Jiskra Mšeno navýšila náskok na čele přeboru na šest bodů

09.11.2016 14:29:24 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonecko

Fotbalový přebor Liberecka pokračoval posledním podzimním kolem a fotbalisté z jabloneckých Břízek zvýšili náskok na čele, k čemuž jim pomohla porážka druhé celku tabulky České Lípy. Železný Brod částečně odvrátil potíže výhrou na hřišti podobně „postižené" Višňové. Nevyhrály jen Velké Hamry, ale remízou v Hrádku si vybojovaly krásné 4. místo po podzimní části.

Višňová - Železný Brod 0:2 (0:0)

Poslední podzimní zápas sehrál brodský tým na hřišti tradičního účastníka krajského přeboru. Brod odjel do Višňové s cílem bodovat a začal aktivně. Hned v 5.min. se uvolnil Holeček a přihrávkou pod sebe vyzval ke skórování Maňkoše, který ale branku netrefil. Poté se hrál vyrovnaný zápas. Oba týmy se celkem dobře srovnaly s těžkým terénem a tak se hrál celkem slušný fotbal. Brod byl každopádně nebezpečnější. Ve 26. minutě se pěkně uvolnil ve vápně domácích Kotlár. Přišel skluz domácího hráče a slyšitelné cvaknutí. Kotlár ke své cti se snažil souboj ustát a tím zachránil domácí od jasné penalty. Ve 32. minutě se asi dala pískat penalta na Holečka. Ve 37. minutě přišla šance Kysely, který se dostal k odraženému míči. Domácí gólman jeho střelu ztlumil. Míč se následně šoural k brance domácích a ke smůle Brodu se zastavil na tyči. Višňová nejvíce zlobila z dlouhých autů a brejků. Rychlá akce domácích přišla asi pět minut před poločasem, ale střela šla naštěstí vedle.

Poločasový bezgólový stav naznačil, že to bude o prvním gólu. Kdo ho dá ten asi vyhraje, což se následně i potvrdilo. Brod v úvodu druhého poločasu několik nadějných akcí nevyřešil dobře. A tak přišla velká šance domácích. V 63.min. měla Višňová výhodu standardní situace a následný centr našel hlavu domácího hráče. Brankář Kopal ale tutovému gólu zázračně zabránil a míč stojnou nohou vyrazil na roh. Udržel tak šance Brodu na dobrý výsledek. Pak už to bylo o šancích Brodu. V 65.min. Šilhán pěkně vystřelil z přímého kopu a dorážka Holečka šla vysoko nad. V 70.min. Maryško centroval a Šilhán nůžkami trefil břevno domácí branky. A pak už to přišlo. V 76.min. se ve středu hřiště uvolnil Holeček a z hranice velkého vápna střelou po zemi k tyči dal první a vítězný gól zápasu. Poté si Brod výhru pohlídal a navíc udeřil i podruhé. V 87.min. nejprve centroval Král, ale centr našel jen domácího obránce. Jenže tomu míč odskočil na dlouhou nohu a Šefr o zdánlivě ztracený míč zabojoval a vyplatilo se. Presovaný domácí obránce Šefra nastřelil tak, že se míč odrazil na vápno k Holečkovi a ten odkrytou branku Višňové trefil dokonale. Potvrdil tak zaslouženou výhru Brodu.

Branky: 77. a 87. Holeček. Rozhodčí: Halama, ŽK: 2:3. Diváků: 80. Železný Brod: Kopal - Kovář, Šilhán, Maryško, Aubrecht - Picek (86.Král), Kotlár, Holeček, Maňkoš - Kysela (72. Šefr) , Šimek (89. Makula).

Hrádek n. N. - Velké Hamry 2:2 (1:1)

Poslední podzimní zápas krajského přeboru skončil pro hosty remízou. Doufali, že si od soupeře odvezou tři body. Ty by jim zajistily postup na třetí místo, právě před Hrádek. Na kontě jim přibyl alespoň jeden. Po vedoucím gólu domácích do konce prvního poločasu hosté ještě po standardní situaci vyrovnali. A ten gól hosty nastartoval.

Druhou půli začali hosté aktivně a vynutili si herní převahu. Měli tři gólové šance, ale neproměnili je. Proměnili až čtvrtou, když se Žitkovi, po pěkné kombinaci, podařilo balón uklidit do prázdné soupeřovy brány. I přesto se ale Hamrovským nepodařilo odolat závěrečnému tlaku domácích. Po sérii rohů domácích. Po prvním situaci krásným zákrokem zachránil brankář Kobachidze, ale z dalšího již inkasovali gól hlavou.

Branky: 33. Macháček, 85. Žilka. Rozhodčí: Bahník, ŽK: 1:4. Diváků: 132. Velké Hamry: Kobachidze - Mätzelt, Bistiak, Macháček, Šídlo - Hlubůček, Linka, Žilka (88. Dorničák), Mihálik - Paldus (Štětkář), Svoboda.

Skalice - Mšeno 4:6 (2:3)

Krajský fotbalový přebor dospěl do svého konce. Áčko Mšena se vypravilo na hřiště soupeře. „Věděl jsem, že to bude těžké utkání. Nevstoupili jsme do něj dobře. Nevím, jestli jsme soupeře podcenili. Ale určitě ne. Dvakrát jsem viděl Skalici hrát, udělala na mne dobrý dojem," ohodnotil utkání trenér Mšena Jaroslav Vodička.

Možná jeho svěřenci ale začátek zápasu podcenili, byli všude pozdě, hráli nedůrazně. Neuhlídali hráče Martinka, který soupeři zařídil dva góly. Hosté prohrávali, podařilo se jim vyrovnat, pak zase inkasovali. Dokonce otočili stav utkání až na 5:2. Pak ale dovolili domácím upravit až na 5:4. Na domácím hřišti jsou Skaličtí velmi silní a to potvrdili a získat důležité vítězství bylo velmi obtížné. Výhrou pokračovali fotbalisté z Břízek ve vítězné sérii, když kromě prvního zápasu podzimu v soutěži neprohráli. Nastříleli úctyhodných 58 branek z nichž nejlepším střelcem i celé soutěže je Kamil Krejčík s 21 góly.

Branky : 25., 37., 39. a 88. Krejčík, 47. Jiroušek, 67. Štemberk - 6. a 83. Martínek, 26. a 71. Lebruška. Rozhodčí: Nádeník, ŽK: 1:2. Diváků: 150. Sestava Mšena: Masařík - Váňa, Bém, Rozkovec, Krejčík - Pelta (88. Hartman), Jiroušek (69. Moravec), Helm, Vrabec - Halama, Štemberk.