Jablonečtí chtějí prodloužit interval tramvajových spojů

04.04.2020 10:58:31 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonečtí chtějí prodloužit interval tramvajových spojů

Jablonec nad Nisou požádal prostřednictvím Liberce DMPLJ o dočasné prodloužení intervalů tramvajové linky č. 11 z dosavadních 15 na 30 minut. Dopravní podnik zredukoval spoje mezi Libercem a Vratislavicemi, na žádost o prodloužení intervalu na lince z Liberce do Jablonce nereagoval. Jablonečtí radní však na své žádosti trvají.

Jablonecká rada schválila v průběhu března postupné omezení provozu MHD v souvislosti s vládními opatřeními proti šíření nákazy COVID-19. „Aktuálně jsme provoz snížili o 58 % oproti standardnímu jízdnímu řádu. Zároveň s omezením MHD na Jablonecku město vzneslo požadavek na úpravu jízdního řádu, konkrétně na prodloužení intervalů mezi spoji na tramvajové lince č. 11, kterou provozuje Dopravní podnik měst Liberce a Jablonce nad Nisou," řekl ředitel Jablonecké dopravní Luboš Wejnar.

O dočasné prodloužení intervalů z 15 na 30 minut požádal Jablonec dopravní podnik prostřednictvím Liberce, protože statutární město Jablonec je v současné době pouhým přispěvatelem na provoz meziměstské tramvajové linky. DPMLJ údajně monitoruje a vyhodnocuje počty cestujících na jednotlivých linkách a připravuje úpravy provozu.

„Od 26. března byl omezen počet spojů na autobusové a tramvajové trakci, ale intervaly na lince č. 11 zůstaly beze změny. Zrušené byly pouze večerní spoje," vysvětlil Wejnar s tím, že zrušené byly v pracovní dny a v dopravních špičkách pouze spoje na lince č. 5 z Liberec

do Vratislavic nad Nisou, které zkracovaly interval mezi spoji linek č. 5 a 11 na 7,5 minuty. „Ale Jablonec žádal o úpravu jízdních řádů linek č. 11 tak, aby se prodloužil interval mezi spoji na lince č. 11 na 30 minut," uzavřel Luboš Wejnar. Radní statutárního města Jablonec nad Nisou svou žádost potvrdili také na svém prvním dubnovém zasedání.

Od 16. března jezdí Vratislavic za tramvajovou linku náhradní autobusový spoj, kvůli uzavírce křižovatky Poštovní - Budovatelů, kde probíhá velké rekonstrukce sítí a výstavby dešťové kanalizace. Přesunutá byla rovněž konečná linky č. 11 od Tyršova parku ke kinu Radnice.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

První tramvaj vyjela v Jablonci před 120 lety
Jablonecké zastupitelstvo odsouhlasilo finance na provoz tramvaje
Jablonec nadále jedná o rekonstrukci a prodloužení tramvajové tratě

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Dočasné zrušení zastávky u Staré Osady

Kvůli rekonstrukci křižovatky ulic Československé armády a Stará Osada (u firmy Atrea) a autobusové zastávky bude v době od 1. dubna do 31. května dočasně zrušená autobusová zastávka Rýnovice, křižovatka ve směru na Lukášov a Liberec. Linky MHD č. 104 (směr Lukášov) a č. 107 (směr Kunratice, Mšenská) budou využívat zastávku Rýnovice, Belgická umístěnou před okružní křižovatkou v Belgické ulici.

Jablonec uzavře strategii MA21

Statutární město Jablonec nad Nisou podepíše Deklaraci k podpoře udržitelného rozvoje prostřednictvím místní Agendy 21. V procesu byl postupně schválený odpovědný politik, kterým je náměstkyně pro životní prostředí a strategii Lenka Opočenská, koordinátor, skupiny, nyní následuje deklarace. Postup při zavádění MA21 jako metody kvality je striktně definovaný kritérii a ukazateli schválenými pracovní skupinou MA21 při Radě vlády pro udržitelný rozvoj v dokumentu Kritéria MA21 a Pravidla hodnocení. „Během termínu realizace se zavazujeme dosáhnout úrovně kategorie D, a to dle předpokladu do září 2023, a následně kategorie C. Za tuto dobu musíme splnit 11 kritérií," vysvětlila náměstkyně Opočenská.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jarní Lužické hory vybízí k procházkám, výletům i pití piva
Program Městské knihovny Jablonec nad Nisou v dubnu
Do jara vstoupily i týmy v I.B třídě východ
Hrady a zámky zahajují 1. dubna návštěvnickou sezonu
Kino Jas Járy Cimrmana Tanvald v dubnu

Nejčtenější články

31.03.: Velikonoce v Jablonci se konají od 30. března do 10. dubna
31.03.: Velikonoce v Krásné jsou přichystány na 1. dubna
30.03.: Volejbalistky o víkendu bojují o vítězství v I. lize žen

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace