Blíží se závěrka fotosoutěže Zaostřeno na Jizerky

18.05.2020 11:24:09 | Autor: redakce | Rubrika: Volný čas | Obce: Jizerské hory,Liberecký kraj

Blíží se závěrka fotosoutěže Zaostřeno na Jizerky

Necelé tři týdny zbývají do uzávěrky desátého ročníku fotografické soutěže Zaostřeno na Jizerky. Každý se může přihlásit zasláním až čtyř snímků Jizerských hor v papírové a zároveň elektronické podobě nejpozději do pátku 5. června 2020.

Ze všech došlých fotografií bude vybírat odborná porota 13 nejzdařilejších, které se objeví v benefičním kalendáři Zaostřeno na Jizerky 2021. Výtěžek z jeho prodeje poputuje na projekt obnovy evropsky významné lokality Jizerské smrčiny. Z širšího výběru bude sestavena putovní výstava, kterou nadace představí na zářijové vernisáži v libereckém Centru Babylon. Podrobnější informace včetně kompletních pravidel naleznete na internetových stránkách www.nadaceivanadejmala.cz.

Nadace vyhlašuje fotografickou soutěž Zaostřeno na Jizerky již od roku 2011 a každým rokem dorazí kolem dvou set snímků od přibližně 50 autorů. Krom fotografů z České republiky se pravidelně hlásí i ti z polské strany Jizerských hor. Pokud se chcete letošního ročníku zúčastnit také, snímky zasílejte jak elektronicky (mejlem: info@nadaceivanadejmala.cz), tak i vyvolané (na adresu: Matoušova 453/21, Liberec) s velikostí delší strany minimálně 28 cm. Pro otištění v kalendáři musí být snímky orientované na šířku.

Nadace doposud vydala téměř dvanáct tisíc kalendářů a zájem o ně každým rokem stoupá. Od prvního ročníku se tištěný náklad zdvojnásobil na loňských 1 600 kusů a i ten se zcela vyprodal. Letos bude nadace počet kalendářů navyšovat. „Už nyní chodí krásné fotky Jizerských hor a já jsem si jist, že se kalendář opět povede. Mám radost z každoročního zájmu ze strany fotografů i těch, kteří si kalendář koupí a pomáhají tímto způsobem našemu krásnému pohoří," řekl ředitel pořádající nadace Ondřej Petrovský.

Díky výtěžku z prodeje kalendářů přispěla nadace v minulosti na obnovu návštěvnické infrastruktury v Jizerských horách, vybudování rybího přechodu na Smědé, výsadby původních dřevin nebo záchranu rašeliniště na Nové louce. Výtěžek z letošního ročníku věnuje Jizersko-ještědskému horskému spolku na výsadbu více jak 14 tisíc geneticky původních dřevin do samého srdce Jizerských hor. Zároveň pomůže vybudovat přehrážky v místních rašeliništích, které budou díky tomu lépe zadržovat vodu v krajině.

„Cílem fotosoutěže je ukázat krásná místa Jizerských hor a upozornit tak na nutnost ochrany nejen tohoto pohoří, ale i přírody jako takové. Zároveň pomůžeme Jizerským horám díky prodeji kalendářů i finančně. A v neposlední řadě dáváme fotografům prostor pro představení svých unikátních snímků veřejnosti," vysvětluje Petrovský. Po červnové uzávěrce bude došlé fotografie hodnotit krom odborné poroty i široká veřejnost, která vybere jeden snímek na výstavu. Na autory snímků, které se stanou součástí kalendáře, čekají hodnotné ceny od společnosti Canon. Všichni účastnící fotografické soutěže obdrží jeden výtisk kalendáře jako poděkování zdarma.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Desátý ročník fotosoutěže Zaostřeno na Jizerky byl vyhlášen
Do Jizerských hor vysadí tisíce původních stromků
Benefiční kalendář pomůže Jizerským horám
Nadace představila benefiční kalendář Zaostřeno na Jizerky 2020

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Bobři se vracejí i do českých Krkonoš

Dobré zprávy jsou někdy doprovázeny i jinými, méně radostnými. První doklad (alespoň nám známý) o tom, že se do Krkonoš po několika staletích vrátil největší evropský hlodavec bobr, byl totiž získán v důsledku jeho usmrcení automobilem. Hlodavec byl nalezen na kraji hlavní silnice č. 14 - přímo naproti jezu na Jizeře v Horní Sytové (součást obce Víchová nad Jizerou). Více podrobností

Kraj pokračuje ve výstavbě fotovoltaik na střechách budov

Výstavba fotovoltaických elektráren na střechách krajských budov pokračuje. Fotovoltaikou bude osazena střecha Gymnázia Dr. Antona Randy v Jablonci nad Nisou a budovy D Krajského úřadu Libereckého kraje. Na tu bude kraj podávat žádost o dotaci do Operačního programu Životní prostředí 2021-2027. Rozhodli o tom na svém jednání krajští radní. „Naším dlouhodobým záměrem je energetická soběstačnost kraje a jeho příspěvkových organizací. Fotovoltaiky jsou budoucností v energetice. Fotovoltaická elektrárna na střeše objektu budovy D bude mít výkon 93,6 kWp, fotovoltaika na střeše budovy jabloneckého Gymnázia Dr. Antona Randy pak 30,36 kWp. Oba projekty budou dokončeny v polovině května letošního roku," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky. Více informací v předchozím článku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Liberecký kraj při příležitosti Dne učitelů ocenil 22 osobností
Opylení v botanické zahradě se podařilo. Žlutokap vydal semena
Muže v Jablonci nad Nisou srazil vlak
Kultura v Železném Brodě v dubnu
V Rochlicích u Liberce došlo k hromadné nehodě

Nejčtenější články

11.04.: Muže v Jablonci nad Nisou srazil vlak
11.04.: V Rochlicích u Liberce došlo k hromadné nehodě
09.04.: Volejbalistky TJ Bižuterie ovládly Krajský přebor juniorek ve volejbalu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace