Kéž by to byl pro Jablonec obrat do lepších časů!

01.10.2023 15:57:14 | Autor: Jaroslav Hrabák | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Kéž by to byl pro Jablonec obrat do lepších časů!

Zatím nejmenší návštěva na Střelnici očekávala, jestli konečně Látal udělá změny, které by dávaly naději na obrat k lepšímu. Nechci to zakřiknout, ale doufám, že Látal konečně s nezbytnou přestavbou začal.

FK Jablonec - FC Slovácko 2:0 (2:0)

Treneři Látal a Svědík poslali do zápasu tyto sestavy:

* FK Jablonec: Hanuš - Štěpánek, Tekijaški, Hurtado, Polidar - Kratochvíl, Martinec, Houska (81. Hübschman), Čanturišvili (89. Náprstek) - Krulich (73. Drchal), Chramosta (C) (73. Jovović). Náhradníci: Fendrich - Schön, Nykrín, Slávik, Alégué.

* 1. FC Slovácko: Heča - Kalabiška (46. Reinberk), Daníček, M. Kadlec (C), Doski - Holzer (46. Cicilia), Havlík (67. Valenta), Trávník, Siňavskij, Petržela (67. P. Juroška) - Vecheta. Náhradníci: Fryšták - Srubek, Kim, Brandner, Holásek.

Než si diváci vyhodnotili změny v sestavě, ulétlo překvapení v sestavě Štěpánek, pomohla Kadlecova teč patou a Chramosta vstřelil svůj první podzimní gól. Byl vyjádřením aktivity se kterou Jablonečtí do zápasu vstoupili. V 16. minutě favorizované Slovácko mohlo vyrovnat, ale někdejší jablonecký hráč Trávník jakoby na Střelnici zapomněl své střelecké kopačky a Vechetovu přihrávku poslal vedle.

Ve 20. minutě opět po pravé straně ulétl čiperka Čanturišvili, naservíroval míč před bránu, kde si ho výborně zpracoval nováček Krulich a pohotově v pádu poslal míč pod Hečou do sítě na 2:0. Osmnáctiletý odchovanec Sparty, co přišel do Jablonce z Itálie, vstřelil svůj první český ligový gól, gratulace! Hosté z Moravy neprojevili takový zájem o hru, aby poločasový výsledek byl pro ně lepší.

Po změně stran to pokračovalo až do zhruba 65. minuty: tam zasáhl trenér Svědík, poslal do hry rozhodně živější borce Jurošku s Valentou a začalo se hrát více i před jabloneckým vápnem. Ale předtím měl v 54. definitivní rozhodnutí na kopačce Chramosta, po výtečném Štěpánkově pasu se sám řítil na Heču, ale jeho prudké zakončení skončilo knokautem na hlavu hostujícího gólmana. Jablonecká obrana však tentokrát stála na pevných nohách, nevyrobila žádný silvestrovský zákrok a tak Slovácko mělo šanci až v 82. minutě, kdy Valentův centr dostal v dobré šanci na hlavu Vecheta, ovšem poslal míč naštěstí nad břevno.

Zápasová statistika:

Branky: 10. Chramosta (Čanturišvili), 20. Krulich (Štěpánek).
Karty: 56. Chramosta (JAB), 88. Hanuš (JAB) - 32. Doski (SLO), 58. Cicilia (SLO), 74. Heča (SLO), 87. Valenta (SLO).
Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 8:0. Střely mimo: 3:3. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 18:15.
Diváci: 2 642.

Slova trenéra Látala po utkání:

„Ze zápasu jsme měli obavy, byly tam problémy se zdravotním stavem mužstva, navíc hráči měli v nohách prodloužení zápasu v Domažlicích. Šli jsme do toho zápasu s odhodláním, ale s tou obavou. Vyšel nám ale dobře vstup do zápasu, dali jsme dvě krásné branky a to nás hodně uklidnilo. Měli jsme šanci i na 3:0, jenže Chramosta trefil brankáře do tváře. Škoda, mohlo to být ještě klidnější. Slovácko se nám tam dostávalo až v závěru, ale defenzíva pracovala dobře a udržela nulu. Konečně jsme to zvládli. Všichni, nejen já, ale i hráči, cítíme obrovskou úlevu. Tíha vítězství tam pořád byla. Jsme strašně rádi za to, že jsme to zvládli" .

Ale viditelně spokojený Látal hovořil dál: „Gólově se poprvé prosadil mladý útočník Krulich. „Jsem za něj strašně rád. Do poslední chvíle jsme se rozhodovali mezi ním a Drchalem. Nakonec jsme se rozhodli pro něj, měl v nohách méně kilometrů z Domažlic a je teď agresivnější a nebezpečnější. Drchy má teď trochu smůlu, má období, kdy mu to tam nepadá."

Jablonci zejména v prvním poločase výborně fungovala pravá strana, odkud hrozilo největší nebezpečí. „Záměrem bylo dostat Čanturishviliho do středu, měl tam za úkol dostávat náběhy za obranu a plnil to výborně. Vsadili jsme na to a vycházelo nám to. Byla z toho spousta šancí" V defenzivní části jsme přecházeli na tři stopery, v útočné fázi zase do čtyřky. Martinec se vysouval do středové řady. Chtěli jsme dostávat více hráčů do zakončení. V druhé půli už jsme hráli na klasické tři obránce. Celkově si myslím, že kdybychom měli o tři čtyři body víc, tak se naše defenzíva hodnotí daleko lépe."

A pokračoval: „My se z toho otřepeme. Myslím si, že nám pomohlo i utkání v Domažlicích, tam už jsme byli skoro mrtví. Penalty byla loterie. Možná to byl ten zápas, který všechno může zlomit a nastartovat."

S trenérem lze souhlasit a pokud bude mít chuť, odvahu či co a bude v oživování kádru pokračovat, ta naděje tu je. Co bylo proti Slovácku jinak? Především vstup do zápasu, daleko větší pohyb a důraz v osobních soubojích a Slovácko se nestačilo divit. Velkým a milým překvapením byli výkony hráčů, kteří zatím buď nehráli a nebo byli neslaní nemastní. Na prvním místě uvedu Štěpánka. Stoper na pravém beku, jistý dozadu, v rámci svých limitů silný i dopředu, nahrál na gól a dal Chramostovi skvělý pas na gólovou šanci. Výborné. Zařazení ještě před měsíci jednoho z nejlepších stoperů víceméně na post Hübschmana. Další skvělý tah, Tekijaški i Hurtado si určitě mnuli ruce, nepřišla tradiční minela a bylo to s nulou.

„Vakho?" Letec z Tbilisi trpěl zpočátku velkou nepřesností, ale v dnešním fotbale je to právě pohyb, který dělá výsledky. Vakho se rychle srovnal, přihrál na druhý gól a byla na něj radost pohledět. Látal vsadil na dva útočníky, zatím střelecky spícího Chramostu doplnil teprve 18 letý talent Matouš Krulich. Oba dali po gólu, oba byli na potlesk! Proč dali góly? Prostě je ze zálohy někdo dokázal podpořit, bylo to vždy po sprintech spoluhráčů do rozhozené obrany a nikoli výsledkem nic neřešícího obehrávání a spoustě přihrávek doleva, doprava, dozadu a bum!

Ještě se zastavím u Housky. Kdysi velká opora Olomouce najednou v Jablonci zapadla. Klub neinformuje, a tak nikdo nevěděl, jaké zdravotní trable má za sebou. Nejprve dostal za spoluhráče statisty Považance s Kratochvílem, a on se s nimi svezl, potom to byly zdravotní trable. Po Slovácku se zdá, že by Látal mohl mít na hřišti nového jabloneckého Trávníka. Co mě nemile překvapilo, bylo neslané nemastné zapojení do hry v podání dvojice Jovovič-Drchal. Fotbal i v Jablonci se hraje v jedenácti lidech a o základní sestavu by se i v Jablonci mělo bojovat. A protože to už dlouhé měsíce takto v Jablonci nefungovalo a hráči měli posty pod penzí, tak je mužstvo tam kde je, takže budíček hoši!

Tým statistů se začíná měnit, snad to nebyla jenom vlaštovka ale zahájení trendu. A tak jenom zopakuji titulek: kéž by to byl návrat do lepších časů! V dalším kole to nebude lehké, Plzeň prohrála na Spartě po výborném výkonu a bude chtít doma určitě bodovat i proti Jablonci. Ale míč je kulatý...

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Po devíti kolech Jablonec stále bez vítězství
61. derby: Ten bod je docela zlatý
V MOL Cupu jasný postup Jablonce
Tak a jablonecký fotbal je na ligovém dně...
Tak tentokrát by tleskal i Houba
Jablonecká podzimní taškařice není u konce
Odešla největší legenda jabloneckého fotbalu Ruda Svoboda
Pelta bývá dobrým prorokem
Ke třem bodům bylo blízko
Látal stejně jako Horejš: čekání na zázrak
Nádherné góly na úvod ligy v Mladé Boleslavi

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Bělé oslaví 80 let klubu zápasem proti Slovanu Liberec

Klub SK Jívan Bělá oslaví 80 let od založení klubu v sobotu 15. června zápasem proti mistrům Slovanu Liberec. Přijet by měli například Nezmar, Štajner, Gebre Selassie, Janů, Holeňák, Obajdin či Hadaščok. Více podrobností

Dopravní opatření pro linky č. 109 a 131

Pokládka finální asfaltové vrstvy v ulici U Přehrady od pondělí 10. do neděle 16. června je důvodem nového dopravního opatření pro linky č. 109 a 131 (školní linka). Dokončovací práce rekonstrukce ulice U Přehrady, které provádí Krajská správa silnic LK, si vyžádají ještě další změny a omezení dopravy. Po stejnou dobu, tedy od 10. do 16. 6., bude také dočasně zrušená zastávka U Přehrady. Náhradní zastávka pro linky č. 109 a 131 bude v ulici Svatopluka Čecha u plaveckého bazénu. Linky budou jezdit po následující objízdné trase: U Přehrady - Svatopluka Čecha - Mánesova - Palackého, kde se napojují na standardní trasu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hasiči zasahovali u požáru domu v Kořenově
Chystají Dětský den s jabloneckým muzeem!
Soutěž Ještěd f Kleci se opět koná od 19. do 22. června
Jablonecká nemocnice chce s inovacemi pokračovat
Jablonečtí policisté hledají svědky nehody v autobuse

Nejčtenější články

17.06.: Plavecký bazén do konce června uzavřen: Komplikace při výměně skříněk
18.06.: Jablonečtí policisté hledají svědky nehody v autobuse
20.06.: Hasiči zasahovali u požáru domu v Kořenově

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace