol v Jablonci netolerujeme
Unavený výletník se chystal z Jablonce do Semil
Policejní nálepky jsou vhodné i na chaty
Pomoc! Ozývalo se z lesa na Proseči
Náhradní klíče jsou u bytů seniorů a invalidů nezbytné
Jablonečtí strážníci dopadli celostátně hledané osoby
Opilí řidiči jezdili v ulicích Jablonce
Jablonecká městská policie pokračuje v rozvoji
Prevence se v Jablonci zaměří na kyberkriminalitu
Jablonecká městská policie oslavila třicetiny
Pozor v Jablonci na údajně bezplatnou službu!
Taxikář řídil v Jablonci zřejmě pod vlivem drog
Panda Fanda navštívil děti v Jabloneckých Pasekách
Cyklo aktivity s městskou policií v jabloneckých Tyršových sadech
Jablonecká městská policie získala dotace na tři projekty
Červnové střípky z městské policie: rvačka psů i vážně zraněná žena
Jablka a citrony pro řidiče opět rozdávali děti i strážníci
Do preventivních programů zahrnuli strážníci i prvňáky
Jablonec koupí třetí mobilní kameru
Městská policie Jablonec byla na Dni mladých zdravotníků
Městská policie Jablonec obnovuje vybavení
Děti mají nejraději policejní výstroj
Po devíti letech lidé o 22 % spokojenější s prací jabloneckých strážníků

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Čtvrtá výstava v Original Gallery ukáže obrazy Věry Kosové

Už čtvrtá výstava v Original Gallery v Semilech je nazvaná Síla lidskosti a přináší díla Věry Kosové. Vernisáž se koná v sobotu 24. února od 17 hodin za hudebního doprovodu Milli Janatkové. Podrobnosti na Našem Pojizeří

Z Fondu Turów podpoří výstavbu vodovodů v H. Vítkově a Václavicích

Vybudování nového vodovodu pro Horní Vítkov za přibližně 68 milionů korun a také pro obec Václavice za 172 milionů. To jsou dva projekty, které finančně podpoří Liberecký kraj z Fondu Turów. Začít by měly ještě letos a dokončeny budou v roce 2025. „Obě města - Chrastava a Hrádek nad Nisou - vloni podala na tyto projekty žádost o dotaci na Státní fond životního prostředí v rámci 44. výzvy Operačního programu Životní prostředí. Rozhodnutí ministerstva zatím neobdržela. Nicméně, nechceme otálet s výstavbou, a tak podpoříme oba projekty z Fondu Turów individuálními dotacemi," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Výhra v derby byla blízko, blizoučko
Budoucnost výzkumného centra TOPTEC má reálné obrysy
Mysleme na svůj sluch. Tichý svět připomíná tři mezinárodní dny
Oceňovaná kapela VANUA2 zahraje v jabloneckém Klubu Na Rampě
Skitour v Harrachově láká na exligové fotbalisty, herce i dámskou jízdu

Nejčtenější články

22.02.: Odpočívadla, stojany, nabíječky. Kraj opět podpoří zázemí pro cyklisty
22.02.: Skitour v Harrachově láká na exligové fotbalisty, herce i dámskou jízdu
22.02.: Na sociální služby v regionu míří od ministerstva více než miliarda

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace