Program Městského divadla Jablonec nad Nisou v červnu

21.06.2022 11:26:07 | Autor: redakce | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Program Městského divadla Jablonec nad Nisou v červnu

Městské divadlo Jablonec nad Nisou připravilo na červen 2022 zajímavý program koncertů a divadelních představení. Podívejte se na přehled, který bude opět postupně doplňován i o naše recenze a fotogalerie.

Milionový údržbář nabídl osvěžující zážitek Čtvrtek 2. 6. 19.00

Eric Assous: MILIONOVÝ ÚDRŽBÁŘ
AGENTURA HARLEKÝN. Séverinu opustil manžel Jean Pierre před dvaceti lety. Opuštěná a na mizině si založila vlastní vydavatelství, které teď prosperuje. Jednoho dne se tento kdysi světácký ex-manžel objeví před jejími dveřmi, avšak už to není ten arogantní a cynický obchodník, ale zruinovaný muž bez střechy nad hlavou. Séverine se rozhodne dát mu šanci.
Režie: Antonín Procházka. Hrají: Petr Nárožný, Veronika Freimanová, Zuzana Žáková/Anna Kotlíková, Antonín Procházka/Vasil Fridrich, Lucie Zedníčková/Štěpánka Křesťanová a další. Recenze

Pátek 3. 6. 19.00

Alena Herman: STRÝČEK HARRY
NÁCHODSKÁ DIVADELNÍ SCÉNA. Komedie s prvky lehkého anglického humoru. Celý děj se odehrává v milionářském domě strýčka Harryho, a je zasazen do současnosti. Hlavním hrdinou není sám strýček, ale jeho sluha. Chlapík, kterému nechybí noblesa a humor. Ovšem ve chvíli, kdy si milionář Harry přivede do domu mladou manželku, kterou si tak trochu neuváženě vzal v Las Vegas, začnou se v domě dít podivné věci a odkrývají se mnohá rodinná tajemství.
Režie: Petr Dudáček. Hrají: Zdeněk Hurník, Rostislav Hejcman, Alexandra Jaroměřská, Martina Mílová, Jiří Ježek a další. Jednotné vstupné 100 Kč. Představení se koná za finanční podpory Státního fondu kultury ČR v rámci projektu Ochotnická divadla v našem regionu.

Neděle 5. 6. 15.00

Ondřej Sekora: FERDA MRAVENEC
DOCELA VELKÉ DIVADLO LITVÍNOV. Veselá pohádka plná dobrodružství slavného malého hrdiny s puntíkovaným šátkem a jeho přátel z knížek Ondřeje Sekory. Kamarádství s Cvrčkem, Plošticí Ruměnicí a Broukem Pytlíkem, spory s panem Hlemýžděm a Škvory policajty, stavba vozíku a hon na Koníka, tanec s Housenkou a boj s Mravkolvem a jeho synem Ťutínkem nenechá klidným žádného z malých ani velkých diváků. A některé písničky si zpívají děti už při odchodu z divadla.
Režie: Jurij Galin. Hrají: Robert Stodůlka, Petr Kozák, Lenka Lavičková, Markéta Velánová, Lukáš Masár, Michal Žižka, Petr Erlitz. Vstupné 120 Kč.

Rusalka z Ypsilonky svůj původ nezapřela a povolala hajného z Jablonce Pondělí 6. 6. 19.00

Antonín Dvořák, Jaroslav Kvapil, Jan Schmid: RUSALKA NEJEN PODLE DVOŘÁKA ANEB KDO JE STARÁ HÁTA?
STUDIO YPSILON. Co se stane, když do prostředí s Vodníkem, Ježibabou, Princem i Rusalkou vstoupí Švanda dudák, zvlášť když Princ už je trochu ve věku? Dvořákova opera se stala inspirací k ypsilonské inscenaci na téma problematického světa mýtických postav a komplikovaného světa lidí. Navíc je plná odboček i asociací jinam. Ypsilonská travestie slavné opery.
Režie: Jan Schmid. Hrají: Martin Dejdar, Jana Synková, Jiří Lábus, Barbora Skočdopolová, Petr Vacek, Jan Jiráň, Ondřej Ruml a další. Recenze a fotogalerie

Úterý 7. 6. 19.00

Antonín Dvořák: STABAT MATER
Skladba zaujímá významné místo nejen coby vůbec první projev skladatelovy zbožnosti, ale i v celkovém kontextu české národní hudby. Stabat Mater je titulem, který získal světový význam v oblasti duchovní tvorby.
Sbormistr: Jakub Hrubý. Varhany: Petr Hostinský. Sólisté: Tereza Mátlová (soprán), Virginie Walterová (mezzosoprán), Dušan Růžička (tenor), Pavel Vančura (bas) + Dechová harmonie členů orchestru Národního divadla v Praze.
Jednotné vstupné 250 Kč. Koncert se koná ve Starokatolickém kostele Povýšení sv. Kříže, náměstí Boženy Němcové, Jablonec nad Nisou.

Středa 8. 6. 17.30

15. X - DANCE SHOW WE ARE BACK AND STRONGER
Hana Kohuš - Taneční škola X-Dance
Vstupné 200 Kč.Pořadatelem této akce není Městské divadlo.

Táborský hvězdou Blázince Pondělí 13. 6. 19.00

Jaroslav Gillar: BLÁZINEC
D&D PROLIFE PRAHA. Napínavá groteska, v níž se blázni zmocní vlády nad ústavem, který je však alegorickou podobou světa. Téma ovládnutí společnosti šílencem je stále aktuální.
Režie: Jaroslav Gillar. Hraje: Miroslav Táborský. Recenze a fotografie

Five Star Clarinet Quartet zahrál v Jablonci jen ve dvou stálých členech Středa 15. 6. 19.00

FIVE STAR KVARTET
Špičkoví klarinetisté Jiří Hlaváč (klarinet, saxofon), Vlastimil Mareš (klarinet), Irvin Venyš (klarinet) a Jan Mach (klarinet a basklarinet) jsou držiteli prestižních ocenění z mezinárodních hudebních soutěží a festivalů, a jsou výraznými osobnostmi naší interpretační současnosti. Recenze

Čtvrtek 16. 6. 15.00

SLAVNOSTNÍ KONCERT KARLA KAHOVCE A THE BEATLES REVIVAL KLADNO U PŘÍLEŽITOSTI SVĚTOVÉHO DNE PROTI NÁSILÍ NA SENIORECH
STATUTÁRNÍ MĚSTO JABLONEC NAD NISOU. Pořadatelem této akce není Městské divadlo. Vstupné ZDARMA.

Neděle 19. 6. 15.00

H. Ch. Andersen: SNĚHOVÁ KRÁLOVNA
DS VOJAN DESNÁ-MLADÁ HALUZ. Na motivy stejnojmenné pohádky H. Ch. Andersena. Zlá královna střípkem z kouzelného zrcadla začaruje malého Kaje a unese ho do ledového světa bez lásky. Osvobodit ho může jen malá Gerda. I když neví, co ji čeká, je ochotna pomoci nejbližšímu člověku a podstoupí vše, aby Kaje zachránila. Překoná mráz, vichřici i další nástrahy, které jí staví do cesty zlí skřeti. Nejtěžší zkouška ji však čeká v království Sněhové královny.
Režie: Vlaďka Koďousková. Hrají: Lenka Dvořáková, Kateřina Cilichová, Jakub Kočí, Adéla Prašivková, Anna Holcová, Sofie Chlumecká a další. Vstupné 70 Kč. Představení se koná za finanční podpory Státního fondu kultury ČR v rámci projektu Ochotnická divadla v našem regionu.

Pátek 24. 6. 19.00

LETEM VÁNOČNÍM SVĚTEM
PŘELOŽENÝ ADVENTNÍ KONCERT ZUŠ
Pořadatelem této akce není Městské divadlo. Vstupné 200, 150 Kč.

Středa 29. 6. 18.00

HUMORIÁDA NA CESTÁCH
ČESKÝ ROZHLAS PRAHA. Oblíbený zábavný rozhlasový pořad Humoriáda vyjíždí za svými posluchači. Uslyšíte ty nejlepší historky, vzpomínky i anekdoty v podání Josozehnal. O hudební program Humoriády na cestách se postará Pavel Vítek a Jana Chládková.
Ke každé vstupence diváci dostanou knihu z edice Humoriáda Klukoviny Uršuly Klukové. Partnerem tohoto představení je Městské divadlo. Vstupné 200 Kč.

VÝSTAVA

MATURITA 2022
23. 5. - 30. 6. 2022 (bez vernisáže)
Maturitní práce letošních absolventů SUPŠ a VOŠ Jablonec nad Nisou.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Five Star Clarinet Quartet zahrál v Jablonci jen ve dvou stálých členech
Táborský hvězdou Blázince
Rusalka z Ypsilonky svůj původ nezapřela a povolala hajného z Jablonce
Milionový údržbář nabídl osvěžující zážitek
Jablonec se opět rozezní směsicí tónů
Program Městského divadla Jablonec nad Nisou v květnu

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Fotovoltaiku na střeše mají mít krajský úřad i jablonecké gymnázium

Snižování energetické náročnosti budov a alternativní zdroje energie propojují environmentální přístup s ekonomickým. Proto Liberecký kraj plánuje vybudovat na střechách některých budov fotovoltaiky (FVE). Na srpnovém jednání krajští radní schválili vyhlášení výběrového řízení na výstavbu FVE na střeše budovy D Krajského úřadu Libereckého kraje a také na objektu Gymnázia Dr. Antona Randy v Jablonci nad Nisou.

Výkopy na Šumavě

Kvůli pokládce optické sítě začnou dělníci od 4. září připravovat výkopy na sídlišti Šumava. Kopat se bude v chodnících ulic Jitřní, Vysoká, Pasecká, Spojovací, Křišťálová, Švédská, Na Šumavě, Březová, v Jabloneckých Pasekách. Částečně budou uzavřené komunikace tam, kde nebude možné sítě položit protlakem. Úplné uzavírky budou pouze krátkodobé, práce potrvají do 15. října.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Zahraniční štáb natáčí dokument o kynologovi Václavovi Vančurovi
V Tanvaldě se v září sportovalo
Výstavu o Novém Zélandu můžete navštívit na smržovském Zámečku
Světové filmové melodie omámily jablonecké divadlo
Týden knihoven 2023 s podtitulem Už jsme zpátky!

Nejčtenější články

25.09.: VIDEO: Ohlédnutí za Slavnostmi města Desná 2023
25.09.: Po devíti kolech Jablonec stále bez vítězství
24.09.: Město Jablonec bude pokračovat ve stavbě zázemí přehrady

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace