Mladší žactvo bojovalo o tituly přeborníků Liberecka

21.02.2019 12:01:03 | Autor: Dušan Molitoris | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonecký atletický ovál byl v sobotu dějištěm přeborů Libereckého kraje v halové atletice. Každá kategorie měla na programu osm disciplín. Celkem se závodů zúčastnilo 292 závodníků z 19 oddílů kraje. Bojovalo se o 48 sad medailí.

Svou suverenitu v těchto kategoriích potvrdili závodníci domácího oddílu TJ LIAZ, kteří vybojovali 24 medailí což je přesně polovina všech udělených medailí. Získali celkem devět titulů přeborníků, šest druhých míst a devět třetích míst. Největší zájem byl v bězích na 60 m, kde bylo uskutečněno v kategorii žákyň 14 rozběhů za účasti 104 závodnic a v kategorii žáků to bylo 10 rozběhů s účastí 71 závodníků.

V celkovém hodnocení domácích závodníků byli nejlepší mladší žáci, kteří vybojovali 5 zlatých medailí, tři stříbrné a čtyři bronzové. Nejúspěšnějším žákem byl Filip Hejna, který zvítězil ve skoku dalekém, v běhu na 60 m překážek a třetí zlato přidal ve štafetě 4x 150 metrů, k tomu ještě byl třetí ve výšce. Druhým neúspěšnějším byl Lukáš Horna, který vyhrál výšku a byl také členem vítězné štafety a k tomu přidal ještě dvě druhá místa a jedno třetí.

Mladší žákyně bilanci v počtech vyrovnaly, ale měly jen čtyři zlaté, tři stříbrné a pět bronzových medailí. Nejúspěšnější byla Adéla Horčičková, když vyhrála v běhu na 60 m a byla členkou vítězné štafety, třetí skončila v dálce. Dvě zlaté vybojovala Tereza Krykorková, když zvítězila v dálce a byla také členkou vítězné štafety. Neskutečnou převahu dokázaly žákyně v běhu na 60m, kde ve finále startovalo všech osm závodnic z LIAZU. Totéž potvrdily také ve štafetě 4x150 m, když obsadily první tři místa .

Tituly přeborníků:

Mladší žáci- 60 m překážek Filip Hejna 9.84, 800m Jan Vodička 2:30.32, výška Lukáš Horna 153, dálka Filip Hejna 516, štafeta 4x150 m ve složení /Hejna, Horna, Velička, Skála/ 1:25.02.

Mladší žákyně- 60 m Adéla Horčičková 8.28, 800m Andrea Plecháčová 2:32.53, dálka Tereza Krykorková 475, štafeta 4x150 m ve složení /Horčičková, Levinská, T. Krykorková, T. Plecháčová /1:25.26