Jablonečtí chtějí prodloužit interval tramvajových spojů

04.04.2020 10:58:31 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonečtí chtějí prodloužit interval tramvajových spojů

Jablonec nad Nisou požádal prostřednictvím Liberce DMPLJ o dočasné prodloužení intervalů tramvajové linky č. 11 z dosavadních 15 na 30 minut. Dopravní podnik zredukoval spoje mezi Libercem a Vratislavicemi, na žádost o prodloužení intervalu na lince z Liberce do Jablonce nereagoval. Jablonečtí radní však na své žádosti trvají.

Jablonecká rada schválila v průběhu března postupné omezení provozu MHD v souvislosti s vládními opatřeními proti šíření nákazy COVID-19. „Aktuálně jsme provoz snížili o 58 % oproti standardnímu jízdnímu řádu. Zároveň s omezením MHD na Jablonecku město vzneslo požadavek na úpravu jízdního řádu, konkrétně na prodloužení intervalů mezi spoji na tramvajové lince č. 11, kterou provozuje Dopravní podnik měst Liberce a Jablonce nad Nisou," řekl ředitel Jablonecké dopravní Luboš Wejnar.

O dočasné prodloužení intervalů z 15 na 30 minut požádal Jablonec dopravní podnik prostřednictvím Liberce, protože statutární město Jablonec je v současné době pouhým přispěvatelem na provoz meziměstské tramvajové linky. DPMLJ údajně monitoruje a vyhodnocuje počty cestujících na jednotlivých linkách a připravuje úpravy provozu.

„Od 26. března byl omezen počet spojů na autobusové a tramvajové trakci, ale intervaly na lince č. 11 zůstaly beze změny. Zrušené byly pouze večerní spoje," vysvětlil Wejnar s tím, že zrušené byly v pracovní dny a v dopravních špičkách pouze spoje na lince č. 5 z Liberec

do Vratislavic nad Nisou, které zkracovaly interval mezi spoji linek č. 5 a 11 na 7,5 minuty. „Ale Jablonec žádal o úpravu jízdních řádů linek č. 11 tak, aby se prodloužil interval mezi spoji na lince č. 11 na 30 minut," uzavřel Luboš Wejnar. Radní statutárního města Jablonec nad Nisou svou žádost potvrdili také na svém prvním dubnovém zasedání.

Od 16. března jezdí Vratislavic za tramvajovou linku náhradní autobusový spoj, kvůli uzavírce křižovatky Poštovní - Budovatelů, kde probíhá velké rekonstrukce sítí a výstavby dešťové kanalizace. Přesunutá byla rovněž konečná linky č. 11 od Tyršova parku ke kinu Radnice.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

První tramvaj vyjela v Jablonci před 120 lety
Jablonecké zastupitelstvo odsouhlasilo finance na provoz tramvaje
Jablonec nadále jedná o rekonstrukci a prodloužení tramvajové tratě

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Čtvrtá výstava v Original Gallery ukáže obrazy Věry Kosové

Už čtvrtá výstava v Original Gallery v Semilech je nazvaná Síla lidskosti a přináší díla Věry Kosové. Vernisáž se koná v sobotu 24. února od 17 hodin za hudebního doprovodu Milli Janatkové. Podrobnosti na Našem Pojizeří

Z Fondu Turów podpoří výstavbu vodovodů v H. Vítkově a Václavicích

Vybudování nového vodovodu pro Horní Vítkov za přibližně 68 milionů korun a také pro obec Václavice za 172 milionů. To jsou dva projekty, které finančně podpoří Liberecký kraj z Fondu Turów. Začít by měly ještě letos a dokončeny budou v roce 2025. „Obě města - Chrastava a Hrádek nad Nisou - vloni podala na tyto projekty žádost o dotaci na Státní fond životního prostředí v rámci 44. výzvy Operačního programu Životní prostředí. Rozhodnutí ministerstva zatím neobdržela. Nicméně, nechceme otálet s výstavbou, a tak podpoříme oba projekty z Fondu Turów individuálními dotacemi," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Výhra v derby byla blízko, blizoučko
Budoucnost výzkumného centra TOPTEC má reálné obrysy
Mysleme na svůj sluch. Tichý svět připomíná tři mezinárodní dny
Oceňovaná kapela VANUA2 zahraje v jabloneckém Klubu Na Rampě
Skitour v Harrachově láká na exligové fotbalisty, herce i dámskou jízdu

Nejčtenější články

22.02.: Odpočívadla, stojany, nabíječky. Kraj opět podpoří zázemí pro cyklisty
22.02.: Skitour v Harrachově láká na exligové fotbalisty, herce i dámskou jízdu
22.02.: Na sociální služby v regionu míří od ministerstva více než miliarda

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace