Mohlo to na Slavii dopadnout jinak?

31.05.2020 12:13:29 | Autor: Jaroslav Hrabák, lj | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Mohlo to na Slavii dopadnout jinak?

Ačkoli v Edenu určitě bouchalo šampáňo, pár lahví by Tvrdíkovci měli poslat i do jablonecké kabiny... Žádný tým současné výkonnosti české ligy by bez osmi hráčů základní sestavy určitě v Edenu nedopadl lépe. 

SK Slavia Praha - FK Jablonec 5:0 (2:0)

Do zápasu poslali trenéři Trpišovský a Rada svoje svěřence v těchto sestavách:

* SK Slavia Praha: Kolář - Bořil (C), Kúdela (78. Frydrych), Zima, Coufal - Takács, Holeš (65. Traoré) - Masopust (65. Hellebrand), Stanciu (73. Júsuf Hilál), Provod - Tecl (65. Musa). Náhradníci: Kovář - Frydrych, Hellebrand, Oscar, Musa, Júsuf Hilál, Traoré.

* FK Jablonec: Hrubý - Holík, Jeřábek, Štěpánek, Krob - Hämäläinen (77. R. Acosta), Považanec (C) - Pleštil (86. Černák), Pilík, Kratochvíl - Chramosta (66. Dočekal). Náhradníci: Hanuš - R. Acosta, Černák, Breda, Peřina, Dočekal, Velich.

Začátek byl opatrný, ale ve 21. minutě bylo jasno. Jeřábek šel hloupě do Tecla, následoval pád, Královcův hvízd, penala a přesná střela Stancia - 1:0.

Doba pokoronavirová plně odhalila to, o čem se zatím jenom šuškalo. Jablonec nemá kvalitní širší kádr, základní jedenáctku jakž takž, ale když z ní vypadne šest nejkvalitnějších hráčů, co lze asi čekat? Přestupová politika poslední doby, to bylo jedno velké šlápnutí do... Z kabiny se totiž vytratila totálně rychlost a bez ní se dnešní fotbal hrát nedá. Tento zápas s pro Jablonec „nadčasovým" soupeřem to jenom ukázal v plné nahotě. Požadované parametry splňoval snad jediný Pleštil, možná i Chramosta, ale to by nesměl dřepět dlouhé měsíce jenom na lavičce. Ve 21. minutě měli hosté snad jedinou nadějnou šanci, byl to právě Chramosta co slušně nasprintoval, ale skluz dlouého Takácze i výborný zákrok Koláře šanci zmařil.

Ve 29. minutě se zápas zlomil definitivně, jablonecká defenzíva propadla a výborně hrající Tecl uměl najít před bránou, podle Pelty nejlepšího hráče jablonecké historie Holeše, a ten neměl s prázdnou bránou problém - 2:0. Á propos Pelta, nezapomněl tak trochu na další hráče na čele s Lafatou? Bylo dobré, že se hosté nesložili a do půlky již domácím nic nedovolili. Ale to trvalo jenom deset minut. V 56. minutě nedůsledně krytý Stanciu na půli předvedl, co umí, když má čas. Fantastickou přihrávkou našel nabíhajícího Provoda a na jeho sólo prostě Hrubý nestačil - 3:0. V 61. minutě zopakoval svůj přehled Stanciu, přihrál před prázdnou bránu Teclovi, a ten si za svůj pracovní výkon tento gól zasloužil - 4:0. V 78. přišla gólová tečka, po penaltovém faulu Štěpánka a „výbor hráčů Slavie" rozhodl pro Bahrajnce Hilála, který bombou do víka nedal Hrubému nejmenší šanci 5:0.

Zápasová statistika:

Branky: 21. Stanciu (PK), 29. Holeš (Tecl), 56. Provod (Stanciu), 61. Tecl (Stanciu), 78. Júsuf Hilál (PK).
ŽK: 26. Kratochvíl (JAB), 85. Dočekal (JAB).
Držení míče: 67 % : 33 %.
Střely na branku: 8:1. Střely mimo: 6:1. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 18:8.
Rozhodčí:
Královec - Nádvorník, Mokrusch (Ginzel).

Zápas ukázal na nutnost hrát s daleko širším kádrem, než hraje Rada. Na hráčích byla znát velká nerozehranost, třeba mladý Štěpánek hrál poměrně slušně, ale ta nevyhranost byla viditelná. Totéž Jeřábek a další. Zajímavě hovořil po utkání trenér Rada: na otázku, proč nestřídal více z lavičky, kde měl plno mladých, odpověděl překvapivě: jsou malých postav a hrozil by ještě větší debakl! No to ti malí budou mít do další přípravy v Jablonci určitě chuť, zvláště pokud se podívají v televizi třeba na Barcelonu. Ono je ty „malé" totiž nejdříve na odpovídající úroveň připravit, to za áčko Vodička v béčku neudělá. Důsledek pomalosti většiny jabloneckých hráčů? Špatné či spíše žádné obsazování soupeře, mimo jiné, to se to pak Stanciuovi hraje! A na otázku položenou v titulku, je jasná odpověď: nemohlo!

Klíčový zápas jara je připraven už na úterý. Přijede Slovan Liberec! Dvě kola, šest bodů, to je vizitka Hoftychova týmu, který je jeden jediný bodík na čtvrté příčce právě za Jabloncem. Liga letí, na žádné převratnosti není čas, do jablonecké sestavy se vrátí především tři slávističtí hosté, a ač vypadá Liberec co do složení kádru lépe než současný Radův tým chuchelských klusáků, přesto naděje umírá poslední. A boj o třetí příčku přece za to stojí!

Zápas začíná v úterý v 18 hodin a dává to ČT sport, takže diváci, kteří upřednostňují fotbal zadarmo, budou mít příležitost.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

VIDEO: Fanoušci Jablonce fandili alespoň za bránou
Rozhodl Radův překvapivý tah - Dočekal
Jablonec před restartem ligy porazil Varnsdorf
Zajímavá příprava jabloneckých fotbalistů
Příprava FK Jablonec se žižkovskou Viktorkou nerozhodně
Ligoví fotbalisté Jablonce začali trénovat v omezeném režimu

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Likvidace havárie vodovodu v jablonecké ulici Pražská

V úterý 17. března v ranních hodinách započne likvidace havárie vodovodu v jablonecké ulici Pražská (silnice I/14). Oprava potrvá několik dní a vyžádá si uzavírku jednoho jízdního pruhu, přičemž autobusy MHD budou moci s opatrností projíždět oběma směry. Pro ostatní provoz povede objízdná trasa ulicemi Skřivánčí, Vodní, U Nisy a dále variantně na ulice Budovatelů / Liberecká.

Na sjezdovce Tanvaldský Špičák zemřel po nárazu do stromu lyžař

Policisté na lince 158 přijali v pátek 6. března dopoledne oznámení o zranění lyžaře na jedné ze sjezdovek v lyžařském areálu Tanvaldský Špičák v Albrechticích v Jizerských horách. Mladý lyžař z dosud nezjištěných příčin v průběhu své jízdy narazil do stromu. Bohužel i přes veškerou snahu všech záchranářů v místě události zemřel. K určení příčiny jeho smrti bude nařízena soudní pitva. Veškeré okolnosti celé tragické události nyní na místě šetří jablonečtí kriminalisté.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Body odevzdalo i béčko Jablonce
Strážníci měli napilno: rychlá jízda, zmatený muž i silně opilí lidé
V Jablonci obnovují plynárenskou síť, ovlivní i provoz MHD
Meziročně došlo k zvýšení počtu nezaměstnaných v kraji o 20 procent
Samaritáni z Jablonce věnovali další body tonoucímu

Nejčtenější články

14.03.: Domov a Centrum denních služeb v Jablonci rozšiřuje kapacity
14.03.: Probíhající březnové uzavírky v Jablonci nad Nisou
16.03.: Strážníci měli napilno: rychlá jízda, zmatený muž i silně opilí lidé

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace