Divizionáři drží první dvě místa v tabulce

26.08.2018 14:46:32 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Velké Hamry,Jablonec nad Nisou

Fotbalisté Jiskry Mšeno zvládli nelehký zápas s ambiciózním Vysokým Mýtem. Soupeř v Břízkách brzy vedl, Jablonečtí srovnali tečovanou střelou a v samém závěru strhl vedení na stranu domácích střídající Hušek. Druhý zástupce v divizi je nováček z Velkých Hamrů, který sice ztratil náskok první půle, ale potvrdil, že má výkonnost na tuto soutěž.

FK Jiskra Mšeno - SK Vysoké Mýto 2:1 (1:1)

Už v 5. minutě totiž přišla laciná ztráta domácích ve středu hřiště, ve vápně pak dostal až příliš prostoru hostující Benda a Mýto brzy vedlo. Mšeno si sice během první půle vytvořilo územní převahu, ale do zakončení se dostávalo jen sporadicky.

Až v samém závěru prvního poločasu přišly dvě zajímavé šance. Nejprve se svou rychlostí prosadil přes hostujícího obránce Nulíček, jenže brankáře Černíka neprostřelil. O chvíli později centroval od rohového praporku Štajner a Daníček v pádu usměrnil míč těsně vedle soupeřovy branky. Ve 42. minutě střílel Munzar a jeho tečovaná střela skončila v síti bezmocného brankáře - 1:1.

Také po změně stran měla mírně navrch domácí Jiskra. Jenže gólově se neurodilo ani po průniku Pelty. Velkou šanci zmařil Jabloneckým brankář Vysokého Mýta Černík, když po Daníčkově centru vyrazil z bezprostřední blízkosti hlavičku Koblížka! Jen chvíli poté vysunul Daníček Štajnera, ten ale nezakončil ideálně. Exreprezentant Štajner pak roztleskal přítomné tři stovky diváků vtipnou kličkou do vápna soupeře, jenže na penaltovém puntíku nenašel žádného ze svých spoluhráčů. Jablonecký středopolař si zanedlouho zařval na své parťáky v útoku „nech" a pak z první napálil míč na soupeřovu branku, jenže mířil hodně vysoko. Brankář Černík si poradil také se střelou Daníčka. Když už to vypadalo na dělbu bodů, kopal v 88. minutě trestný kop Štajner a míč ve skluzu poslal do hostující branky střídající a premiérově hrající Luboš Hušek, který byl v tu dobu na hřišti teprve pět minut.

Branky: 42. Munzar, 89. Hušek - 5. Benda. Rozhodčí: Nedvěd. ŽK: 3:4. Diváků: 302. Mšeno: Masařík - Helm, Houser, Váňa, Skuhravý - Munzar, Koblížek, Štajner, Pelta (61. Štěpánek) - Nulíček (84. Hušek), Daníček.

TJ Velké Hamry - SK Benátky 1:1 (1:0), na penalty 4:3

Úvod utkání se nesl ve vyrovnaném duchu. Několik nebezpečných centrů na obou stranách sebraly pozorné obrany, a tak udeřilo z první vážnější šance na domácí straně. V 10. minutě vyhrál exligový Radzinevičius hlavičku na Dorničáka, který se opřel do míče a parádní střelou, jež se otřela o levou tyč poslal míč za Strakova záda - 1:0. O mnoho větší šanci si Benátečtí připravili ve 13. minutě, kdy Jimmy vyhrál souboj jeden na jednoho, při svém sólu ale o kousek přestřelil. Další akci domácích měl na svědomí Radzinevičius. Ten se uvolnil na levé straně, z poměrně ostrého úhlu, ale bližší tyčku minul. O mnoho větší šanci si vypracovali hráči Velkých Hamrů ve 28. minutě, kdy zpoza vápna napřáhl Linka, jenž orazítkoval tyčku Strakovy brány. Ve 34. minutě uvolnil Radzinevičius pěknou patičkou Dorničáka, ten ihned posunul míč na Rudolfa, jenž z hranice vápna mířil jen do míst, kde čekal připravený Straka. Ještě v téže minutě se na levé straně dostal k míči Rudolf, vyhledal Radzinevičiuse, který však gólovkou pohrdl a z ideální parkety nasměroval míč těsně vedle pravé tyče. Poslední vzruch první půle znamenala opět Radzinevičiusova střela, která byla sražena na rohový kop. Z něho se domácí ke střele nedostali. Přesto odcházeli hráči Velkých Hamrů do kabin o poznání spokojeněji, v první půli byli nebezpečnějším týmem a z pohledu hostů byl stav ještě milosrdný.

Do druhé půle nastoupili Benátečtí jako pokropeni živou vodou a téměř dvacet minut prakticky nepustili domácí tým z obranné poloviny. Před Kobachidzeho bránu létal jeden centr za druhým a Severočeši se kolikrát ubránili s velkou dávkou štěstí. První vlaštovkou byla laxnost domácího Kovačíka, který lacině přišel o míč v souboji s Bočkem. Kobachidze ale situaci přečetl a na poslední chvíli odkopl míč do zámezí. Benátečtí následně vybojovali několik přímých kopů, se kterými si ale domácí dokázali poradit. Když to nešlo ze standardní situace, zkusili to hosté ze hry, tak jako v 50. minutě Sudek, jehož střelu zpoza vápna k levé tyči vyrážel Kobachidze s velkou námahou. Ke slovu se hlásil také domácí Radzinevičius a minutu po něm také Rudolf mířil z ostrého úhlu jen do boční sítě. V 69. minutě vysunul Šimeček Procházku, jehož ale dalším vynikajícím zákrokem vychytal Kobachidze. Na druhé straně byl při brejku velmi nepřesný Rudolf. Domácí brankář si ale přece jenom vybral dva slabší okamžiky. Při tom prvním byl u míče později než hostující, který prakticky z brankové čáry centroval před opuštěnou bránu, kde ale měli hosté k balonu daleko. Druhé zaváhání brankáře Velkých Hamrů již Benátky potrestaly. Po rohovém kopu Sudka se vyšrouboval nejvýše Bohdan a míč z jeho hlavy proklouzl Kobachidzemu pod tělem do brány - 1:1. Kdo by čekal závěrečný nápor povzbuzených Benátek, mýlil by se. Domácí vybojovali několik přímých kopů, při kterých ukázali, že jsou nebezpečným týmem. V 84. minutě chytrý centr skončil u Macháčka, který ale o kousek minul pravou horní šibenici. Nastavený čas ještě několik šancí na obou stranách přinesl, ale o druhém bonusovém bodu tak musely rozhodnout penalty.

Z domácích proměnili - Macháček a Linka, Rudolf netrefil bránu, Kováčika vychytal hostující Radim Straka, na 3:2 proměnil Mihálik - hosté proměnili na 3:3. Prodloužení rozstřelu - Jakub Šidlo proměnil a hostující Sudek ne - Hamry vítězí 4:3!

Branky: 11, Dorničák - 83. Bohdan. Rozhodčí: Fišer. ŽK: 0:2. Diváků: 250. Velké Hamry: Kobachidze - Barcuch (25. Soukup), Macháček, Černý, Šidlo - Kováčik, Šedý, Linka, Dorničák (91. Mihálik) - Rudolf, Radzinevičius (81. Žitka).