Jablonec bez osmi hráčů dostal na Slavii čtyřku

29.06.2020 09:45:56 | Autor: Jaroslav Hrabák, Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Málem to dopadlo s Jabloncem jako minule, Musa nevyzrál na Hanuše z penalty, nicméně debakl to byl. Také trenér Slavie Trpišovský nechal některé opory za lajnou, nicméně Stanciu opět zorganizoval výhru domácích a naprosto zaslouženou.

Jablonec se musel na pažitu novopečeného mistra obejít bez hostujících hráčů ze Slavie a také bez dalších zraněných, v Edenu nemohl nastoupit Považanec a Holík, pro vykartování chyběl Kratochvíl. Trenér Rada tak poslal na trávník stoperskou dvojici Jeřábek - Štěpánek, pravého obránce pak hrál Plechatý. Poprvé v základní sestavě dostal příležitost odchovanec Černák, na druhém kraji záložní řady operoval Acosta. Před kapitánem Hübschmanem nastoupil Hämäläinen s Pilíkem, jenž nastoupil ke svému jubilejnímu 300. zápasu v lize.

SK Slavia Praha - FK Jablonec 4:0 (2:0)

Oba celky postavily tyto hráče:

* SK Slavia Praha: Markovič - Coufal, Kúdela (33. Frydrych), Takács, Bořil (C) (73. Felipe) - Oscar (73. Masopust), Ševčík (60. Hellebrand) - Stanciu, Júsuf Hilál (60. Traoré), Provod - Musa. Náhradníci: Kovář - Frydrych, Traoré, Felipe, Tecl, Masopust, Hellebrand.

* FK Jablonec: Hrubý (29. Hanuš) - Plechatý, Jeřábek, Štěpánek, Krob - Hübschman (C) - Acosta, Pilík, Hämäläinen (68. Chramosta), Černák (46. Macháček) - Doležal (75. Velich). Náhradníci: Hanuš - Breda, Chramosta, Macháček, Peřina, Velich, Dočekal.

Od prvních minut bylo jasné, kdo je pánem na hřišti, zvláště když již v 8. minutě naběhl Musa a na hranici ofsajdu překonal pohotově Hrubého - 1:0. A pak už to byl jenom souboj snahy a obětavosti Jabloneckých s fotbalovým umem vítěze ligy. Ve 34. využil Musa díry na levé straně jablonecké defenzívy, nahrál do šance Provodovi, jeho rána byla sražena a dobíhající Ševčík dorazil míč pohotově na 2:0. Ale to už byl v bráně Hanuš, protože ve 29. minutě odstoupil Hrubý, když ho píchlo v zádech. Ve 45. minutě svitla hostům střelecká naděje, Hämäläinen koníčkem poslal míč gólově na domácí bránu, ovšem mladý Markovič stihl míč vytěsnit nad.

Po obrátce se nic nezměnilo a bylo jenom otázkou, kolik míčů skončí v síti za zády výborného, ale opomíjeného Hanuše. Ten doslova čaroval, v 53. minutě vzal jasný gól Musovi, měl řadu dalších výborných zákroků a vše korunoval v závěru, kdy vyrazil Musovu penaltu nad bránu. Třetí gól dala Slavia v 58. minutě, kdy Štěpánek zbytečně nezvládl souboj s Musou, ten mu unikl do sóla na Hanuše a perfektně proměnil - 3:0. Potom čaroval Hanuš, hlavně v 61. (Musa) či v 65. (Bořil). Ale i hosté se dostali do šance, v 78. minutě však Pilíkovu šanci zmařil tečí Provod. A vyučování pokračovalo: v 87. minutě našel skvělou přihrávkou Stanciu Masopusta a ten sám před Hanušem nezaváhal - 4:0. Tímto spadl Jablonec na páté místo. Gólovou tečku za utkáním měl na kopačce Musa z penalty, ale Hanušův reflex byl fantastický!

Zápasová statistika:

Branky: 8. Musa (Stanciu), 34. Ševčík, 58. Musa, 87. Masopust (Stanciu).
Karty: 54. Takács (SLA), 72. Oscar (SLA) - 23. Krob (JAB), 59. Štěpánek (JAB).
Neproměněná penalta: 90+2. Musa (SLA), brankář Hanuš zneškodnil
Držení míče: 70 % : 30 % !!
Střely na branku: 11:2. Střely mimo: 8:1. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 7:12.
Rozhodčí: Lerch - Poživil, Ratajová (Petřík).

Zápas nemá cenu příliš hodnotit, za dané situace to bylo jablonecké largo desolato. Nadstavbovou část zakončí jablonečtí fotbalisté dvěma zápasy: v neděli v 17 hodin se představí na Spartě a halali bude další středu na Střelnici s Baníkem Ostrava.