Jablonecká hala na Střelnici tento týden akceleruje atletickou sezonu

27.01.2015 21:03:34 | Autor: Martin Michalský | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonecká hala na Střelnici tento týden akceleruje atletickou sezonu

Po vynikajícím sobotním atletickém mítinku Jablonecká hala, na kterém startovala i hvězda světové atletiky Kim Collins, nabízí tento týden Střelnice hned několik příležitostí pro mladé adepty královny sportu.

Hned ve středu pokračuje seriál pravidelných kontrolních závodů - Halových střed. Tyto závody jsou příležitostí nejen pro domácí závodníky TJ LIAZ, ale sjíždějí se sem ke startu také atleti z nedalekého Polska, Německa, ale také z Prahy a dalších částí republiky.

V pátek změří své síly nejmenší atleti a atletky Libereckého kraje při krajském přeboru družstev mladšího a nejmladšího žactva.

V sobotu a v neděli pořadatelé Liazu přivítají krajské přebory dalších kategorií. V sobotu se na Střelnici sejdou starší žáci a dorostenci Libereckého kraje. V neděli ráno se pak rozjede celodenní maraton soutěží všech kategorií Pardubického kraje.

Skvěle připravená atletická hala na Střelnici totiž nabízí azyl atletům i z jiných krajů, neboť kromě Prahy jinou atletickou halu není možno v republice najít.

Při sobotních bojích o tituly krajských přeborníků má pořadatelský oddíl TJ LIAZ několik želízek v ohni. V dorostenecké kategorii si naděje na úspěch činí výborné dorostenky. Petra Šafaříková na sprinterských tratích vede krajské tabulky a bude jistě chtít potvrdit svou pozici favoritky. Michaela Barborová jistě zaútočí na titul na trati 60 m př. či ve skoku do dálky. Mezi dorostenci si činí naděje na dobré umístění třeba Tomáš Umlauf na trati 400 metrů, který je v současnosti v čele krajských tabulek časem 52,29.

V žákovských kategoriích pak mají tradičně více šancí žákyně Liazu. Na sprinterských tratích 60 metrů a 150 metrů jistě bude chtít uspět Veronika Milotová, velmi nadaná žákyně původem z oddílu v Desné. Veronika bude zkoušet doplňkové trati ke své momentálně nejsilnější distanci, kterou je 300 metrů. V českých tabulkách na této trati zaujímá třetí místo. Ve skoku do dálky se představí Veronika Jégrová, vedoucí žákyně krajských tabulek.

Atletický oddíl LIAZ tak čeká další nabitý víkend jak na poli závodním, tak v roli pořadatelů. 

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Atletický mítink Jablonecká hala 2015 nabídl mnoho výborných výkonů

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jablonec uzavře strategii MA21

Statutární město Jablonec nad Nisou podepíše Deklaraci k podpoře udržitelného rozvoje prostřednictvím místní Agendy 21. V procesu byl postupně schválený odpovědný politik, kterým je náměstkyně pro životní prostředí a strategii Lenka Opočenská, koordinátor, skupiny, nyní následuje deklarace. Postup při zavádění MA21 jako metody kvality je striktně definovaný kritérii a ukazateli schválenými pracovní skupinou MA21 při Radě vlády pro udržitelný rozvoj v dokumentu Kritéria MA21 a Pravidla hodnocení. „Během termínu realizace se zavazujeme dosáhnout úrovně kategorie D, a to dle předpokladu do září 2023, a následně kategorie C. Za tuto dobu musíme splnit 11 kritérií," vysvětlila náměstkyně Opočenská.

Od 3. dubna budou pokračovat práce na silnici z Výpřeže do Světlé

Od 3. dubna 2023 budou po zimní pauze pokračovat stavební práce na silnici vedoucí z Výpřeže do Světlé pod Ještědem. Rekonstrukce úseku bude pokračovat s částečným omezením provozu, a to až do 30. června letošního roku. Na místě nebudou primárně řídit dopravu semafory, ale řidiči se budou orientovat zejména díky svislému dopravnímu značení. Světelné signalizační zařízení použijí stavaři pouze výjimečně v místě některých zatáček, a to po ukončení prací ve dne. Poslední fází bude pokládání asfaltu, vytváření krajnic a dopravního značení, a to od 1. do 16. července letošního roku. V té době bude silnice zcela uzavřena.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Botanická zahrada pomůže studentům Technické univerzity v praxi
Velikonoční jarmark na Bělišti se koná od 31. března do 2. dubna
V Železném Brodě se srazila dvě auta
Vandalové zničili kamenný pomník u rozhledny Štěpánka
Primátor Vele předal městskou medaili lyžaři Pavlu Linkovi

Nejčtenější články

27.03.: Kvůli spadlému stromu byla uzavřena silnice ze Smržovky do Tanvaldu
28.03.: Vandalové zničili kamenný pomník u rozhledny Štěpánka
28.03.: V Železném Brodě se srazila dvě auta

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace