Tucet medailí jabloneckých atletů z Gigantu

26.02.2019 11:48:56 | Autor: Ladislav Janata, ms | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Pražská Stromovka byla o víkendu dějištěm Mistrovství České republiky dorostenců, dorostenek, juniorů a juniorek. Na programu bylo 14 disciplín v každé kategorii. Celkem letos bojovalo o 172 medailí 749 závodníků, kteří absolvovali 1094 startů ze 118 oddílů republiky, čímž si tento podnik vysloužil přezdívku Gigant. Výprava jabloneckých atletů byla šestnáctičlenná složená ze tří oddílů, dala o sobě výrazně vědět.

Nejúspěšnějším oddílem byli závodníci TJ LIAZ Jablonec, kteří vybojovali sedm medailí z toho tři zlaté, jednu stříbrnou a tři bronzové. Své postavení v průběžných tabulkách potvrdily především dorostenky, které vybojovaly tři zlaté medaile. V běhu na 60 metrů zvítězila Adéla Novotná, která potvrdila svou letošní neporazitelnost a svým výkonem 7.59 zaostala pouze setinu za svým osobním rekordem.

Dařilo se i její kolegyni Františce Rappové, která časem 7.69 skončila třetí. Ve skoku dalekém se Františce Rappové podařilo zvítězit výkonem 583, a překvapivě tak porazit velkou favoritku Danielu Volnou z Jičína. Svou suverenitu potvrdily dorostenky ve složení Novotná, Rappová, Kadavá, Štanclová ve štafetě 4x 200 metrů, kde zvítězily před druhou štafetou z Kolína o 50 metrů a překonaly svůj český rekord časem 1:40.43.

Stříbrnou medaili vybojovala Adéla Novotná v běhu na 200 metrů v osobním rekordu 24.55. Stala se tak nejúspěšnější dorostenkou se ziskem dvou zlatých a jedné stříbrné medaile. Na druhém místě byla Františka Rappová ziskem dvou zlatých a jedné bronzové medaile. Skvělou medailovou bilanci atletů TJ LIAZ doplnila juniorka Leona Vokálová v trojskoku třetím místem v osobním rekordu 12,00 a dalším bronz vybojoval junior Vojtěch Tadeáš Hacuš ve skoku vysokém výkonem 196.

Druhým oddílem v zisku medailí byl AC Jablonec se ziskem čtyř medailí z toho jedné zlaté, jedné stříbrné a dvou bronzových. Zlatou medaili vybojovala v běhu na 800 metrů juniorka Denisa Folková časem 2:14.46. V běhu na 400 metrů si vybojovala postup do finále, ale tam nenastoupila. Další medaile vybojoval dorostenec, vícebojař František Doubek, ve skoku dalekém, kde byl druhý za 705 cm a dvě bronzové medaile vybojoval ve skoku o tyči 443 a v běhu na 60 metrů překážek časem 8.12 všechny výkony jsou jeho osobními rekordy.

Do celkového tuctu medailí pro jablonecké závodníky přispěla stříbrem Kateřina Šmilauerová se SG Jablonec v běhu na 400 metrů v osobním rekordu 56.80.

Z dalších finálových výsledků závodníků LIAZU:

Dorostenky - 60m překážek 4. místo Vendula Štanclová 8.73, 8. Kateřina Kadavá 8.90, tyč Anna Rydvalová 8. místo 321.
Juniorky - dálka 4. místo Leona Vokálová 572 pouze tři centimetry od bronzu, 60m Barbora Hůlková 5. místo 7.72 pět setin od bronzu a 200 m 4. místo časem 25.09, v rozběhu zaběhla 24.88 což je vyrovnaný osobní rekord.
Dorostenci-200m Štěpán Schubert 6. místo 22.69 osobní rekord a v běhu na 60 m překážek zaostal za bronzem čtyři setiny v osobním rekordu 8.16, ve skoku o tyči 4. Jáchym Štancl 416 a 6. místo obsadil Karel Velička 409.