Pohled do nitra všestranného umělce Jana Krajníka podpoří i Jablonec

25.10.2021 07:40:26 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Pohled do nitra všestranného umělce Jana Krajníka podpoří i Jablonec

Více jak 50 tisíc korun poskytne ze svého rozpočtu statutární město Jablonec nad Nisou spolku Klub ART Jablonec, z.s. Ten peníze využije na vydání publikace Jan Krajník: Uštkla mě zmije - Jedinečný pohled do nitra všestranného umělce. Půjde o představení dosud nevydané tvorby z Krajníkovy pozůstalosti.

O poskytnutí dotace požádal Klub ART Jablonec, z.s., na konci letošního září. „Spolek požádal o 54 tisíc korun na vydání publikace Jan Krajník: Uštkla mě zmije - Jedinečný pohled do nitra všestranného umělce," vysvětlil náměstek jabloneckého primátora David Mánek s tím, že žadatel několik let úzce spolupracoval s Janem Krajníkem zejména v oblasti hudební - konkrétně s hudebními skupinami NAUTICA a ERIDU. „Projekt chce prezentovat nevydanou uměleckou tvorbu hudební, literární a výtvarnou z Krajníkovy pozůstalosti," dodal Mánek.

Celý projekt je rozdělený do dvou etap a let. V chystané publikaci se objeví Krajníkova výtvarná díla, texty a autorské hudební práce, počítá se také s vydáním básnické sbírky. V plánu je i CD s nevydanými studiovými nahrávkami.

Jan Krajník učil hru na kytaru v jablonecké ZUŠ, publikoval svou metodiku hry (Kytara základní přehled), skládal a vydával klasické a bluesové skladby (např. Simply blues, La Nautica, Melodie na cestu, Noci nad Alhambrou, Katalánské příběhy a další), rád maloval, fotil, cestoval, hodně četl, psal povídky a krátké filozofické texty a glosy. Působil v orchestrech Ladislava Bareše, Rudy Janovského i v orchestru Divadla F. X. Šaldy v Liberci. Založil kapely Mandragora (1992), Eridu (2009) a Nautica (2010). Poslední deska, kterou stihl ještě letos v lednu vydat, je deska kapely ERIDU Sound of Blood - ve stejnojmenné písni Sound of Blood je slyšet tlukot jeho srdce. Zemřel 26. dubna 2021.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Hejtman Libereckého kraje bude opět odpovídat online

Ve čtvrtek 2. prosince od 19 hodin mohou návštěvníci facebookového profilu Libereckého kraje položit prostřednictvím komentářů pod online přenos dotaz hejtmanovi Martinu Půtovi. Pokud máte zájem o zodpovězení otázek či chcete zhlédnout reakce hejtmana Martina Půty na různorodé dotazy, stačí se ve čtvrtek 2. prosince v 19 hodin přihlásit ke svému facebookovému profilu a zavítat na stránky Libereckého kraje: https://www.facebook.com/libereckraj/. Své otázky můžete napsat do komentářů přímo pod živý přenos. Hejtman si tradičně dotazy přečte a zodpoví. Online vysílání se uskuteční již po jednačtyřicáté.

Další krok přiblížil stavbu nové stanice HZS Jilemnice

V pátek 26. listopadu 2021 podepsal starosta města Jilemnice David Hlaváč a ředitel Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje Jan Hadrbolec smlouvu o prodeji pozemku v Jilemnici, místní části Hrabačov. Pozemek je určen pro výstavbu nové stanice Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje v Jilemnici. Další informace


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Liberecký kraj vydává ročenku, která hodnotí uplynulých 12 měsíců
Město Jablonec nad Nisou prodává pozemky v elektronických aukcích
U Kauflandu v Turnovské ulici v Jablonci se rozsvítily semafory
Prosincový program akcí v jabloneckém Eurocentru
Na Liberecku už třetí rok po sobě vysadili u silnic nejvíce stromů

Nejčtenější články

30.11.: U Zásady zapadl ve sněhu autobus
01.12.: Dvě auta se srazila na sněhu v Bratříkově
30.11.: Odstoupivšího zastupitele Petra Beitla ve funkci nahradil Petr Židek

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Individuální bydlení v blízkosti Hamerského jezera v obci Hamr na Jezeře.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace