Mšeno i přes porážku po penaltách na čele divize

05.09.2018 13:43:33 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Velké Hamry,Jablonec nad Nisou

Oba týmy Jablonecka sice o víkendu bodově ztratily, ale stále si drží postavení na čele fotbalové divize C. Příští sobotu hrají oba týmy na domácím hřišti, tak by se měly pokusit své postavení potvrdit, i když oba hrají téměř ve stejnou hodinu.

FK Čáslav - TJ Velké Hamry 2:0 (0:0)

Ve 4. kole divize C přivítali fotbalisté FK Čáslav ve Vodrantech nováčka soutěže - TJ Velké Hamry. Vítěz loňského libereckého přeboru si zatím ale vede více než zdatně, po výhrách s Pardubicemi B a na hřišti FK Přepeře přidal v posledním kole dva body za výhru na penalty nad Benátkami n. J. a v průběžné tabulce mu před zápasem patřila průběžná druhá příčka.

Domácí se ujali otěží zápasu, diktovali tempo hry, ovšem první gólovou šanci si připravili hosté v 7. minutě. Obrana domácích nezachytila kolmici, po které šel Dorničák sám na Kubáta, ovšem čáslavský gólman svůj tým podržel. Dál už měli příležitosti domácí: Po Mlynkově centru se Jícha hlavou sice prosadil, leč mířil nepřesně, po křižném pasu pak Mlynka pálil těsně kolem zadní tyče do zámezí, ve 23. minutě ve Vančurovi po nastřelené přihrávce Mlynky nepovedlo zakončení, po standardní situaci pálil vedle i Skokan. Ve 31. min. si Vančura narazil s Jíchou, ale vybíhající gólman Kobachidze srazil míč na roh, po kterém parádně vytáhl gólovou střelu Jíchy a po dalším rohu byl u tyče včas proti Jíchově hlavičce. S přibývajícím časem a sílícím deštěm se na hřišti začaly tvořit kaluže a na těžký terén doplatili někteří i zraněním.

Po půli začali Čáslavští skvěle: Už v 50. minutě se gólman Kobachidze nedostal na centr z rohového kopu a J. Petrů z pozice od vzdálenější tyče otevřel skóre - 1:0. Několik útoků hostů se pak utopilo v kalužích před Kubátem a Čáslav důležitou pojistku přidala v 68. minutě, kdy Čuchal na hranici šestnáctky posunul míč úplně volnému Jíchovi, který už trefil "do černého" - 2:0. Třetí gól mohla Čáslav přidat v 85. min., kdy šli Jícha s Vančurou z vlastní poloviny úplně sami na gólmana, ovšem po Jíchově přihrávce Vančura dva metry před prázdnou bránou důrazně zakončit nedokázal a gólman stačil vytáhnout balón na roh.

Branky: 49. Petrů, 68. Jícha. Rozhodčí: Novotný, ŽK: 2:3. Diváků: 200. Sestava Velké Hamry: Kobachidze - Černý (42. Vitkovič).,Macháček, Šidlo, Kováčik (77. Žitka) - Šedý (85. Mihálik), Linka, Dorničák, Rudolf (88. Vencbauer)- Radznevičius , Bistiak (90. Mička).

MFK Trutnov - Jiskra Mšeno 3:2 (1:1) - PK 5:4

Jiskra šla do vedení už v osmé minutě zápasu, to se snesl rohový kop Daníčka přesně k nohám nabíhajícího Štajnera a jablonečtí brzy vedli. Na druhé straně vyzkoušel pozornost Masaříka střelou z dálky Zieris. Pak se dvakrát zastřelovala Jiskra, Štajnerovi nevyšel kousek za vápnem soupeře trestný kop, z následného rohového kopu zůstala posila Mšena Štajner trestuhodně volný na zadní tyči, jenže hlavou umístil míč těsně vedle branky. Po půlhodině hry mohli Trutnovští srovnat, po chybě Pelty ve středu hřiště šel jeden z domácích hráčů sám na Masaříka, ale branku naštěstí netrefil. Pelta pak na druhé straně zakončoval útočnou akci obstřelem branky, ale prostor tyčí netrefil. Pět minut před poločasem mohlo Mšeno odskočit o dvě branky, z pravé strany šel do rozhozené obrany Štemberk, ve vápně hledal Daníčka, ten ale nestihl přesně zakončit.

Hned po změně stran chytil gólman Masařík hlavičku domácích. Mšeno odpovědělo střelami Daníčka a jedním pokusem střídajícího Štěpánka, se vším si ale poradil trutnovský brankář Šťastný. V 62. minutě ale dostal domácí Matějka míč mezi stopery a vyrovnal na 1:1. Jablonečtí se připomněli táhlou střelou Štěpánka, která mířila vedle branky. V 82. minutě chybovala jablonecká defenzíva při zdánlivě jednoduchém balonu, míč neodehrál do bezpečí Koblížek a Matějka svým druhým gólem v utkání otočil vývoj na stranu Trutnova - 2:1.

Jablonečtí vrhli všechny síly do útoku a vyrovnání se dočkali dvě minuty před koncem. Daníčkův ideální centr napálil v malém vápně do břevna Koblíček, míč se odrazil od brankové konstrukce k Nulíčkovi, který hlavou srovnal na 2:2! V normální hrací době tak skončilo utkání remízou a o dalším bodu rozhodoval penaltový rozstřel. V něm hned v první sérii trefil náš Houser tyčku a protože ostatní střelci byli už stoprocentní, připadl další bod domácímu Trutnovu.

Jablonecký kouč Jaroslav Vodička nebyl po zápase spokojen. „Prohráli jsme na penalty, ale nezasloužili jsme si tentokrát nic. Trutnov byl běhavý a důrazný, hráli srdcem a s bojovností a my se s tím nedokázali popasovat. Domácí zaslouženě získali dva body. My jsme si asi mysleli, že jsme Barcelona. Přitom jsme o poločase vedli 1:0 a místo, abychom dali druhý gól, tak jsme se nechali zatlačit. Bylo to zkrátka v Trutnově dnes špatné. Nevím, jestli jsme po těch třech úvodních zápasech nebyli zbytečně kdesi nahoře," hodnotil remízové utkání kouč.

Branky: 62. a 81. Matějka - 8. Štajner, 88. Nulíček. Rozhodčí: Jansa. ŽK: 1:1. Diváků: 115. Mšeno: Masařík - Váňa, Houser, Koblížek, Munzar (66. Nulíček) - Pelta (46. Štěpánek), Daníček, Helm, Skuhravý - Štajner, Štemberk.