Řidič ujížděl policistům v okolí Turnova, zadrželi ho až v Hodkovicích

12.05.2024 21:45:10 | Autor: pjs | Rubrika: Krimi | Obce: Liberecký kraj

Řidič ujížděl policistům v okolí Turnova, zadrželi ho až v Hodkovicích

O pořádný rozruch v Hodkovicích nad Mohelkou se v pátek 10. května večer postaral 31letý muž. Ujížděl před policejními hlídkami a poblíž místní firmy na výrobu automobilových komponentů skončil s vozem Fabia mimo vozovku v příkopu.

V pátek 10. května krátce před desátou hodinou večer se policisté dozvěděli informaci, že z Liberce na Turnov jede po silnici první třídy č. 35 vozidlo Škoda Fabia, které má zcela jiné registrační značky a navíc, že v něm cestuje osoba, která by měla být v pátrání. Operační důstojník předal informaci všem hlídkám v okolí. První za vozidlem jela hlídka policistů z Pohotovostního a eskortního oddělení, na jejíž výzvy k zastavení vozidla řidič nereagoval a pokračoval dále směrem na Turnov.

Postupně se do pronásledování vozidla přidaly i další dvě policejní hlídky, a to policisté z obvodního oddělení Český Dub a policisté z oddělení hlídkové služby Liberec. Ujiždějící řidič stále nereagoval na výzvy policistů k zastavení vozidla a sjel ze silnice I. třídy u obce Sychrov a dále pokračoval místními komunikacemi zpět směr Hodkovice. Řidič Fabie svou nebezpečnou jízdnou stále ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu. Jeho jízda směřovala ještě přes obce Javorník, Záskalí zpět do Hodkovic nad Mohelkou.

 

„V Hodkovicích již na něj čekala hlídka policistů z oddělení hlídkové služby, která poblíž kruhové objezdu v dolní části obce využila oprávnění podle zákona o Policii ČR k násilnému zastavení vozidla pomocí zastavovacího pásu. Škoda Fabia na pás najela a prorazila si obě přední pneumatiky. Přesto ještě vozidlo pokračovalo ve své jízdě dále do ulice Jílovská - směr obec Jílové. Zhruba po 200 metrech hlídka Pohotovostního a eskorního oddělení využila dalšího oprávnění k násilnému zastavní vozidla, a to tzv. pit manévr. Řidič ještě krátce pokračoval ve své jízdě a následně přední částí narazil do dopravního značení a poté sjel do příkopu u místní firmy. Řidič i jeho spolujezdkyně odmítali uposlechnout opakované výzvy policistů k vystoupení z vozidla. Policisté využili další oprávnění podle zákona, a to použití donucovacího prostředku hrozba namířenou střelnou zbraní. Poté muž i žena vozidlo opustili," popsala zadržení tisková mluvčí Krajského ředitelství Policie Libereckého kraje Vladimíra Šrýtrová.

Při nehodě utrpěl řidič Fabie lehké zranění, se kterým byl ošetřen v liberecké nemocnici. Řidiče podrobili policisté orientační dechové zkoušce na alkohol přístrojem Dräger, která byla negativní. Dále chtěli u řidiče provést orientační test na jiné návykové látky, kterému se řidič odmítl podrobit.

„V policejních evidencích policisté zjistili, že na muže byl vydán příkaz na dodání do výkonu trestu a dále, že muž má Okresním soudem v Semilech vysloven zákaz řízení motorových vozidel pro všechny skupiny. Muže policisté zadrželi a po provedeném ošetření v liberecké nemocnici a provedených úkonech předali do liberecké věznice k výkonu trestu. Vozidlo, které řídil, nemělo již na silnici vůbec co dělat, neboť bylo vyřazené z evidence. V přední i zadní části byly různé registrační značky, které na vozidlo nepatřily. Vozidlo policisté zajistili. Dopravní nehodu zadokumentovali liberečtí dopravní policisté," sdělila policejní mluvčí.

Spolujezdkyně vyvázla z nehody bez zranění. Policisté u ní zajistili malé množstvé zelené sušiny s obsahem THC. Žena se dále dopustila neuposlechnutí výzvy policistů, její přestupkové jedání policisté oznámili správním orgánu k dalšímu řešení. Žena byla po provedených úkonech propuštěna na svobodu.

„Policisté v dané věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a nyní se případem dále zabývá Služba kriminální policie a vyšetřování," doplnila Vladimíra Šrýtrová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V Železném Brodě řídila bez řidičáku a pod vlivem alkoholu
Řidič v Lučanech přehlédl dívku přecházející po přechodu
Policie hledá svědky nehody na jabloneckém parkovišti
Nedal přednost v jízdě na jablonecké křižovatce
Hasiči měli na čarodějnice trojnásobně více výjezdů než minulý rok

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Bělé oslaví 80 let klubu zápasem proti Slovanu Liberec

Klub SK Jívan Bělá oslaví 80 let od založení klubu v sobotu 15. června zápasem proti mistrům Slovanu Liberec. Přijet by měli například Nezmar, Štajner, Gebre Selassie, Janů, Holeňák, Obajdin či Hadaščok. Více podrobností

Dopravní opatření pro linky č. 109 a 131

Pokládka finální asfaltové vrstvy v ulici U Přehrady od pondělí 10. do neděle 16. června je důvodem nového dopravního opatření pro linky č. 109 a 131 (školní linka). Dokončovací práce rekonstrukce ulice U Přehrady, které provádí Krajská správa silnic LK, si vyžádají ještě další změny a omezení dopravy. Po stejnou dobu, tedy od 10. do 16. 6., bude také dočasně zrušená zastávka U Přehrady. Náhradní zastávka pro linky č. 109 a 131 bude v ulici Svatopluka Čecha u plaveckého bazénu. Linky budou jezdit po následující objízdné trase: U Přehrady - Svatopluka Čecha - Mánesova - Palackého, kde se napojují na standardní trasu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Botanická zahrada oslaví Mezinárodní den tropů
Kraj pořídil svým organizacím dalších šestnáct elektromobilů
Pachatele přepadení v Železném Brodě zadrželi policisté po 15 minutách
Kozel začal výhrou
Obrazem: Zahradní slavnost ZUŠ Tanvald

Nejčtenější články

20.06.: Hasiči zasahovali u požáru domu v Kořenově
20.06.: Řidička s motocyklem havarovala v Plavech
19.06.: Jablonecká nemocnice chce s inovacemi pokračovat

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace