Od září se na Jablonecku opět mění jízdní řády

26.08.2020 15:02:44 | Autor: Jana Fričová, pjs | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Od září se na Jablonecku opět mění jízdní řády

Od úterý 1. září se ruší letní jízdní řády a opět se obnovují školní linky č. 131, 132 a 133, linky č. 113 a č. 118. Provoz MHD se tak vrací do svého standardního rozsahu, jak byl před opatřeními v souvislosti s Covid-19. Obnovuje se také provoz noční víkendové linky N1.

Linka č. 106 a 107 - v pracovní dny standardní provoz, o víkendu zůstává provoz od 9 do 16 hod. Po dobu uzavírky ulice Budovatelů bude pokračovat provoz linky č. 123 (autobusové nádraží - Liberecká a zpět). Na linkách č. 109, 110, 112, 115 a 133 je provedena úprava trasy v souvislosti s výstavbou okružní křižovatky Ostrý roh.

Od září do autobusů jen s rouškou

Od 1. září jsou cestující v jabloneckých autobusech povinní podle mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví nastupovat do vozů pouze se zakrytými ústy a nosy. Zakrytí může být i provizorní. Pokud nemáte roušku, můžete použít šálu, šátek či nákrčník.

Uzavírky v Jablonci nad Nisou

  • úplná uzavírka v ulici Nový Svět v Proseč nad Nisou, a to vmístě železničního přejezdu od 1. do 3. září kvůli opravě zídky pod ním. Protože jde o slepou ulici, není vytýčená objízdná trasa.
  • úplná uzavírka vulici Ke Starému buku na Vrkoslavicích bude od 1. září do 15. října, objízdná trasa povede ulicí Turistická a přilehlými ulicemi. Důvodem uzavírky je rekonstrukce vodovodu a kanalizace.
  • vulici Podhorská bude i nadále uzavřený pravý chodník před budovou rekonstruované školy. Uzavírka je prodloužená do konce října.
  • úplně uzavřené budou od 31. srpna do konce září části mšenských ulic Sněhová a Pražského povstání. Dělníci tu provádí výkopy pro rekonstrukci vodovodu. Objízdná trasa povede ulicemi Arbesova a Pražského povstání.
  • částečně bude uzavřená ulice Lovecká od 27. srpna do 30. září, a to kvůli přípojce splaškové kanalizace.
  • další částečná uzavírka je vulici Saskova od 28. srpna do 6. září, kde bude stát lešení před objektem čp. 2098/38
  • do 6. září zůstane úplně uzavřený most vulici Fügnerova po křižovatku sulicí Budovatelů, a to kvůli rekonstrukci vodovodu a kanalizace.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Jablonec byl donucen zrušit zakázku na autobusového dopravce
Ústecký a Liberecký kraj vyzývají vládu k podpoře dopravní obslužnosti
Liberecký kraj se ohrazuje proti analýze vzniku vlastního dopravce
Jablonecko má nového dodavatele dopravních služeb
Jablonečtí chtějí prodloužit interval tramvajových spojů
Od čtvrtka jezdí jablonecká MHD v upraveném režimu
MHD jezdí podle víkendových jízdních řádů, cestující musí mít roušku
Zadávací řízení na nového dopravce pro Jablonecko je zveřejněné

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

O dotace pro obce je zájem. Krajský seminář se přesune do většího sálu

Velký ohlas provází seminář na téma Jak pomocí dotací rozvíjet obec, který připravuje sekretariát Regionální stálé konference Libereckého kraje. Původně se měl konat v zastupitelském sále krajského úřadu, kvůli množství zájemců se jej pořadatelé však rozhodli přesunout do Krajské vědecké knihovny. Uskuteční se 1. února od 10 hodin ve velkém konferenčním sálu ve 2. patře.

Měření prachu v okolí Turów pokračují. Loni nedošlo k překročení limitů

Součástí vloni podepsané mezistátní dohody mezi Českou republikou a Polskem bylo i pravidelné měření koncentrací prachových částic PM10 na deseti vybraných bodech v okolí dolu Turów na území Polska. Z měření vyplývá, že hodnoty nepřekročily limity stanovené legislativou. „V rámci provedeného měření byly sledovány průměrné denní koncentrace prachových částic PM10, přičemž na každém bodě bylo 24hodinové měření provedeno opakovaně vždy ve 2 po sobě jdoucích dnech. Celé měření probíhalo na jednotlivých bodech postupně od 23. května do 12. června 2022. Dle výsledků provedeného měření se průměrné denní koncentrace prachových částic PM10 v blízkém okolí dolu Turów v době měření pohybovaly v rozmezí cca 9-43 μg/m3 a ve sledovaném období tak nebyla překročena hodnota stanovená legislativou pro denní imisní limit 50 μg/m3," uvedl Václav Židek, člen rady kraje pro resort životního prostředí a zemědělství.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Muži převáželi přes Harrachov kradená jízdní kola z Rakouska
Dlaskův statek v Dolánkách znovu ožije masopustním rejem
Středověká romantika aneb rytíř na nádvoří Severočeského muzea
Rada kraje schválila programy požární ochrany a prevence kriminality
Jenom poločas na Slavii nestačil

Nejčtenější články

29.01.: Policie hledá svědky dopravní nehody ve Smržovce
28.01.: Novým českým prezidentem bude příštích pět let Petr Pavel
28.01.: Zásadská pralyže 2023 opět proběhne na fotbalovém stadionu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace