Jediná šance jak to napravit je Baník

06.07.2020 08:30:33 | Autor: Jaroslav Hrabák, lj | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Zápas s dalším soupeřem, který je momentálně nad jablonecké síly, skončil očekávaným debaklem, který mohl být i vyšší. Trenér Rada si stále vede tu svou a jde od porážky k porážce a zápasy bez vstřelené branky přibývají. A práce s mladými a s Chramostou? To už zavání sabotáží jabloneckého fotbalu!

AC Sparta Praha - FK Jablonec 3:0 (1:0)

Na Letnou vyběhly týmy v těchto sestavách:

* AC Sparta Praha: Nita - Sáček, Štetina, Hancko (65. Lischka), Hanousek - Krejčí (55. Kanga) - Vindheim, Karabec (76. Tetteh), Trávník, Moberg Karlsson (76. Frýdek) - Hložek (46. Kozák). Náhradníci: Heča - Costa, Lischka, M. Frýdek, Kanga, Kozák, Tetteh.

* FK Jablonec: Hanuš - Sýkora, Jeřábek, Štěpánek, Krob - Hübschman (75. Pilík) - Matoušek (65. Hämäläinen), Považanec, Kratochvíl, Acosta - Doležal (80. Chramosta). Náhradníci: Hrubý - Pilík, Hämäläinen, Macháček, Velich, Černák, Chramosta.

Bylo to rychlejší, než se čekalo. Již ve 3. minutě pronikl po levé straně Hanousek, dal přesně Hložkovi, a ten patičkou překvapil všechny - míč se skutálel k tyči do sítě na 1:0. Jablonečtí měli šanci na vyrovnání ve 38. minutě, Acosta centroval na Doležala, ale jeho hlavičku u tyče výborný Nita zlikvidoval.

Po změně stran Sparta skórovala hned ve 48. minutě, Sáčkovu přihrávku zužitkoval Kozák na 2:0 po Hanušově chybě, Kozák ho pohotovostí skutečně vyškolil. V 59. měla Sparta další loženou šanci, když Karlsson se lehce uvolnil, ale na Hanuše tentokrát nevyzrál. V 63. minutě se Sparta dočkala, Hancko skvěle sebral míč před čekajícím Matouškem, ještě lépe unikl přes celé hřiště a super pasem našel Kozáka a dlouhý Libor zvýšil na 3:0. Kozák měl další šance, v 76. opět po akci Karlssona trefil jenom do Hanuše. Předtím v 68. minutě sklepl Doležal na Kratochvíla, ale jeho „pejchavka" na Nitu stačit nemohla. V 76. minutě, tentokrát po přihrávce Sáčka, zahodil Kozák další šanci, až se dostalo i na hosty, kteří se v 80. minutě dostali do sparťanského vápna. Doležal narazil Acostovi, ale „Rafa" míč pořádně netrefil a tím pádem ani neumístil. Poslední tutovku viděla Letná v 85. minutě, Tetteh vnikl do vápna, Kanga zakončoval obloukem, Hanuš reflexivně z brankové čáry vyrazil.

Zápasová statistika:

Branky: 3. Hložek (Hanousek), 48. Kozák (Sáček), 63. Kozák (Hancko).
Karty: 54. Sáček (SPA) - 84. Sýkora (JAB), 90+1. Hämäläinen (JAB) , oba viděli druhou a proti Baníku k dispozici tedy nebudou.
Držení míče:
67 % : 33 %.
Střely na branku: 7:5. Střely mimo: 7:4. Rohy: 4:1. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 9:15.
Rozhodčí: Rejžek - Kotalík, Pečenka.
Diváci: 3 700.

Hodnocení týmu je zbytečné, je to totiž pořád stejné. Zařazení Sýkory na pravého beka bylo omylem, zřejmě to rozhodlo zápas. Pro Spartu. Ačkoli jiné kluby dávají šanci mladíkům, protože již vesměs o nic nehrají, jablonečtí mladíci jezdí s Radou na výlet. Na Spartě měl tři, na slavném letenském pažitu si nekopl do míče ani jeden. Těžké k pochopení.

Nadstavba je pro jablonecký jasná. Aby z toho byla Evropa na tuty, musí si ve středu Radův tým poradit s Ostravou a věřit, že Liberec nic neuhraje v Plzni. Pak by stačila i remíza, rozhoduje totiž postavení po základní části a tam byl Jablonec o post lepší. Pokud z toho bude 5.místo, pak za dané situace jsou dvě možnosti: buď baráž s vítězem zápasu Bohemians-Mladá Boleslav (první zápas 0:3) a nebo přímý postup v případě, že nebude dohrána skupina o sestup. Ale FAČR ještě bude o této případné nenormálnosti jednat, tak uvidíme.

Novinkou ze Střelnice je domluvený přestup útočníka Ivana Schranze z Českých Budějovic. Ví to Rada? Jeden útočník mu už hnije na lavičce, tak tam budou při neotřesitelném Doležalově postavení hnít dva? Mužstvo potřebuje hlavně rychlost doprostřed pole, a to pokud možno ve větším počtu, povede se? A co Jovovič? Klubový web tvrdošíjně mlčí, jeden z nejlepších nahrávačů ligy údajně marodí doma v Černé Hoře. Co mu proboha je?

Pokoronavirový Jablonec je v dezolátním stavu a snaha něco rozumného s tím udělat a myslet na další ročník, to jaksi vidět není. Co se to proboha na Střelnici děje?