Jaký bude program vánočního týdne v Harrachově

22.12.2022 19:41:19 | Autor: Hana Veselá, pjs | Rubrika: Kultura | Obce: Harrachov

Jaký bude program vánočního týdne v Harrachově

Vánoční týden v Harrachově nabídne návštěvníkům nejen upravené sjezdovky a běžecké tratě, ale také koncerty, výstavy i osvětlený mamutí můstek.

„Vánoční týden nám pomyslně začne ve středu 21. prosince koncertem Jany Vébrové. Na koncert srdečně zvu do našeho kostela sv. Václava od 18 hodin. Před koncertem a po koncertě bude výjimečně otevřený také vstup na půdu kostela, kde je připravena malá výstava," sdělil místostarosta Tomáš Ploc.

Jedná se o stálou expozici, která je přístupná vždy kolem veřejných akcí v kostele, nikoli bohoslužeb, spíše koncertů a dalších slavnostních setkání. „Do budoucna plánujeme otevřít návštěvníkům také samotnou věž kostela se zvony. Momentálně ale řešíme otázky bezpečnosti a technického zajištění, protože přeci jen prostor na věži je velice malý. Jenom připomenu, že zvony se do našeho kostela vrátily letos v květnu, jsou tři a kromě toho, že září novotou, také báječně zní," připojil se Radek Pilař ze Sdružení pro rozvoj cestovního ruchu v Harrachově.

Na výstavě můžeme vidět předměty, které byly nalezeny v kostele či jeho blízkosti, ale nejsou součástí výzdoby kostela. S nápadem přišel pan farář Ivo Kvapil, který podobné výstavy viděl v kostelech v zahraničí. V tom Harrachovském uvidíme například dřevěného Krista nebo část křížové cesty, původní dřevěný rumpál ke zvonům. „Historicky největší hodnotu pak má torzo původního skleněného zvonu, který byl v kostele zavěšený. I ten chceme do budoucna obnovit," prozradil Pilař.

Na podzim letošního roku se vrátil původní skleněný zvon do kapličky sv. Alžběty. Ta je volně přístupná veřejnosti a krásně nasvícená. A když už jsme u adventního nasvícení, pak musíme zmínit naši harrachovskou raritu - nasvícený mamutí můstek. „Ani v letošním roce nevynecháme a od štědrého dne do Silvestra tak mohou návštěvníci Harrachova vidět krásně nasvícený můstek, který ční nad městem," řekl starosta Tomáš Vašíček.

Vánoční atmosféru nám celý vánoční týden podbarví i tradiční trhy, kde si u stánku můžete zakoupit něco dobrého a voňavého a jen tak se projít podvečerním městem. Harrachov i v letošním roce slibuje perfektně upravené sjezdovky i běžecké tratě, které vás vyvezou až na hřebeny Krkonoš. Již tradičně u nás máme den před silvestrem, tedy 30. prosince skialpový závod SkiMo - Harrachovská noc pod hvězdami. Start je v 17.30 večer, jedná se tedy o noční závod, ukončení je tradičně v 22 hodin. Akce je zajímavá také divácky, někteří závodníci nosí svítivé kombinézy, samotný start je určitě zážitek.

„Na silvestra zveme všechny návštěvníky na tradiční silvestrovský sjezd s pochodněmi. Jedná se o exhibici našich nejlepších lyžařských instruktorů, kdy po ukončení provozu odpoledního lyžován sjíždí po sjezdovce na Čertovu horu se zapálenými pochodněmi. Je to mnohaletá tradice a určitě doporučuji," řekl starosta Tomáš Vašíček.

Silvestr je také posledním dnem, kdy je v Harrachově nasvětlený mamutí můstek, a to je pohled který mne vždy znovu fascinuje. Můstek uvidíte již při vjezdu do centra města od Kapličky sv. Alžběty Největší zimní sportovní událostí v roce 2023 bude závod SkiTour. To je organizátor Jizerské padesátky, který od roku 2023 své portfolio závodů rozšiřuje o závod v Harrachově.

Bude to druhou březnovou sobotu a bude to zároveň zakončením celého seriálu SkiTour 2023, takže nebude chybět bohatý kulturní program. V současnosti jsou již otevřené registrace. Letošní zimu samozřejmě nebudou chybět tradiční akce, jako je příjezd Krakonoše okolo prvního jarního dne, nebo hned zkraje ledna Youth Cup, což je mezinárodní soutěž mládeže v severské kombinaci.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Uprchlíci nemusí z Harrachova. Domov našli v jiné chalupě
V Harrachově ocenili sportovce do 21 let. Králem sezony Jiří Konvalinka
V Harrachově už znají nové vedení města
Harrachov se připravuje na zimu
V Harrachově finišuje turistická sezona
V Harrachově proběhne již 27. ročník festivalu Keltská noc
Harrachovské pivní slavnosti zvou podevatenácté do místní sklárny
Letní Krkonoše lákají k vodopádu, pivní stezku i jízdu na pneumatice
Fanoušci aut se sjedou pod mamutí můstek do Harrachova
Obrazem: Oslavy 120 let ozubnicové trati v Kořenově
Gladiator Race navštíví vertikální svět
Harrachov je připravený na léto
Výlet Labským dolem v Krkonoších potěší i vozíčkáře
Světový unikát otevírá letní turistickou sezonu v České republice
Horská střediska v květnu zahajují letní sezonu
Výlet provede pomezím Jizerských hor a Krkonoš kolem Bílé skály
Krkonošský výlet nabídne putování za řemesly a tradicemi
Výlet po stopách rodu Harrachů zavede k zámku i na unikátní nádraží
Výlet přiblíží krkonošská zvířata a poučí, jak zacházet s odpadky
Jaro v Harrachově opět zahájil Příjezd Krakonoše
Areál harrachovské sklárny si připsal loni další dvě kulturní památky
Na lyžařskou sezonu je připraven i Skiareál Harrachov
V Harrachově otevřeli kapli Sv. Alžběty. Dorazil i hrabě Harrach
Léto v Harrachově 2021
Harrachov má nové logo

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Zdravý zoubek upozorňuje na prevenci zubního kazu

Světový den ústního zdraví připadá každoročně na 20. březen a je ve znamení osvěty na téma zásad ústní hygieny. V České republice se v rámci tohoto dne konají rozličné akce se zaměřením na orální zdraví. „Péče o chrup je důležitá a není radno ji podceňovat; nejčastějším onemocněním chrupu je zubní kaz, který se vyskytuje zhruba u tří milionů obyvatel republiky ročně. Proto je třeba začít s prevencí už u dětí v raném věku a šířit ji dál mezi rodiče, prarodiče i budoucí rodiče," uvedl Vladimír Richter, krajský radní pro resort zdravotnictví.

Na podporu udržitelného rozvoje území věnuje kraj 600 tisíc korun

Šest set tisíc korun. Takovou částkou Liberecký kraj podpoří z dotačního fondu naplňování zásad udržitelného rozvoje. Na svém zasedání to schválilo krajské zastupitelstvo. Peníze poputují ve prospěch místní Agendy 21. „Jde nám o popularizaci a propagaci konceptu udržitelného rozvoje, který chceme přenášet v konkrétních projektech do obcí, měst, mikroregionů, místních akčních skupin, podnikatelských subjektů i nestátních neziskových organizací v Libereckém kraji," uvedl Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Na průtahu Liberce zahájili stavební práce
Policisté kontrolovali řidiče autobusů a tramvají
Hospoda cup 2023 vyhrál tým Chronos
Program kin v Jablonci nad Nisou od 16. do 29. března
Do botanické zahrady v Liberci připutovaly nové masožravé rostliny

Nejčtenější články

18.03.: Motocyklista zemřel v Jablonci po srážce se sanitkou
20.03.: Hospoda cup 2023 vyhrál tým Chronos
19.03.: Obrazem: Maškarní rej na vleku U Pily 2023

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace