Nová generace žákovských nadějí sbírala zkušenosti

07.03.2019 10:57:18 | Autor: Ladislav Janata, ms | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Nová generace žákovských nadějí sbírala zkušenosti

Poslední letošní šampionát v halové atletice - mistrovství České republiky žáků a žákyň proběhl o minulém víkendu v Ostravě. Závodů se zúčastnilo celkem 357 závodníků a závodnic ze 106 oddílů republiky. Na programu bylo 23 disciplín.

Pro jablonecké závodníky patřilo toto mistrovství vždy mezi neúspěšnější v zisku medailí a umístění. Letos však velmi úspěšná generace závodníků ročníků 2003 v čele s Adélou Novotnou a dalšími přešla do kategorie dorostu.

O umístění mezi nejlepšími tak bojovala nová generace žákovských nadějí ročníků 2005 a 2004. Výprava atletů TJ LIAZ Jablonec měla 15 členů, z toho osm jich bojovalo v individuálních disciplínách a dalších sedm startovalo pouze ve štafetách. Medaile tentokrát unikly dvěma závodnicím. Pavle Kumstátové v běhu na 800 metrů, kde po velkém boji skončila čtvrtá v osobním rekordu 2:18.72 a další čtvrté místo vybojovala Hristiana Atanasová ve skoku o tyči také v osobním rekordu 300 cm.

Ostatní závodníci si vytvořili další osobní rekordy, na finálová umístění to však nestačilo. Eliška Hýblová běžela 60 metrů v čase 8.14, Tomáš Jehlička v běhu na 1500 metrů si zlepšil osobák o 11 vteřin a časem 4:51.44 skončil na 12. místě. Škoda přešlapů Romana Prince v dálce, kde se mu vydařil pouze první pokus 539 cm, ale v běhu na 60m v osobním rekordu zaběhl čas 7.57, což ho zařadilo na celkové dvanácté místo. Velké zkušenosti ze závodů nasbírali účastníci štafetových běhů na 4x 200 metrů. K dobrým umístěním mezi 32 štafetami dívek a 20 štafetami chlapců to zatím nestačilo, ale účast na mistrovství a získané zkušenosti za to stály a jsou základem pro další úspěchy.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Tucet medailí jabloneckých atletů z Gigantu
Mladší žactvo bojovalo o tituly přeborníků Liberecka
Senzační zlato štafety atletek LIAZU

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Dvouletý program pro registrované sociální služby je vyhlášený

Jablonečtí zastupitelé projednali a schválili Dotačního programu na podporu registrovaných sociálních služeb podle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách. Jedná se o finanční podporu poskytovanou z rozpočtu města na období let 2026-2027 ve výši 17 milionů korun ročně. Město poskytuje dotace registrovaným poskytovatelům sociálních služeb pravidelně již od roku 2010 a prostřednictvím vyhlašovaného dotačního programu od roku 2015. Předpokládaný celkový objem finančních prostředků vyčleněných v rozpočtu města 2026 činí 16,61 milionu korun ročně.„Stabilní podpora sociálních služeb je jedním z pilířů, na kterých stojí zdravé a funkční město. Dlouhodobě posilujeme služby, které pomáhají rodinám, seniorům, osobám se zdravotním postižením i lidem v obtížných životních situacích. Nový dotační program poskytovatelům garantuje předvídatelnost a možnost plánovat služby tak, aby zůstaly dostupné a kvalitní pro všechny, kdo je potřebují," uvádí jablonecká náměstkyně pro oblast humanitní Jana Hamplová.

Krok k budoucnosti podruhé pomáhá osmákům s volbou střední školy

Ve čtvrtek 11. prosince se uskutečnil druhý ročník projektu Libereckého kraje Krok k budoucnosti a znovu potvrdil význam systematické podpory kariérového rozhodování žáků základních škol. Akce určená pro žáky 8. tříd libereckých základních škol je propojila se středními školami a jejich partnerskými firmami či institucemi a nabídla mladým lidem přehledné a srozumitelné informace o možnostech dalšího studia i budoucího uplatnění. Krok k budoucnosti vznikl jako reakce na rostoucí potřebu pomáhat žákům v období, kdy stojí před jedním z prvních zásadních rozhodnutí - volbou střední školy. Formát akce staví na jednoduchém principu: jedno místo, jeden den a přímý kontakt se školami i firmami, které jsou s konkrétními obory dlouhodobě spojeny. Žáci tak získávají nejen informace o studijních programech, ale i reálnou představu o tom, jaké dovednosti a znalosti jsou v praxi skutečně potřeba. „Podpora odborného vzdělávání a kariérového poradenství šitého na míru mladé generaci patří mezi dlouhodobé priority Libereckého kraje. Máme odpovědnost vytvářet podmínky, ve kterých se mladí lidé mohou rozhodovat informovaně a s ohledem na budoucí uplatnění. Krok k budoucnosti je jedním z konkrétních nástrojů, jak tuto odpovědnost naplňovat," uvedla radní Libereckého kraje pro školství a sport Jitka Skalická.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Pyrotechnika do národního parku nepatří!
Podpora pro poslední letošní žádosti z Programu obnovy MPZ
Jablonecký svoz vánočních stromků proběhne po tři pondělí
Nový most přes řeku Jizeru v Přepeřích se otevřel řidičům i cyklistům
Uzavřeli pro nákladní auta přechod v Harrachově

Nejčtenější články

28.12.: Primátorský svařák 2025 vynesl o téměř tři tisíce víc než loni
29.12.: Horští záchranáři u Ještědu pomohli dalšímu lyžaři
29.12.: Uzavřeli pro nákladní auta přechod v Harrachově

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace