Umístění v první šestce je fantastické, ale po koronaviru - 6 3 0 3 4:10 9

16.06.2020 07:44:36 | Autor: Jaroslav Hrabák | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Umístění v první šestce je fantastické, ale po koronaviru  -  6  3 0 3  4:10  9

Fortuna liga má za sebou základní část a jablonecký tým, který měl docela nahráno, v ní svojí skvělou třetí pozici ztratil ve prospěch Sparty a nezdá se, že by svoji momentálně bramborovou medaili v nadstavbové části udržel. A chce vůbec?

Bodový zisk z šesti dohrávaných zápasů je podprůměrný, vše ovlivnila negativně hlavně domácí prohra s Libercem. Ovšem to, co bije doslova do očí, jsou výkony mužstva a nereakce trenéra na danou situaci. Účast v první šestce je nepochybně skvělým úspěchem, co by za to některé jiné kluby, na čele se sousední Bolkou daly! Fotbalová pravda říká, že včerejší zápas je zapomenutý, důležitý je výsledek. Takže fanoušek, kterého uspokojí pouhý pohled do tabulky, musí být nadšený. Fanoušek, který sleduje bohužel většinou jenom v televizi fotbal jako takový, nestačí kroutit hlavou. Trenér Rada je sveřepým mužem a já nemohu pochopit, že člověk, prošlý tak skvělou hráčskou i trenérskou kariérou, najednou jakoby zapomněl, že i fotbalová hra má nějaká svoje pravidla a výkonnost jednotlivých hráčů i složení mužstva je má také. Dohrávka ligy nezastihla Radův tým a jeho jednotlivé borce v optimu a je otázka, co ti kluci v době, kdy byli „bez dozoru", dělali.

Jednou z mála jistot zůstal gólman Vlasta Hrubý, ten si své odchytal a potom kapitán Tomáš Hübschman, v jeho věku nepochybně nejlepší hráč jara. A právě to je na té situaci to nejhorší. Obránci chybovali, na Bohemce Holík s Plechatým, jindy to byl Jugas, někdy Jeřábek, také Krob z jara nebyl tím Krobem ze zimy. Rozporuplnou postavou je však dlouhodobě Jakub Považanec. Muž, který po odchodu Trávníka a spol. měl na klíčovém postu uprostřed pole kralovat. Výsledek? Velmi často byl líný na krok, dlouhé přihrávky mu šly, kombinace už nikoli. Nasazení podprůměrné, byť byly chvíle, kdy naznačil, jaký by to mohl být Považanec. Na rozdíl od jiných nad ním drží Rada ochrannou ruku, a to už nechápe nikdo. Tedy nikdo, ten kdo má jablonecký fotbal rád jako fotbal, upřesnil bych. Úplný džihád vede Rada s Chramostou.

Mužstvo má největší slabiny v ofenzívě, tam kromě nákopů se povedou jenom ojedinělé akce jednou za několik zápasů, kombinace vázne, Doležal je totálně odříznutý a nikdo mu nedá balon. Navíc se nezdálo, že by ho fotbal momentálně tak moc bavil. Pro roli jeho ofenzivního kolegy je Chramosta jako stvořený, však když Rada přišel do Jablonce, půl roku spolu hráli a bylo to výborné! Při nevysvětlené dlouhodobé absenci Jovoviče měli tíhu ofenzívy nést mladíci Matoušek s Pleštilem, ale i oni postrádali hlavně podporu ze středu hřiště, protože ani pro ně „paličkiáda" není tím pravým ořechovým. Proč trenér nevyzkoušel právě uprostřed zálohy třeba univerzála Sýkoru, nepochopím. Ono mu to tam nekope a on nic, jede se dál. No jede, pomalu, ale jistě se dojelo, a pokud by to mělo pokračovat i na podzim, potom mě jímá hrůza už teď. Mladé hráče trenér odepsal, s výjimkou 16-letého Černáka jim čuchnout nedal a právě Černák na Bohemce byl jedním z mála světlých zjevení v černém jabloneckém dresu. Zpočátku se zdálo, že dostávat šanci bude Velich, ale už také sedí.

Když hrál Jablonec na Slávii, chybělo Radovi osm hráčů (na což se ale on nevymlouval), a bylo z toho bůra. Teď Bohemka nechala sedět také osm hráčů na čele s nejlepším střelcem Pulkrabem a exjabloneckým Jindřiškem - a bylo z toho málem další bůro, moc tedy nechybělo. Taky sdělení trenéra Klusáčka, jak se pracuje se širším kádrem. Rada má za sebou výbornou trenérskou kariéru, je zkušený, ale někdo by s ním měl pořádně zatřást. Takhle to prostě dál nejde! Klubový prezident má teď jiné starosti, nefotbalové, bohužel jeho milovaný klub teď ani nemůže být středem jeho zájmu a nikdo jiný, kdo by na Střelnici bouchl do stolu, bohužel není. Ten týden prezidentovy nejistoty si prožijeme s ním, a pokud budeme chtít hovořit o budoucnosti jabloneckého fotbalu, tak to si těch pár dnů musíme ještě počkat. Zatím čeká nadstavba, atraktivní zápasy jako dlouho ne a škoda přeškoda, že ochozy budou stále poloprázdné.

Jablonecký tým by se měl ale hodně probudit, ne-li být probuzen a soutěž nejen dohrát, ale myslet i na budoucnost a ta je v mládí. Černák dokázal, že není potřeba se bát.

Jablonec bohužel v ligové dohrávce vyklidil vybojované pozice nejen projevem mužstva, ale i jednotlivých hráčů. Nebo jste snad někdo zaznamenal, že by některý z jabloneckých hráčů byl v sestavě kola?

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Za patnáct minut bylo v Ďolíčku hotovo
Největší radost? Pohled na tabulku!
Zápas se hraje až do poslední minuty
Na Střelnici byl Liberec jasně lepší
Mohlo to na Slavii dopadnout jinak?
VIDEO: Fanoušci Jablonce fandili alespoň za bránou
Rozhodl Radův překvapivý tah - Dočekal

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Plánované aktuální uzavírky v Jablonci

Delší termín bude mít uzavírka v ulici Lesní, a to v části od železničního přejezdu po křižovatku s ulicí Lesní Stezka, včetně částečné uzavírky křižovatky. Termín úplné uzavírky je prodloužený do 31. října. Důvodem uzavírky je budování dešťové kanalizace včetně přípojek a rekonstrukce vozovky.

Oddělení obecné kriminality v Jablonci nad Nisou se dočasně stěhuje

V následujících dnech začne stavební rekonstrukce objektu Policie České republiky Územního odboru v Jablonci nad Nisou v ulici 28. října 10, ve kterém měli své zázemí kriminalisté z Oddělení obecné kriminality. Z tohoto důvodu budou kriminalisté Oddělení obecné kriminality dočasně po dobu trvání stavební rekonstrukce působit od 15. září 2022 v budově Policie České republiky Obvodního oddělení v Jablonci nad Nisou v ulici 5. května 60.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Tanvaldě zopakovala vítězství Volba pro město
V Jablonci získalo nejvíce hlasů hnutí ANO 2011 před ODS
V Železném Brodě zopakovalo výhru hnutí Za rozvoj města
První vítězství jabloneckého béčka v Břízkách
Pošesté pořádali Up Hill Run Dobrá Voda

Nejčtenější články

22.09.: Obrazem: Otevření samoobslužné školní restaurace v Tanvaldě
22.09.: Neslibujeme zázraky, ale zodpovědný přístup
23.09.: Začala oprava ulice Široké v Jablonci

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

E-shop s umyvadly, parapety a deskami z litého mramoru.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace